skip to Main Content

Proč každý stárne jinak rychle?

Zdravý životní Styl - Pomalejší Stárnutí

Stárnutí je proces, kterému se nevyhne nikdo z nás. Nicméně už jste si možná všimli, že každý stárne jinak. Jsou lidé, kteří ve svých padesáti letech vypadají minimálně o deset, možná i více let mladší. Jak je to vůbec možné?

Každé lidské tělo je zanesené toxickými látkami a postupně mu ubývá sil tyto látky likvidovat, tak tělo chátrá a stárne. Vše se zpomalí: chůze, růst vlasů i nehtů, vylučování odpadních látek, metabolismus, myšlení. Stárnoucí organismus již není schopen se zbavovat jedovatých látek v takové míře. Někdo stárne rychleji a někdo pomaleji. Závisí to nejen na genetických dispozicích, ale i na stavu zanesení organismu.

Proč je zdravý životní styl důležitý?

Někdo je čiperný a vypadá mladistvě, protože jeho tělo umí likvidovat odpadky lépe. Nicméně nejenže jeho tělo umí lépe likvidovat odpad, ale ten člověk tomu i sám napomáhá. Čínská medicína se zabývá souvislostmi s tlustým střevem, kvalitou pletí a plícemi. Všechno jsou to totiž uklízeči odpadů: plícemi, kůži a stolicí. Aby lidský organismus unesl tuto uklízecí/detoxikační zátěž, potřebuje vytvořit optimální „pracovní“ podmínky.

Má-li vše fungovat správně, tedy orgány mají plnit svou úlohu, ke které jsou předurčeny, pak potřebuje organismus mírně zásadité prostředí. Jenže ideální zásadité prostředí je docela fuška vytvořit. Už patrně asi chápete, kam míříme.

Každý svého vzhledu strůjce

Mnozí lidé škodí sami sobě. Jako je například kouření, nezdravé stravování, málo pohybu, pití alkoholu apod. Ještě jsme opravdu neviděli kuřáka, alkoholika či nezdravě žijícího člověka, který by stárnul pomalu a vypadal svěže. U kuřáků pokožka stárne mnohem rychleji. To, co je přisuzováno rychlejšímu stárnutí, jsou nezdravé stravování, nedostatek pohybu, málo čerstvého vzduchu, stres, špatný spánek, kouření, nadměrné požívání alkoholu a další neduhy.

Díky tomu se tvoří kyseliny: močová, mléčná, uhličitá, amoniak, oxid uhličitý – kyseliny pak leptají a leptají. Zub času očím skrytý probíhá v prvé řadě uvnitř nás samotných, posléze se podepíše na vzhledu. V podstatě překyselení zrychluje stárnutí.

Jak se zanesený organismus projeví?

Projeví se to vyrážkami, unavenou našedlou pokožkou, otoky, celulitidou a dalšími doprovodnými projevy, které jsou viditelné. K těm skrytým pak patří alergie, revmatismus, poruchy tlaku, různé bolesti, únava, záněty, rakovina. Mimo jiné má překyselení organismu vliv na paměť, schopnost učit se, ale i výkyvy nálad. Odpovězte sami sobě, zda jste někdy skutečně potkali člověka, který vypadá dobře, cítí se dobře, těší se pevnému zdraví a kouří, pije, nesportuje? Patrně ne.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Co je to Keto dieta

Ketodieta se stala hitem posledních let. Zatímco před dvaceti lety se výrobci předháněli v tom, kdo více omezí obsah tuku ve svých jogurtech, strašákem dnešních dnů se stal cukr. Ketodieta…

Může vás zajímat

Sirup na kašel

Lidský organismus je dnes a denně vystaven mnoha útokům různých vetřelců, jako jsou viry, baktérie, paraziti a plísně. Primárním úkolem imunitního systému je rozeznat včas nebezpečí a reagovat. Základem všeho…

Jaký účes je ten nejlepší?

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Řešíte každý den co si s vašimi vlasy počít? Chyba nemusí spočívat pouze v nesprávně zvolených kosmetických přípravcích a péči, ale rovněž v tom, že jste…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat