skip to Main Content

Potraviny, které pomáhají s hubnutím

Zdravé Hubnutí

Existují potraviny, které jsou vhodné jako prevence chronických onemocnění, zlepšují zrak, pro pevnější kosti, pro bystré myšlení, pěknější pokožku. Ovšem jsou také potraviny, které při zařazení do svého jídelníčku nejenže podpoří zdraví, ale pomáhají s redukcí tělesné váhy.

Jaké potraviny tedy zařadit do svého jídelníčku ke zdokonalení své postavy? Jsou to skořice, grapefruit, chilli papričky, hořká čokoláda, avokádo, borůvky, brokolice, losos, luštěniny a další. Pojďme se na ten seznam potravin podívat více z blízka.

Grapefruit

Změnit jídelníček se rozhodně vyplatí a zařadit do něj grapefruit dvojnásob. Látky v něm obsažené snižují inzulín, hormon regulující uskladněné zásoby tuků. Grapefruit mimo jiné pomáhá snižovat chutě na sladké, pozitivně působí na srdce a cévy, zlepšuje trávení.

Luštěniny

Obsahují proteiny a žádný tuk, na rozdíl od masa. Dalším bonusem je obsah rezistentního škrobu, který působí v těle jako nerozpustná vláknina. Zajišťují pocit sytosti a snižují glykemický index potravin.

Avokádo

Obsahuje zdravé tuky, mononenasycené kyseliny, zmenšuje pocit vlčího hladu, pomáhá s hubnutím především v oblasti břicha. Konzumace avokáda snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, nežádoucí LDL cholesterol a zvyšuje jen „hodný“ HDL cholesterol.

Zelený čaj

Pitný režim je velmi důležití nejen při hubnutí. Do pitého režimu neváhejte zařadit i zelený čaj, který obsahuje antioxidanty, jež napomáhají spalovat tuky.

Brokolice

Brokolice je označována za zelenou růži mezi zeleninou. Podporuje imunitu, zlepšuje trávení a pomáhá s hubnutím. Zaplní tělo velkým množstvím vlákniny a přitom má minimální množství kalorií.

Losos

Ačkoliv je losos docela tučný, je výtečnou potravinou k hubnutí díky přítomnosti omega 3 – mastných kyselin. K přípravě lososa není potřeba další tuky, tudíž je ve skutečnosti málo kalorický.

Borůvky

Borůvky jsou nejen velmi chutné ovoce, ale přisuzována je jim také řada léčivých účinků. Obsahují bioflavonoidy, antioxidanty, třísloviny, karotenoidy, provitamín A, vitamín C, resveratol, vitamíny skupiny B, minimální množství tuků, ovocné cukry, minerály: mangan, hořčík, železo, draslík, chrom, zinek, měď. Známy jsou také svými účinky na podporu zraku a proti stárnutí. Hrníček borůvek má jen 80 kalorií a 4g vlákniny – výtečně zasytí.

Hořká čokoláda

Kvalitní vysokoprocentní hořkou čokoládu si lze dopřávat i během hubnutí. Samozřejmě všeho s mírou. Čokoláda zamezuje oxidaci „zlého“ cholesterolu.

Skořice

Skořice potlačuje špatný cholesterol a zanechává pouze ten „hodný“, zrychluje metabolismus cukrů. Bohatě vystačí jen jeden gram denně a její účinky na sebe nenechají dlouho čekat. Dávkování skořice se nemá překračovat. Vyšší dávky nezajistí lepší výsledky.

Chilli papričky

Kdo někdy zkusil chilli papričky, ví, že pálí jako čert. Může za to látka zvaná kapsaicin, jež je v papričkách obsažená. Právě tato látka podporuje trávení, zrychluje matabolismus, snižuje hladinu cukru i cholesterolu v krvi.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Co je to Keto dieta

Ketodieta se stala hitem posledních let. Zatímco před dvaceti lety se výrobci předháněli v tom, kdo více omezí obsah tuku ve svých jogurtech, strašákem dnešních dnů se stal cukr. Ketodieta…

Může vás zajímat

Jak se zbavit kyseliny močové

Být zdravý není pro zvláštní příležitosti, je to každodenní výzva, abyste posílili svoje tělo. Kvalitní výživa je stejně důležitá jako pěstování určitých zdravých návyků, abyste snížili riziko, že se stanete obětí některých…

Malé děti v domácnosti

Malé děti jsou zkrátka průzkumníci, jež se učí poznávat okolní svět dotykem a vkládáním věcí do pusinky. Jde o přirozenou zvídavost, která mnohdy naneštěstí způsobuje nehody i během několika málo…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat