skip to Main Content

8 rad jak lze využít balzám na rty

Rady Jak Lze Využít Balzám Na Rty

Téměř každá žena sebou nosí v kabelce balzám na rty. Ten zjemňuje, chrání, zvlhčuje rty v zimě, v létě. Možná jste však netušili, že mimo jiné lze balzám na rty všestranně využít. Možná se vám budou některé triky líbit a vyzkoušíte je.

Přísady obsažené v kvalitních balzámech pomáhají s péčí o krásu i zdraví rtů. Mimo jiné účinně bojují proti předčasné tvorbě vrásek. Pokožka v okolí rtů je velmi jemná, tudíž i citlivá a náchylná. Rozhodně se vyplatí mít tohoto pomocníka v kabelce, připraveného k okamžitému použití. Až se dozvíte, jak lze balzám i jinak využít, nedáte na něj dopustit.

1. Konec s poletujícími vlasy

Jsou vaše vlasy suché a nedrží vám v účesu a poletují? Pomoc najdete v balzámu na rty. Stačí si jen kořínky vlasů jemně přetřít balzámem, tak, aby nebudili dojem mastných vlasů. Nicméně vlas ztěžkne a nebude poletovat, docílíte krásně upraveného a hladkého účesu.

2. Suché konečky vlasů

Nejednu ženu potrápí suché a roztřepené konečky vlasů. Naneste do dlaně trochu pomády na rty a jemně vetřete do konečků – nejenže vlasy regenerujete a vyživujete, vlasy rázem vypadají lépe.

3. Pomocník při líčení

Tu a tam se stává, že při líčení řas se řasenka otiskne. Potom musíme třít místo, abychom jej vyčistili. Před aplikací řasenky natřete oční okolí lehce pomádou. Nechtěné šmouhy, které se během líčení mohou přihodit tak snadno a rychle setřete, bez zbytečného tření pokožky.

4. Základ pod oční stíny

Tento trik je vhodný pro efektivní líčení. Jestliže chcete barvu stínů zvýraznit nebo zafixovat, jednoduše pomádu aplikujte na oční víčko, následně naneste oční stín – efekt je velmi působivý. Ovšem tento trik je vhodnější pro mladé slečny. Mastné stíny se všeobecně nedoporučují u žen s vrásky.

5. Stop puchýřům

Máte vybrané pěkné lodičky a nechcete se jich vzdát ani za cenu vzniklých puchýřů? To ani nemusíte. Postižené a podrážděné místo stačí několikrát přetřít balzámem na rty. Puchýře se tak lépe hojí a navíc tento krok působí i jako prevence.

6. Těsný prstýnek

Určitě už se vám někdy stalo, že vám nešel z prstu sundat prstýnek. Všelijaké kroucení jen způsobí ještě větší otok a prstýnek jen stěží sundáte. Stačí, když okolí potřete balzámem a prstýnek sklouzne snadno a bez bolesti.

7. Na drobné ranky

Občas se stane, že máme nějaký ten škrábanec nebo jinou ranku. Balzám zde může být užitečným pomocníkem. Mastný film jednak ochrání ranky před nečistotami, přispěje k rychlejšímu hojení, a také ranka nebude krvácet.

8. Podrážděná pokožka nosu

Každý dobře ví, jak může rýma člověku znepříjemnit život. Neustálým třením nosu o kapesník se lehce odře nosní okolí, pokožka se tak stává citlivá a bolestivá. Mnohé krémy štípou a nepřinesou žádnou úlevu. Potřete tyto místečka balzámem a uvidíte, jak se vám uleví.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Jak překonat strach z létání

Cestovat leteckou dopravou patří dnes již mezi mnohými lidmi za samozřejmost. Ať už do zaměstnání, na dovolenou nebo navštívit vzdálenou rodinu. Letecká doprava je označována za bezpečnou, ba možná i…

Hořká čokoláda

Hořká čokoláda obsahuje množství látek, které pozitivně ovlivňují lidské zdraví. Samozřejmě na mysli máme jen kvalitní hořkou čokoládu. Dopřát si ji můžete i při hubnutí. Vyrábí se z kakaových zrn, která…

Zdravé hubnutí

Existují potraviny, které jsou vhodné jako prevence chronických onemocnění, zlepšují zrak, pro pevnější kosti, pro bystré myšlení, pěknější pokožku. Ovšem jsou také potraviny, které při zařazení do svého jídelníčku nejenže…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat