skip to Main Content

Jak má vypadat péče o pleť u žen 40 +

Pleť ženy 40+ - Ilustrační Foto

Čtyřicet let je u ženy zlomový věk, který odhalí, jak se doposud o svou pleť starala. Pokožka začíná přibližně od čtyřicátého roku ztrácet svou pružnost, začne být sušší, objevit se mohou červené žilky, pigmentové skvrny a zanedbaná pleť bude působit mdle a unaveně. Příznaky stárnutí nelze zastavit, ale je možné je zpomalit.

Začnou-li se na tváři objevovat jemné i hlubší vrásky, nepravidelná pigmentace a nestejnoměrná struktura povrchu pleti, je velmi důležité zaměřit se na cílenou péči a navrátit pokožce ztracený jas. Klíčem ke krásné pokožce i po čtyřicátém věku je dodržování zásad péče o pleť. Dodat pokožce hydrataci, výživu, UV ochranu, dbát správné životosprávy, omezit alkohol a kouření. Zapomenout by se nemělo samozřejmě také na krk, dekolt a zbytek těla. Nejen na obličeji ztrácí postupem věku kůže pružnost, hydrataci a vznikají vrásky, kůže je povadlá.

Čtěte také: 5 nejčastějších chyb, které škodí pokožce

Důležitost čištění

V péči o pokožku je na prvním místě její důkladné čištění ráno a večer. Ve věku 40 let už však nestačí pouze 1 universální přípravek. Žena by v tomto věku měla mít denní a noční sérum na čištění pleti. Ráno zbavit pleť škodlivin, které se přes pokožku v průběhu noci vylučují a večer od make-upu, prachu a dalších nečistot. Na to jeden universální přípravek nestačí. Po vyčištění pleti přichází na řadu další aplikace kvalitní kosmetiky.

Denní, noční krém a oční krém

Používat by se měl denní a noční krém od jedné značky, protože se obvykle doplňují. Jen tak dosáhnete kýžených výsledků. Během dne by pleť měla být hydratována, chráněná a večer vyživená. Produkty by měly být v souvislosti s věkem ženy, nejen podle toho, zda jde o ranní, večerní, typ pleti (suchý, smíšený) atd. V tomto věku už ženy řeší vrásky, tudíž je nutné vybírat komplexní přípravky. K dennímu a nočnímu krému pro ženy 40 + přidejte ještě i oční krém.

Séra pro návrat pružnosti

Ke kosmetickému arsenálu je vhodné přidat ještě i séra, která obsahují účinné látky – v sérech je jich vyšší koncentrace. Může jít o hydratační, liftingová apod.

Peeling a pleťová maska

Při péči o pokožku je rovněž myslet, že čas od času je potřeba zbavit pokožku odumřelých kožních buněk, aby se výživné látky z kosmetických přípravků mohly vstřebat do pleti.

Čtěte také: Jak na výrobu domácí pleťové masky

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat