skip to Main Content

Rady a tipy pro single třicátnice – aneb když biologické hodiny bijí na poplach.

Singl Ve 30 Letech - Ilustrační Foto

Hlavně nepanikařit – ono bude i hůř ☺ Snáze se to píše, mluví, ale hůře zavádí do praxe. Ženy kolem třicátého věku jsou zralé pohlavně i duševně, mají už páru, o čem je život a mnohá dramata mají už za sebou, nicméně ještě i hodně před sebou. Nic míň, nic víc.

Žijeme v moderní a vyspělé době, kdy věk prvorodiček každoročně dle statistik stoupá a není žádnou výjimkou, když se žena stane matkou před čtyřicátým rokem. Bohužel kolem třiceti let začne mnoho žen panikařit, uvědomují si, jak mocně jim bijí biologické hodiny na poplach a jsou jen krůček od toho, aby udělaly neuvážený kotrmelec a staly se svobodnými matkami. Zadržte milé dámy.

Nesrovnávejte se

Téměř všechny vaše spolužačky, sousedky a kamarádky stejného věku mají stálého partnera a čekají druhé, možná i třetí dítě. To však nenaznačuje nic o tom, že byste byla méněcenná. Až se kamarádky budou za pár let rozvádět, dělit o majetek, řešit nevěru partnera – nebude nic, co by stálo za to chtít prožívat. Váš život je úžasný a bude přesně takový, jaký si ho zařídíte. Jen nesmíte uhnout z cesty a nechat si nahnat strach.

Dítě není náplast na samotu

Je potřeba si uvědomit, zda vám tikají skutečné biologické hodiny nebo zda jde pouze o jakýsi pocit určité prázdnoty ve vašem životě. Díru, kterou se snažíte zalepit. Opatřit si někoho, komu dáte svou lásku, která bude opětována. Co si budeme povídat. Láska mateřská je bezpodmínečná a nikdo vám ji nevezme. Zatímco lásek může žena za svůj život poznat spousty, lásku mateřskou nikdo a nic nenahradí. Ale bylo by sobecké pořizovat si narychlo dítě jen proto, že nám život bije na poplach. Třicet let není katastrofa.

Mezi láskou a sexem není rovnítko

Nebudeme si nic nalhávat. Zdravá a zralá žena potřebuje sex, pokud tvrdí opak, pak lže sama sobě i ostatním, nebo je to skutečná světice. Ve třiceti letech už by měla žena dokázat rozlišit tělesnou potřebu od romantické představy. Pokud ne, je nejvyšší čas se to naučit. Jinak budete stále dokola prožívat karmické vztahy a moc daleko se neposunete.

Investujte do sebe

Být třicátnicí bez závazků má své klady, i když vy to tak momentálně třeba necítíte. Většinou si už dokážete na sebe vydělat, máte více času na sobě pracovat, rozvíjet se a třeba i cestovat. To co investujete do sebe, už vám nikdo nikdy nevezme. Tudíž myslete na to, zda třeba neinvestujete do špatného vztahu, který zahnívá a nikam se neposunuje.

Sebevědomí jako zbraň

Je jedno, zda máte bezvadnou kariéru, pokud však zapomínáte na svou ženskost, je to celé špatně. Být singl a sexy kost je určitě lepší, než nezadaná šedá myš. Jste-li sama se sebou nespokojená, pak s tím něco udělejte – nikdo jiný to za vás neudělá. Jen tak na okraj – být sexy neznamená, být provokativní koketa. Být sexy je být především sama sebou a být si vědoma svých hodnot, nedávat nikomu slevy. To co je nejvíce sexy pro opačné pohlaví, je právě zdravé sebevědomí.

Udržujte se v kondici

Patří-li sport k vašemu životnímu stylu, pak tento bod číst nemusíte. V opačném případě hledejte co nejrychleji nějakou pohybovou aktivitu, která vás udrží v neustálém pohybu a kondici. Během sportu proudí do lidského mozku endorfiny – hormony štěstí a je dokázáno, že sportující ženy jsou v životě mnohem spokojenější.

Hledejte nové přátelé

Místo toho, abyste si to doma mrskala a brečela, jak vám život utíká mezi prsty, hledejte nové přátelé na stejné vlnové frekvenci. Pokud vaše stávající kamarádky rodí jak divé, bude potřeba doplnit sestavu o nové přátelé, se kterými můžete sdílet totožné pocity. Nikdo netvrdí, že se s nimi máte přestat bavit. Ono nějaká mateřská průprava není na škodu, nicméně psychicky vám to moc nepomůže. Lépe se budete cítit mezi svými.

Právě teď

Opusťte minulost, nerýpejte se ve starých ranách a žijte přítomností, buďte impulzivní. Pokud přijde nová příležitost, ať už pracovní či jiná, zakousněte se do ní jako buldok. Jako svobodná a bezdětná žena můžete žít kdekoliv v zahraničí a plnit si sny. Jakmile se otevřete novým výzvám, otevřou se i cesty a třeba potkáte pana pravého, se kterým bude stát za to usadit se a začít rodit. A je fuk, zda je vám 30, 32 nebo 38. Jestli jste si všimly, píšeme pana pravého nikoliv dokonalého – dokonalost totiž neexistuje, a kdyby ano, byla by to docela nuda.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Co je to Keto dieta

Ketodieta se stala hitem posledních let. Zatímco před dvaceti lety se výrobci předháněli v tom, kdo více omezí obsah tuku ve svých jogurtech, strašákem dnešních dnů se stal cukr. Ketodieta…

Může vás zajímat

Příznaky koronaviru

Hlavní příznaky nákazy koronavirem Jaké jsou hlavní příznaky nákazy koronavirem a co dělat v situaci, kdy začnete podobné obtíže pozorovat? Konkrétně jde o několik symptomů, které se objevují u většiny…

Coqui Pam kvalitní pantofle

V Coqui jsme chtěli přijít s designem, který by nabídl vyšší podrážku, jednoduchý až minimalistický vzhled a nebyl pro nositelky zátěží. A tak se zrodily dámské pantofle Coqui Pam. Kombinace…

Krystaly, které harmonizují tělo i mysl - foto krystalů

O své tělo i zdraví pečujeme různými způsoby. Ať už stravou, cvičením, meditací. Přesto existují ještě i jiné způsoby, jak zharmonizovat tělo a mysl. Jedním z nich jsou krystaly, které fungují…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat