skip to Main Content

Jak nedostatek sexu škodí ženám?

Nedostatek Sexu?

Sex a fyzický kontakt je pro zdraví člověka důležitou součástí jeho života. Avšak ne vždy se každému dostává v takovém množství, jak by potřeboval. Více než polovina lidí by se ráda oddávala milostným aktivitám častěji, než jim jejich partneři dopřejí. A nejedná se pouze o muže, kteří by trpěli nedostatkem sexu, ale i ženy, které ovšem tolik tuto potřebu nedávají najevo.

Dle odborníků se nevyplácí tento problém bagatelizovat, neboť může způsobovat celou řadu zdravotních problémů. Sex nepředstavuje pouze příjemnou záležitost, ale rovněž jednu z lidských potřeb. Dlouhodobá sexuální abstence může ženskému tělu škodit. Sexuální abstinence sebou přináší i jedno nezanedbatelné pozitivum, ale více se dozvíte v následujících řádcích.

Sexuální půst snižuje riziko infekcí

Než se dostaneme k tomu, jak nedostatek sexu může ženám škodit, zmíníme jedno nezanedbatelné pozitivum, tím je bezpochyby snížení rizika infekce. Snižuje se tím nejen možnost přenosu pohlavních chorob, ale i infekce a záněty močových cest. Pohlavní akt sebou přináší riziko opakovaných infekcí močového měchýře, zvláště pak u žen blížící se menopauze. Příznaky se projevují již do 24 hodin po pohlavním styku.

Co může způsobit sexuální abstinence?

Ztráta sexuálního apetitu – dlouhodobější abstinování vede k poklesu hormonů v ženském těle, jež mají na svědomí sexuální choutky. Nemá-li žena po delší dobu pohlavní styk, začnou se její choutky snižovat až na úplné minimum a může o sex ztratit zájem docela.

Rozladěnost – nedostatek sexu se odráží na náladě a psychice. Neplatí to jen o mužích, že když nemají sex, bývají více rozladění a protivní. Lidé, kteří se vzdají na nějaký čas milování, bývají mnohem méně energičtí, vitální a postupně sexuální touha slábne stejně, jako jejich životní energie. Odrazí se to na psychice. Tito lidé bývají více podráždění a stačí jen málo, než vybouchnou pro kdejakou hloupost. Sex působí pohodově na psychiku, zlepšuje náladu, posiluje imunitní systém a udržuje ženu v dobré kondici – tudíž přidává ženě na kráse.

Ochablé vaginální stěny – to platí obzvlášť u žen, které se blíží menopauze. U žen, kde není pohlavní styk pravidelný, dochází k oslabování poševních stěn. Jakmile si po delší době dopřeje sexuální potěšení, může to být pro ni nepříjemné až bolestivé.

Úbytek vlhkosti – i tento problém se týká spíše starších žen, kolem 50 let a výše. Po delší sexuální pauze může dojít k úbytku hormonu estrogenu, což vede k problémům s vlhkostí.

Lékařka má pro nezadané radu. Ztráta vlhkosti se zpomalí, pokud se ženy pravidelně potěší i samy. Pomohou jim i erotické knihy či videa dodává Streicherová.

Větší bolesti při menstruaci

Podle lékařky zmírňuje sex během periody menstruační bolesti. Děloha je o svalstvu a orgasmus způsobí, že krev se vyloučí rychleji, což zmírní menstruační křeče. Také může dojít ke zvýšení vyplavování endorfinů, které tomu také napomáhají,“ vysvětlila doktorka Streicherová.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat