Jak nedostatek sexu škodí ženám?

Nedostatek sexu?

Sex a fyzický kontakt je pro zdraví člověka důležitou součástí jeho života. Avšak ne vždy se každému dostává v takovém množství, jak by potřeboval. Více než polovina lidí by se ráda oddávala milostným aktivitám častěji, než jim jejich partneři dopřejí. A nejedná se pouze o muže, kteří by trpěli nedostatkem sexu, ale i ženy, které ovšem tolik tuto potřebu nedávají najevo.

Dle odborníků se nevyplácí tento problém bagatelizovat, neboť může způsobovat celou řadu zdravotních problémů. Sex nepředstavuje pouze příjemnou záležitost, ale rovněž jednu z lidských potřeb. Dlouhodobá sexuální abstence může ženskému tělu škodit. Sexuální abstinence sebou přináší i jedno nezanedbatelné pozitivum, ale více se dozvíte v následujících řádcích.

Sexuální půst snižuje riziko infekcí

Než se dostaneme k tomu, jak nedostatek sexu může ženám škodit, zmíníme jedno nezanedbatelné pozitivum, tím je bezpochyby snížení rizika infekce. Snižuje se tím nejen možnost přenosu pohlavních chorob, ale i infekce a záněty močových cest. Pohlavní akt sebou přináší riziko opakovaných infekcí močového měchýře, zvláště pak u žen blížící se menopauze. Příznaky se projevují již do 24 hodin po pohlavním styku.

Co může způsobit sexuální abstinence?

Ztráta sexuálního apetitu – dlouhodobější abstinování vede k poklesu hormonů v ženském těle, jež mají na svědomí sexuální choutky. Nemá-li žena po delší dobu pohlavní styk, začnou se její choutky snižovat až na úplné minimum a může o sex ztratit zájem docela.

Rozladěnost – nedostatek sexu se odráží na náladě a psychice. Neplatí to jen o mužích, že když nemají sex, bývají více rozladění a protivní. Lidé, kteří se vzdají na nějaký čas milování, bývají mnohem méně energičtí, vitální a postupně sexuální touha slábne stejně, jako jejich životní energie. Odrazí se to na psychice. Tito lidé bývají více podráždění a stačí jen málo, než vybouchnou pro kdejakou hloupost. Sex působí pohodově na psychiku, zlepšuje náladu, posiluje imunitní systém a udržuje ženu v dobré kondici – tudíž přidává ženě na kráse.

Ochablé vaginální stěny – to platí obzvlášť u žen, které se blíží menopauze. U žen, kde není pohlavní styk pravidelný, dochází k oslabování poševních stěn. Jakmile si po delší době dopřeje sexuální potěšení, může to být pro ni nepříjemné až bolestivé.

Úbytek vlhkosti – i tento problém se týká spíše starších žen, kolem 50 let a výše. Po delší sexuální pauze může dojít k úbytku hormonu estrogenu, což vede k problémům s vlhkostí.

Lékařka má pro nezadané radu. Ztráta vlhkosti se zpomalí, pokud se ženy pravidelně potěší i samy. Pomohou jim i erotické knihy či videa dodává Streicherová.

Větší bolesti při menstruaci

Podle lékařky zmírňuje sex během periody menstruační bolesti. Děloha je o svalstvu a orgasmus způsobí, že krev se vyloučí rychleji, což zmírní menstruační křeče. Také může dojít ke zvýšení vyplavování endorfinů, které tomu také napomáhají,” vysvětlila doktorka Streicherová.

Volžte komentář

Diskuse

Your email address will not be published.


*