skip to Main Content

Citrusové plody pro krásu, zdraví a hubnutí

Citrusové Plody

Kdo by neznal citrony, pomeranče, mandarinky, grapefruity, limety. Mnoho lidí kupuje citrusy spíš v době sychravého počasí v souvislosti s chřipkami a nachlazením. Jen málokdo se zamyslí nad tím, o jak užitečné ovoce se jedná.

Výtažky citrusových plodů najdeme v celé škále kosmetických výrobků. Ať už jde o citrony, pomeranče či grapefruit. Dodávají kosmetice vůni a svěžest, pokožce zase pružnost, hebkost, vlasům lesk. Citrusové plody najdeme v šampónech a kondicionérech, sprchových mýdlech, koupelových pěnách, krémech, pleťových maskách, čistících přípravcích na pokožku, olejích, parfémech, toaletkách. Tělu dodávají energii, příjemně voní a mají relaxační účinky.

Citrusy pro krásu

O citrusech se například ví, že působí dezinfekčně a vybělí skvrny. Mimo jiné výtečně bojují s celulitidou. Každým rokem na trh přicházejí parfémy, kde důležitou vonnou složku tvoří právě citrusové esence. Veškeré tyto vůně mají nezaměnitelné aroma a řadí se k atributům svěžesti. Citronová šťáva natřená do podpaží zastane úlohu deodorantu. Dáváte-li přednost přírodní metodě před chemií, pak tento trik určitě zkuste. Přinese vám příjemné osvěžení, budete vonět po citronech a zamezíte pocení. Kosmetika však není jediné místo, kde po citrusech s chutí sáhnete. A když píšeme s chutí, tak opravdu s chutí.

Citrusy na hubnutí

Právě léto je ideálním obdobím na přípravu chutných a osvěžujících limonád. Pitný režim je velmi důležitý a v letních dnech dvojnásob. Díky citrusům si jej můžeme zpříjemnit. Dodáme tělu vitamíny, energii, osvěžení. Možná i potěší fakt, že citrusové plody pomáhají s hubnutím. V této oblasti je naprostou jedničkou grapefruit, který upravuje hladinu cukru v krvi, pozitivně působí na cévy a srdce, snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje trávení, obnovuje správnou funkci střev a funguje jako spalovač tuků. Citrusy všeobecně obsahují nicotné množství kalorií a díky vysokému obsahu vody a vlákniny vyvolávají rychle pocit sytosti, tudíž tlumí návaly hladu. Dejte si na svačinku pomeranč či grapefruit a mimo výtečného osvěžení, dávky vitamínu podpoříte i hubnutí/spalování tuků.

Citrusy pro zdraví

Citrusové plody nejsou jen chutné, ale i zdravé s celou škálou blahodárných účinků na lidské zdraví. Jsou bohatým zdrojem vitamínu C, jež posiluje imunitní systém a pomáhají udržet hebkost a pružnost pokožky. Mimo vitamínu C obsahují spoustu dalších živin – vitamíny skupiny B, hořčík, draslík, měď, fosfor, antioxidanty, esenciální oleje, karotenoidy, flavonoidy a protizánětlivé látky. Jsou bohatým zdrojem vlákniny. Například pomeranče jsou výtečným zdrojem ve vodě rozpustné vlákniny – vláknina, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Dále citrusy snižují riziko vzniku ledvinových kamenů, pomáhají při prevenci rakoviny a chrání mozek před Neurodegenerativním onemocněním.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat