skip to Main Content

Jak vytvořit přirozené každodenní líčení

Přirozené Každodenní Líčení - Ilustrační Foto

Vhodné líčení dokáže podtrhnout přednosti a naopak potlačit nedostatky. Potřebujete k němu jen kvalitní líčidla, která zakoupíte i v běžné drogerii. Jestliže s líčením teprve začínáte a nechcete investovat tisíce do své kosmetické výbavy, ničemu to nevadí. Přirozené každodenní si totiž snadno vytvoříte s běžně dostupnými produkty. Některé z nich můžete použít i víceúčelově.

Kvalitní make-up a korektor je základ

Nemusíte volit pouze make-up, můžete sáhnout například po BB nebo CC krému. Záleží pouze na tom, jak vysoké vaše pleť potřebuje krytí. Jestliže máte bezchybnou pleť, velkým nánosem make-upu ji můžete pouze uškodit. Často stačí zvolit BB nebo CC krém, který bývá více hydratační a snáze se roztírá.

Kruhy pod očima a drobné flíčky pak zamaskujete korektorem. Zde dbejte na výběr správného odstínu. Když je váš make-up moc světlý nebo naopak až oranžový, příliš parády s ním neuděláte.

Bronzer, tvářenka a rozjasňovač vrátí vaší pleti život

Po nanesení make-upu bývá tvář poměrně nevýrazná. To však můžete snadno změnit použitím bronzeru, který vám dodá lehké opálení, a rozjasňovače, který dodá lesk potřebným místům. Bronzerem zvýrazněte své lícní kosti a lehce ho naneste také kolem obličeje, na krk a na nos.

Rozjasňovačem zvýrazněte místa pod očima, nos, bradu a lehce můžete poprášit i čelo. Tvářenka se nanáší lehce nad bronzer a dodá vašim líčkům zdravou barvu. Na závěr nezapomeňte jednotlivé vrstvy propojit, aby mezi nimi nebyly tvrdé přechody, a můžete se i lehce přepudrovat.

Multifunkční využití líčidel

Některá líčidla lze využívat multifunkčně. Zakoupíte například speciální líčidlo, které lze využít jako rtěnku i tvářenku zároveň. Má to velkou výhodu, protože nemusíte řešit (ne)ladící odstín. Stačí si jen vybrat přirozenou barvu. Bronzer zase můžete využít místo očních stínů a rozjasňovač i pro projasnění oblouku pod obočím nebo do vnitřních koutků oka.

Nezapomeňte na své obočí

Určitě nezanedbejte ani své obočí, i když usilujete o přirozené denní líčení. Tužkou či pudrem doplňte chybějící chloupky a nakonec celé obočí vytvarujte transparentním gelem. Pak máte jistotu, že zůstane na svém místě.

Řasenka dodá šmrnc vašemu pohledu

Nakonec nezapomeňte na řasenku, která je nezbytnou částí každého líčení a s očima dokáže naprosté divy. Stačí pár tahů a vaše řasy budou dokonalé. Ačkoliv jsou běžné černé řasenky, pokud jste světlovláska, tak můžete vyzkoušet i například hnědou řasenku, která může na vašich očích vypadat přirozeněji.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Chutné tuňákové recepty - Ilustrační foto

Jaro i léto se nese sice ve znamení čerstvých surovin, ale sluníčko zároveň láká k cestování, mnohdy do končin, kde přístup k čerstvým potravinám není tak snadný. Z tohoto důvodů se vyplatí mít…

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat