skip to Main Content

Jaký šperk udělá ženě radost a jak jej vybrat?

Jak Vybrat Náhrdelník Nebo Prstýnek

Ženu bezpochyby potěší každý šperk. Hlavně, aby se hezky blyštil a podobal se jejímu stylu. Šperky jakožto ozdoba, nepatří mezi povinnosti, ale je pravdou, že potěší a zlepší náladu. A je úplně jedno, zda se jedná o něco levnějšího nebo drahého. Méně znamená mnohdy více. Je vhodné sledovat, zda žena dává přednost stříbru nebo zlatu. Neméně důležitý je její životní styl a věk. Jinak se šperk vybírá mladé slečně, jinak zase dámě středního věku a jinak babičce.

Velkou roli hraje také příležitost – důvod darování šperku, zda se jedná o důkaz lásky, dárek k Vánocům, poděkování za narození dítěte apod. Všeobecně se ví, že pro ženu jsou nejpěknějším dárkem kytky nebo šperky. Ideálně rovnou obojí. Kytička však brzy uvadne, kdežto šperk zůstane obdarované ženě navždy. Hlavně od maminek či přítelkyň můžete často slýchat, že nejlepším a největším dárkem jste vy a nic vlastně nepotřebuje, ovšem jakmile uvidí šperk, roztaje jako sněhová vločka. Chceme-li zamezit tomu, aby darovaný šperk zůstal na věky ležet ve šperkovnice, je vhodné před nákupem promyslet každý detail.

Jaký šperk vybrat?

Nejdříve je nutné zvážit, zda budeme kupovat náhrdelník, prstýnek, náušnice nebo rovnou celý set. Zkuste si vzpomenout, zda si někdy posteskla, že potřebuje nové náušnice nebo, že by uvítala nový prstýnek apod. Klidně se zeptejte její kamarádky, určitě ráda poradí. Je-li šperk určen mamince, poraďte se s tetou či jinou ženou, která by mohla vědět.

Sledujte, co nosí

Jakmile budete mít příležitost, nahlédněte do její šperkovnice a pozorně si prohlédněte, jaké šperky nosí. Jde o stříbro, zlato, chirurgickou ocel? Mají šperky nějaké kamínky? Jsou šperky spíš praktické, okázalé či romantické? Všímejte si toho, co nosí nejčastěji ne toho, co si vezme jednou za uherský rok.

Přemýšlejte nad jejím šatníkem

Je rozdíl, zda kupujeme šperk sportovně laděné ženě nebo ženě, která chodí oblékaná spíš elegantně a volí kostýmky. Sportovní oděvy vyžadují sice také pěkné, ale spíš prakticky laděné šperky. Příliš blyštivé náramky, řetízky, prsteny s kamínky či jinými ozdobami ocení zejména ženy, co upřednostňují elegantní styl, moderní a sexy outfit. I když to neznamená, že si ta sportovně založená ráda nevyrazí na párty, proto sledujte, co nosí, kdy to nosí, jak často to nosí.

Muž daruje ženě náhrdelník

Barva šperkařských ozdob

Barva je neméně důležitým aspektem při výběru, jako velikost a tvar. Vhodnost barevného provedení šperku poznáte snadno podle šatníku dané ženy a dalších doplňků. Která barva patří k jejím oblíbeným, jakou barvu má vlasů a očí? Zapojte fantazii a zkuste si vybraný šperk na ní představit.

Rady a tipy jak vybrat šperk ženě

  • Ženě světlé pleti více sluší barevnější a tmavší šperky a naopak. Na ženě s tmavší pokožkou vyniknou světlejší šperky
  • Štíhlým a jemným ženám pasují něžné šperky, naopak ženy krev a mléko mohou zvolit i něco výraznějšího
  • Pro dlouhovlásky jsou vhodné výraznější náušnice, protože maličké zaniknou
  • U krátkovlasých žen musíme vzít v potaz tvar jejího obličeje. K úzkému obličeji se hodí širší oválné tvary, k širokému obličeji zase podlouhlé a protáhlé náušnice či přívěsky.
Vaše hodnocení:
4.6/5 - (25 hlasů)

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Šunka Jamon

Sušená šunka jamón je zcela jistě jednou z nejoblíbenějších španělských pochutin. Jamón ale není jenom jeden, vaše chuťové pohárky můžete provést celou degustací, stejně jako u vína, které by k této lahůdce…

Jak originálně zabalit dárek

Dárky nedáváme pouze o Vánocích, ale i během roku. Ať už k narozeninám, výročí, svátku či jiným příležitostem nebo jen tak, pro radost. I ten nejpěknější dárek by nebyl tak úplně…

Sportovní víkend pro celou rodinu

V dnešní uspěchané době je čas trávený s našimi milovanými docela vzácný. Přitom kvalitní rodinné zázemí a spokojená rodinka představuje životní základ. Jestliže ve svých nabitých programech objevíte chvilku volna,…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat