skip to Main Content

Jak na výrobu domácí pleťové masky

Domácí Pleťové Masky - Ilustrační Foto

Pleťové masky jsou oblíbenou kosmetikou, protože dokážou pleť vyčistit, vyživit či hydratovat. Záleží na tom, o jakou masku se jedná. Bohužel pleťové masky, které zakoupíte v obchodech, jsou často plné chemických látek a ty naší pleti zrovna nesvědčí. Není však nic jednoduššího než si vyrobit vlastní pleťovou masku doma. Je nejen prospěšnější, ale také levnější. Máme pro vás pár tipů na masky, které stojí zato.

Používejte kvalitní suroviny

O své tělo bychom se měli dobře starat zvenku i zevnitř. Proto na výrobu pleťové masky používejte vždy kvalitní suroviny, které byste jinak mohli i sníst. Může se jednat o čerstvý vychlazený jogurt, kostku droždí, rozpuštěný med, zralé avokádo, banány, ovesné vločky, čerstvá vajíčka i další suroviny. Každá z nich má na pleť jiné účinky. Zjistěte, jaké kombinace vaší pleti svědčí. Budete potřebovat samozřejmě i nějaké pojivo, jakým může být mléko, voda nebo oblíbený rostlinný olej.

Zajímejte se o účinky vybraných ingrediencí

Ovesné vločky jsou cenným zdrojem energie a nejlépe zasytí na snídani. Jaké ale mají účinky, když jsou součástí pleťové kosmetiky? Oves pleť zklidní, vyčistí a vyhladí. Dá se používat ve formě zmíněným vloček nebo jako mouka.

Na pleť je dále výborné droždí, které obsahuje vitamíny skupiny B, příznivě ovlivňuje akné a odstraňuje z pleti nečistoty. Med je zase známý pro své antibakteriální účinky. Zároveň pleti dodá hebkost. Nakonec je výborná třeba okurka, která osvěžuje a rozjasňuje.

Jak správně aplikovat pleťovou masku

Masky se nanáší většinou na vlhkou pleť, na které se nechají působit 5 až 15 minut. Většinu z nich můžete nechat až do uschnutí. Pak je stačí z pleti dobře smýt. Po umytí svůj obličej dočistěte pleťovou vodou a aplikujte na ni hydratační krém. Jestliže masku nevypotřebujete celou, můžete ji dle trvanlivosti použitých surovin ponechat 2 až 3 dny v ledničce.

Tipy na pleťové masky

  • Pleťová maska z droždí – Na tuto masku postačí smíchat půl kostky čerstvého droždí s teplým plnotučným mlékem. Mléka použijte tolik, abyste dosáhli požadované hustoty.
  • Pleťová maska z ovesných vloček – Použijte 100 gramů ovesných vloček, do kterých přidáte kapku citronu a vaječného bílku. Maska je ideální pro vyčištění problematické pleti.
  • Avokádová maska – Suchá pleť ocení výživu v podobě avokádové masky, na kterou doporučujeme smíchat avokádo s oblíbeným rostlinným olejem. Směs pak nanesete na pleť a necháte 15 minut působit.
  • Pleťové maska z vajíček – I obyčejné vejce dokáže s pletí divy. Rozmíchejte ho s trochou oleje a naneste na suchou pleť. Alternativou je smíchání s medem a citronovou šťávou. Obě masky mají povzbuzující účinky.
Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Žena drží dítě

Jste na mateřské? Pak určitě přesně víte, jak drahé jsou plenky, kolik stojí kojenecká strava a jak drahé jsou všechny ty doplňky, které vaše miminko potřebuje. Raději to ani nebudeme…

Bootcamp - náročné cvičení - ilustrační foto

Každý člověk spatřuje ve cvičení něco jiného. Někoho láká pevná a atraktivní postava, jiný vylepšuje svou kondici, někteří fyzický dril podstupují, neboť chtějí vyzkoušet, kam až je vlastní tělo a…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat