skip to Main Content

Co ženy na mužích nemají rády

Co ženy Na Mužích Nemají Rády

Všechny je milujeme, ale přitom někdy tak nesnášíme. Dokážeme je láskou sníst, ale klidně i zadusit. Řeč je o našich drahých mužských polovičkách, které se nám mnohdy starají o zvýšení krevního tlaku. Přestože je tolik milujeme, existují věci, kterým patrně nikdy nepřijdeme na chuť.

Nedostatek empatie a ignorace

Má-li muž o svou partnerku skutečný zájem, pak jej určitě bude zajímat, jaké má koníčky, práci, jak se cítí. Jestli ženy opravdu něco nesnáší, pak je to přehlížení či zjednodušování ze strany muže. Je pravdou, že ženy nezřídka věci nafukují, zveličují a přidávají jim větší hodnotu, než ve skutečnosti mají. Ovšem ve zdravě fungujících vztazích je na místě, aby muž svou partnerku podpořil v kariérním růstu, koníčcích apod.

Žádná iniciativa

Jestli něco vztah ubíjí, pak je to nuda. Ovšem na vymýšlení zábavy jsou přece dva lidé. Vymyslet jak trávit společně volný čas by měli oba. Jestliže je partner bručoun, kterému stačí gauč, televize a ovládač, pivo…pak je to celé špatně. Takový vztah nebude mít dlouhého trvání. Je potřeba podnikat i nějaké společné aktivity: výlet na kole, pěší túra, sportovní aktivity, kino, posezení s přáteli a jiné. Nudné chlapy ženy opravdu rády nemají.

Když si neváží její péče

Začne-li muž považovat partnerčinu láskyplnou péči za samozřejmost, je o problém vystaráno. Nikoho přece nebaví dělat ze sebe posluhovače. Pečuje-li žena s láskou o partnera, ať už jde o přípravu jídla, praní, žehlení, úklid, nákupy a jiné domácí práce, není to její povinnost. Dělá tak ze svobodné vůle. Chybou je, když se muž začne mylně domnívat, že přesně tak to má být a běda, když ne. Mnohdy stačí připojit ruku k dílu, poděkovat a koupit ženě za tu všechnu její péči nějaký dáreček – kytičku nebo prsten s diamantem

Lenost

Jestli ženu něco dokáže rozpálit doběla, pak je to lenost jejího partnera. Rok leží v kumbále nový lustr a čeká na pověšení. Polička v kuchyni už drží silou zbožného přání, ale ten lenoch ne a ne hnout prstem. Výmluvy, že je unavený z práce a víkend má na odpočinek dokážou pěkně vytočit. Přitom se mnohdy jedná o 15 minut práce a byl by doma klid.

Netaktnost

Netaktní nejsou jen muži, netaktní bývají i ženy. Ovšem dnes je řeč o tom, co nám vadí u mužů a jednou z věcí je i to, když se někdo chová netaktně. Netaktnost je vlastně necitlivost, nedostatek empatie (kterou jsme zmínili výše). Mnohdy je zkrátka lepší některá slova nevyslovit, protože mohou ublížit – neznamená to však být neupřímný. Pouze stačí upřímnou myšlenku sdělit opatrně. V opačném případě to vyvolá u lidí nelibost a špatně sdělená kritika je mnohdy bolestivější než fyzická rána.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat