skip to Main Content

Může fungovat vztah na dálku?

Důvěra A Věrnost - Vztah Na Dálku - Ilustrační Foto

Vtah na dálku potřebuje notnou dávku trpělivosti, důvěry a především vzájemnou lásku. Mnoho lidí se již přesvědčilo, že vztah na dálku fungovat může, ale rozhodně jde o zatěžkávací zkoušku, která není pro každého.

Rovněž je rozdíl, zda se dva lidé již znali a musí na nějaký čas fungovat odděleně, například kvůli práci, studia apod. Nebo pokud se poznali na dovolené, strávili spolu dva týdny a rozhodli se i přes vzdálenost ve vztahu pokračovat. Takže neexistuje universální návod. Nicméně určitá pravidla pro vztah na dálku jsou, my se s vámi dnes o ně podělíme.

Předem si vše ujasněte

Jste-li ochotni vyzkoušet vztah na dálku, pak je důležité si o této záležitosti promluvit. Jak to vidí vaše druhá polovička. Zda do vás vloží důvěru, co říká na věrnost, jak často se budete vídat, jak často si budete telefonovat, jaké společné koníčky budete pěstovat, zda vidí váš vztah jako perspektivní a počítá s vámi i do budoucnosti. Aby se nestalo, že budete brát vztah vy vážně a druhá půlka už jen jako doznívající vztah a zábavu.

Důvěra

V každém vztahu je důvěra nesmírně důležitá, u vztahů na dálku to platí dvojnásob. Musíte svému protějšku věřit, stejně tak on vám. Jestliže patříte mezi lidi, kteří mají pochybnosti už jen v okamžiku, když vám partner/partnerka oznámí, že jde s přáteli na skleničku, pak pro vás vztah na dálku není.

Věrnost

Bez věrnosti nejde o vztah, ale o přátelství s benefitem. Vztah je jak jsme již zmínili o důvěře, a také věrnosti – ta tam bezpodmínečně patří. Právě u vztahů na dálku to může být docela tvrdý oříšek. Přitažlivé opačné pohlaví, zábava, alkohol a kotrmelec člověk udělá dřív, než bys řekl švec. Proto je důležité udržovat i vztah na dálku pořád žhavý. Jak na to se dozvíte v další části článku.

Buďte často v kontaktu

Být často v kontaktu nemyslíme to, že si budete volat co dvě hodiny. Ale domluvte se, kdy si na sebe uděláte pravidelně čas a volejte si, sledujte společně online film, pište si žhavé SMS, posílejte fotografie a udržujte vztah žhavý. Videohovor vám i na dálku může okořenit intimní život, jestliže se stydíte, zkuste sex po telefonu. Ráno si popřejte pěkné ráno, večer dobrou noc. Nechte partnera/partnerku dýchat a určete si rozumnou frekvenci, ať to zase nepřeháníte – všeho moc škodí.

Plánujte spolu

Základem každého vztahu je plánování, přesvědčení, že s partnerem v budoucnu počítáte. Proto si plánujte, co chcete dělat, až budete spolu, mějte stejné koníčky, i když každý třeba na jiném konci světa, hovořte o tom, jaké to bude, až se jednou někde společně usadíte. Těšte se na sebe, stříhejte centimetr a počítejte dny, které chybí do vašeho setkání.

Osobní kontakt

Pro vztah na dálku je nezbytně důležité udržovat i pravidelný osobní kontakt. Proto se snažte jednou cestovat vy, podruhé partner, bude-li to tak možné. Zkrátka se domluvte na četnosti návštěv. Vzájemnou blízkost si snažte užívat oba co nejvíce.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat