skip to Main Content

7 tipů pro šťastný život

Jak Na šťastný život -ilustrační Foto

Říká se, že štěstí je věc osobní volby. Cítit se šťastný/šťastná v dnešní hektické a konzumní době je opravdový oříšek. Stále někam pospícháme, za něčím se honíme, stresujeme a nemáme často ani chvilinku se zastavit a popřemýšlet, zda jsme s naším životem skutečně spokojení a cítíme se šťastně.

Smutnou realitou je, že většina lidí má tendenci být se svým životem nespokojená. Mohli bychom mít lepší práci, více peněz, pak by bylo i lepší auto, lepší dovolená, lepší vybavení, mohli bychom mít pěknější oblečení, až zhubnu, budu opravdu spokojený/spokojená a tak dále. Co udělat tedy proto, abychom vedli skutečně šťastný život? A je to vůbec možné? Potěšíme vás – ano, je to možné.

1. Obklopte se pozitivními lidmi

Nálada je jako virus. Má-li někdo špatnou náladu, jen málokdo se umí od toho separovat. Obklopíme-li se negativními lidmi, co stále jen naříkají, brblají a nadávají, nic dobrého nám to nepřinese. Snažte se obklopit lidmi, kteří se umí radovat z maličkostí, mají úsměv na tváři a vnáší do našich životů jiskru, naději a radost.

2. Dělejte to, co máte rádi

Mnohem spokojenější život budete vést, když začnete dělat věci, které vás vnitřně uspokojují. Ať už je to práce nebo činnost ve volném čase. Záliba je činnost, kterou děláme, protože chceme. Nikoliv proto, že se to od nás očekává. Při takové činnosti můžeme být sami sebou a ponořit se hluboko do sebe – naslouchat svým myšlenkám i pocitům.

3. Usmívejte se

S úsměvem jde všechno lépe. Ovšem, ne vždy je člověku do smíchu, ale i křečovitý úsměv se počítá. Mozek totiž nerozezná, zda se člověk usmívá proto, že se přinutil nebo se proto, že ho něco pobavilo, tak či onak zareaguje produkcí serotoninu – hormon štěstí. Naučte se usmívat a zvládat co nejvíce situací s úsměvem.

4. Nezapomínejte na odměnu

Nezřídka jsou na sebe lidí velice přísní. Tohle jsem mohl/a udělat lépe nebo mohl/a jsem toho stihnout více apod. Jsem k ničemu. Nic se mi nedaří. V podstatě berte to tak, že vždy budou lidé, kteří jsou dál než vy a lidé, kteří by byli rádi na tom tak, jako jste vy. Neexistuje žádné lepší – horší. Buďte na sebe náležitě pyšní a za každičký (i malý) úspěch se odměňte, bude vás to i motivovat.

5. Jídlo a spánek

Možná vám to přijde jako nesmysl, ale věřte, že není. Kvalitní strava a spánek velmi ovlivňují nejen naše fyzické, ale i psychické zdraví. Odolnější jedinec není ten, který odolá chřipce, ale i ten, který dokáže s grácií čelit stresům. K tomu je zapotřebí vyživit své tělo zevnitř i zvenčí. Tedy jídlo, pitný režim, relaxace, dobíjení baterií a kvalitní spánek.

6. Nestůjte na místě

Bylo by chybou nechat se přikovat ke stereotypům. S vervou se vrhejte do nových věcí – no a co, že se vždy nepovedou. Lépe zkusit než nezkusit a přemýšlet, jaké by to bylo..kdyby? Ať už je to sport, nějaký kurz, nové zaměstnání nebo návštěva místa, kde jste nikdy nebyli.

7. Kontakt s přírodou

Jestli má něco opravdu až zázračný vliv na člověka, pak je to příroda. Stačí i krátká procházka lesoparkem, která vám dokáže nabít opět baterie. Ale ne, že jen půjdete a budete myslet na starosti. Uvolněte se, vnímejte vůni rostlin, poslouchejte, jak bublá potok, šumí koruny stromů, dívejte se, jak si pavouk tká pavučinku. Sami po chvíli zjistíte, že negativní myšlenky se odsunou do pozadí a proudí k vám nová pozitivní energie.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Co je to Keto dieta

Ketodieta se stala hitem posledních let. Zatímco před dvaceti lety se výrobci předháněli v tom, kdo více omezí obsah tuku ve svých jogurtech, strašákem dnešních dnů se stal cukr. Ketodieta…

Relaxace a odpočinek v soukromí

Zapomeňte na únavu všedních dní a vydejte s námi se do wellness Infinit Na zámku, kde si můžete vychutnat relaxaci v soukromí a mít saunu, whirlpool či masáže jen sami pro sebe.…

Může vás zajímat

Jak na domácí marmeládu - ilustrační foto

Nastává ideální doma na výrobu domácích zavařenin. Pokud plánujete přípravu džemu či marmelády, možná vám přijde vhod náš aktuální článek, díky kterému bude vaření mnohem jednodušší. Domácí marmeláda je mnohem…

Ranní rozcvička

Toto téma se týká úplně každého bez rozdílu věku či pohlaví. K tomu, abychom mohli podávat výkony jak v osobním, tak pracovním životě, potřebujeme dostatek energie. Nemáme-li energie dostatečné množství, je ohroženo…

Květiny na balkóně

Květiny na balkoně zprostředkují kontakt s přírodou a pohled na krásně kvetoucí rostlinky člověka potěší. Výběr květin vhodných na balkon záleží nejen na vás, ale i poloze balkonu. Je-li balkon na…

Matka a dítě -ilustrační foto

Dospělý člověk nese veškerou zodpovědnost za to, jaká slova volí, když hovoří s malými dětmi. To platí nejvíce o rodičích. Naučené fráze, které dospělí mnohdy ani nevnímají, mohou změnit dítěti…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat