skip to Main Content

Jak nedostatek sexu škodí ženám?

Nedostatek Sexu?

Sex a fyzický kontakt je pro zdraví člověka důležitou součástí jeho života. Avšak ne vždy se každému dostává v takovém množství, jak by potřeboval. Více než polovina lidí by se ráda oddávala milostným aktivitám častěji, než jim jejich partneři dopřejí. A nejedná se pouze o muže, kteří by trpěli nedostatkem sexu, ale i ženy, které ovšem tolik tuto potřebu nedávají najevo.

Dle odborníků se nevyplácí tento problém bagatelizovat, neboť může způsobovat celou řadu zdravotních problémů. Sex nepředstavuje pouze příjemnou záležitost, ale rovněž jednu z lidských potřeb. Dlouhodobá sexuální abstence může ženskému tělu škodit. Sexuální abstinence sebou přináší i jedno nezanedbatelné pozitivum, ale více se dozvíte v následujících řádcích.

Sexuální půst snižuje riziko infekcí

Než se dostaneme k tomu, jak nedostatek sexu může ženám škodit, zmíníme jedno nezanedbatelné pozitivum, tím je bezpochyby snížení rizika infekce. Snižuje se tím nejen možnost přenosu pohlavních chorob, ale i infekce a záněty močových cest. Pohlavní akt sebou přináší riziko opakovaných infekcí močového měchýře, zvláště pak u žen blížící se menopauze. Příznaky se projevují již do 24 hodin po pohlavním styku.

Co může způsobit sexuální abstinence?

Ztráta sexuálního apetitu – dlouhodobější abstinování vede k poklesu hormonů v ženském těle, jež mají na svědomí sexuální choutky. Nemá-li žena po delší dobu pohlavní styk, začnou se její choutky snižovat až na úplné minimum a může o sex ztratit zájem docela.

Rozladěnost – nedostatek sexu se odráží na náladě a psychice. Neplatí to jen o mužích, že když nemají sex, bývají více rozladění a protivní. Lidé, kteří se vzdají na nějaký čas milování, bývají mnohem méně energičtí, vitální a postupně sexuální touha slábne stejně, jako jejich životní energie. Odrazí se to na psychice. Tito lidé bývají více podráždění a stačí jen málo, než vybouchnou pro kdejakou hloupost. Sex působí pohodově na psychiku, zlepšuje náladu, posiluje imunitní systém a udržuje ženu v dobré kondici – tudíž přidává ženě na kráse.

Ochablé vaginální stěny – to platí obzvlášť u žen, které se blíží menopauze. U žen, kde není pohlavní styk pravidelný, dochází k oslabování poševních stěn. Jakmile si po delší době dopřeje sexuální potěšení, může to být pro ni nepříjemné až bolestivé.

Úbytek vlhkosti – i tento problém se týká spíše starších žen, kolem 50 let a výše. Po delší sexuální pauze může dojít k úbytku hormonu estrogenu, což vede k problémům s vlhkostí.

Lékařka má pro nezadané radu. Ztráta vlhkosti se zpomalí, pokud se ženy pravidelně potěší i samy. Pomohou jim i erotické knihy či videa dodává Streicherová.

Větší bolesti při menstruaci

Podle lékařky zmírňuje sex během periody menstruační bolesti. Děloha je o svalstvu a orgasmus způsobí, že krev se vyloučí rychleji, což zmírní menstruační křeče. Také může dojít ke zvýšení vyplavování endorfinů, které tomu také napomáhají,“ vysvětlila doktorka Streicherová.

Vaše hodnocení:
5/5 - (3 hlasy)

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Jak na vrásky - krém nebo botulotoxin - ilustrační foto

Jak stárneme, objevují se na pleti první vrásky. Většina žen je začíná pozorovat již po třicítce. Ale už od 25 let se vyplatí pleť dostatečně hydratovat, vyživovat a starat se…

Partnerská krize

Žijete se svým partnerem již několik let a domníváte se, že ho naprosto skvěle znáte a nic tedy nebrání v cestě, přivést do vašeho takřka idylického stavu potomka? Po narození…

Jak překonat strach z létání

Cestovat leteckou dopravou patří dnes již mezi mnohými lidmi za samozřejmost. Ať už do zaměstnání, na dovolenou nebo navštívit vzdálenou rodinu. Letecká doprava je označována za bezpečnou, ba možná i…

Zdravé hranolky - ilustrační foto

Hranolky jsou ať už k obědu či večeři chuťově hrozně fajn, horší je to však s jejich přínosem pro naše zdraví a především pak tedy nejsou příliš vhodné do diety.…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat