skip to Main Content

Jaké má život single výhody a nevýhody?

Žena U PC- Ilustrační Foto

Seriály jako Přátelé nebo Sex ve městě mohou způsobit, že si začnete myslet, jak je život single úžasný. Ale je tomu skutečně tak? Žít bez partnera (single) patří k fenoménům dnešní doby. K tomuto stylu života se poslední dobou uchyluje čím dál více lidí. Například v USA bydlí sólo téměř polovina lidí. Ve Skandinávii je to krapet méně a podobně na tom jsou i Brazílie nebo Čína. Mimo to se „volní ptáci“ slétají především do velkoměst. Třeba Paříž, New York či Londýn. Nicméně vše má svůj rub i líc – stejně tak život single.

Zatímco v minulosti bylo něco podivného na tom, že je mladý člověk sám, dnes jsou nezřídka úspěšní, samostatní a finančně za vodou. Na tomto trendu se dá dokonce i solidně vydělávat, protože se objevily na trhu byty, které jsou určeny pro jednotlivce (single) případně pár bez dětí. Pojďme se nyní společně podívat, jaké výhody a nevýhody takový život přináší.

Výhody single života

Neomezování – vtah ve dvou je o kompromisech. Stále se musí jeden druhému přizpůsobovat. Jestliže je člověk single nemusí skládat účty – co si koupil, kolik utratil, nemusí se zpovídat – kde byl, s kým byl, v kolik přišel.

Finance – v dlouhodobých vztazích si partneři poskytují finanční zázemí. Jeden z partnerů může být na tom zrovna špatně, takže druhý platí vše sám. Otázkou je, zda mu to vadí či nikoliv a zda toho ten druhý nezneužívá. Pokud je člověk single platí jen své účty, svou útratu a nemusí na nikoho doplácet.

Větší klid – po příchodu z práce si můžete vlézt do vany, pustit si hudbu, hrát x-box, mít věci roztahané po celém bytě a nikdo do vás nehustí. Pokud máte plný dřez nádobí, umyjete si ho, až budete sami chtít. Nemusíte poslouchat řeči, jak vaší přítelkyni/přítele naštval kolega v práci, jak vás rozhodil někdo v tramvaji apod.

Sex – nemusíte krotit své vášně, pokud se vám zrovna někdo líbí. Klidně můžete bez výčitek vyrazit na rande a nemít obavu z toho, že to skončí v posteli. Nikomu nic nedlužíte a věrnost jste nikomu neslíbili.

Kariéra – budování kariéry je v dnešním světě důležité. Najít tak nějak sám sebe, realizovat se prostřednictvím práce či hobby na které budete mít čas. Můžete se vrhat do různých projektů, cestovat, podnikat kurzy, rozvíjet se. Nejste ničím a nikým svazováni.

Nevýhody single života

Smutno – nelijme si čistého vína. I sebevětší silák a drsňák, který vše zvládá sám s grácií, může pocítit stesk a potřebu se přitulit. Momentálně nemáme na mysli maminčinu náruč, objetí kamaráda, pohlazení kožíšku domácího mazlíčka. Je fajn, když víte, že vás má kdo podržet, když můžete sdílet s někým strasti i úspěchy. Občas prostě potřebujeme milující osobu, která nás obejme.

Finance – pravdou je, že mnohdy je život ve dvou finančně nákladný, ovšem to vždy záleží na domluvě v páru. Také je pravdou, že ve dvou se dvojnásob rychleji šetří, pokud oba pracují a podílejí se na výdajích.

Nemoc – nyní nemáme na mysli žádnou vážnou nemoc, ale obyčejnou chřipku. Není nic lepšího, když vám může někdo, kdo vás má rád, komu na vás záleží přinést brufen na bolest hlavy a uvaří vám horký čaj. V případě vážnější nemoci jakbysmet. Člověk, který není na to sám, je psychicky silnější zvládnout i nemoc.

Důvěra – občas je fajn mít komu věřit, mít se komu svěřit. Ať už jde o starosti, sny, plány nebo si jen vyslechnout radu a názor.

Smích a legrace – ať už vyrážíte do kina, na výlet, do posilovny…společné koníčky i zábava dva lidi ještě více sbližují. Sdílená radost je dvojnásobná, sdílené trable vám ulehčí. Člověk single se musí obklopit kupou přátel, aby mohl někam s někým vyrazit a ne vždy si na něj každý udělá čas.

Vaše hodnocení:
5/5 - (12 hlasů)

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Jak se bránit žrálivosti

Nejistota, která se do vztahu vkrade jako zloděj, může být tím největším nepřítelem. Kolotoč chaosu, žárlivých scén, hněvu, lítostí a depresí může člověka negativně ovlivnit a zasáhnout do nejcitlivějšího místa.…

Jak na domácí marmeládu - ilustrační foto

Nastává ideální doma na výrobu domácích zavařenin. Pokud plánujete přípravu džemu či marmelády, možná vám přijde vhod náš aktuální článek, díky kterému bude vaření mnohem jednodušší. Domácí marmeláda je mnohem…

Dovolená na pláži

Mnohým může přijít plánování letošní dovolené unáhlené, ale včasná rezervace zájezdu je klíčová pro úsporu klidně i několika tisíc korun. Výborné ceny, bonusy, dítě zdarma a další výhody, proč si…

Žena drží dítě

Jste na mateřské? Pak určitě přesně víte, jak drahé jsou plenky, kolik stojí kojenecká strava a jak drahé jsou všechny ty doplňky, které vaše miminko potřebuje. Raději to ani nebudeme…

Repelent proti komárům

Návrat k osvědčeným postupům je dnes skutečným hitem a tento trend lze určitě vysledovat i ve světě kosmetiky. Ochrana před komáry, klíšťaty a dalším nevítaným hmyzem je možná i na přírodní…

Moringa-superpotravina

Hektická doba a všudypřítomný stres klade na naše tělo velké nároky. Nezřídka se ocitáme pod tlakem, jsme pracovně vytíženi a ani doma to nekončí. Mnoho z nás se vlivem hektického životního…

Diskuze

1 komentář k zobrazení

  1. Samozřejmě život single není úplně jednoduchý, jak píšete, má to své výhody i nevýhody. Co se týče té finanční stránky, dá se to zvládnout, zkuste se podívat třeba sem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat