skip to Main Content

5 tipů jak zbrzdit stárnutí

Zbrzdit Stárnutí, Kdo By Nechtěl - Ilustrační Foto

Zpomalit stárnutí je snem každé ženy. Bohužel elixír mládí ještě žádný vědec nevymyslel. Zub času se podepíše jednoho dne na každém z nás, ale to neznamená, že tomu nemůžeme jít naproti. Naštěstí existují alespoň způsoby, jak stárnutí zbrzdit. V dnešním článku se zaměříme, jak na to.

Stárneme úplně všichni, bohužel s tím nelze nic udělat. Údaje v občanském průkaze neklamou, ale lze oklamat alespoň okolí. Přinášíme vám 5 tipů, jak lze stárnutí zbrzdit a dosáhnout až o 9 let mladšího vzhledu – to už za to stojí, no ne?

Spánek

Ponocování nikomu neprospívá a kráse už vůbec ne. Spánek je důležitou součástí našeho života. Během něj naše tělo odpočívá, regeneruje a nabíjí si baterie. Jestliže tento aspekt nepodceníte, dočkáte se v kombinaci s dalšími radami kýžených výsledků.

Stres

Neporadíme vám, jaký vést život, ale rozhodně se vystříhejte, pokud to bude jen trochu možné nadměrnému stresu. Je známo, že lidé prožívající často stres vypadají ztrhaně a staře. Pravdou je, že vyhnout se úplně stresu v dnešní době asi nejde, ale přesto se pokuste neprožívat některé malichernosti tak dramaticky. Stres urychluje vznik vrásek. Jediné mimické vrásky, které sluší a nepřidávají na věku, jsou z úsměvu.

Cigarety a alkohol fuj

Zmiňovat se o tom, že kouření škodí zdraví je asi zbytečné, nicméně škodí i kráse. Urychluje stárnutí kůže a negativně ovlivňuje soudružnost buněk v horních vrstvách pokožky. Tvář pravidelné kuřačky vypadá povadle, zašedle a unaveně. Mimo jiné držení cigarety v ústech vytváří tvorbu vrásek právě kolem úst, kde je tenká a náchylná pokožka. Sálající teplo z cigarety způsobuje mnohdy i popraskání kapilár – červené žilky.

Stejně tak nepříznivě ovlivňuje vzhled i konzumace alkoholu. Nemáme na mysli to, že si člověk nemůže dát večer po dobrém jídle dvě deci vína. Na mysli máme tvrdý alkohol nebo víno či pivo ve větší míře. Alkohol totiž způsobuje tzv. oxidační stres – neschopnost organismu zbavit se v dostatečné míře škodlivin/jedů. Právě to je považováno za hlavní příčinu předčasného stárnutí.

Nevhodná strava

Přemíra cukrů, soli a smaženého jídla škodí kráse. Jedná se především o pokrmy z rychlého občerstvení a polotovary – mají totiž velmi nízký obsah vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin, jež jsou nutné k regeneraci tkání a buněk. Konzumace nezdravých potravin/jídel má za následek změny pokožky, jako jsou drobné vrásky, akné či vysušená nebo citlivá pleť.

Pohyb

Asi se to mnohým líbit nebude. Pohyb není jen o hubnutí a pěkné figuře. Pravidelné cvičení i svižnější procházky skutečně zpomalují projevy stárnutí. Fyzická aktivita brzdí degeneraci ochranných uzávěrů genů v buňkách (telomerů), jejichž zkracování souvisí se stárnutím. Osoby, které se věnují mírné pohybové činnosti (sporty 100 minut týdně), měli telomery o 6 let mladší než lidé, kteří se pohybové aktivitě věnovali do 20 minut týdně. Člověk věnující se fyzické aktivitě 3 hodiny týdně má dle výzkumu telomery vypadající až o 9 let mladší. A co jsou to ty telomery? Jde o koncové části chromozomů a mohou za celou řadu neduhů našeho stáří a limitují délku života.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Kvalitní vlasová kosmetika - hřeben - oleje - masky na vlasy - ilustrační foto

Každé vlasy vyžadují speciální péči. Ať už vaše vlasy mají spíše jemnou nebo naopak hrubou strukturu, investujte do kvalitní vlasové kosmetiky, díky níž z jejich vzhledu vytěžíte maximum. Vlasy jsou…

Krásné řasy během chvilky - ilustrační foto

Mít svůdný pohled, ze kterého se každému muži podlomí kolena, je patrně snem každé ženy. Jen si přiznejte, zda jste alespoň někdy netoužila, učarovat protějšek pohledem? Oči jsou bránou do…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat