skip to Main Content

7 krystalů, které harmonizují tělo i mysl

Krystaly, Které Harmonizují Tělo I Mysl - Foto Krystalů

O své tělo i zdraví pečujeme různými způsoby. Ať už stravou, cvičením, meditací. Přesto existují ještě i jiné způsoby, jak zharmonizovat tělo a mysl. Jedním z nich jsou krystaly, které fungují už dlouhé tisíciletí. Dřív se krystaly používaly na zvýšení imunity, přivolání štěstí, zbavení se úzkosti a stresu, přísun pozitivní energie a zlepšení celkové nálady. Už jen to, že by vám krystal v kapse měl připomenout, co je pro vás důležité, může to mít pozitivní dopad. Různé kameny mají rozdílné vlastnosti, proto se na některé z nich nyní společně zaměříme.

Ametyst

Jedná o krásný kámen, který je znám různými odstíny fialové barvy: od levandulové po temně fialovou. Tento kámen se hodí takřka na všechny neduhy. Zmatení lidé si díky němu vyčistí hlavu, dokáže zbavit stresu, úzkosti a navozuje pocity štěstí. Léčí náladovost, nespavost, podporuje regeneraci buněk, posiluje imunitu. Ametyst je kámen uspokojení a vnitřní rovnováhy.

Tyrkys

Tyrkys se vyskytuje v různých odstínech modré až po barvu oceánu nebo světlounce zelenou. Jeho kouzlo a krása je známa v mnoha kulturách, přes původní obyvatele Ameriky ze severu i jihu, až po egyptské panovníky. Svému nositeli poskytuje ochranu, chrání jej před negativními vlivy a dodává energii. Pomáhá s budováním sebejistoty a sebevědomí.

Jadeit

Jadeit má různé odstíny od bílé, přes světlezelenou po tmavozelenou, levandulovou, hnědou, žlutou, červenou, ale i modrou. Nejenže je jadeit krásný kámen, ale i pomocník při ozdravování organismu a uklidňování intenzívních emocí. Symbolizuje nadpozemskost a čistotu. Svému nositeli přináší harmonii, uklidňuje mysl, zbavuje negativního myšlení. Pomáhá při očistě organismu a podporuje činnost žláz. Přezdívá se mu kámen srdce, jelikož posiluje tento orgán a zároveň dokáže do života přitáhnout lásku.

Růženín

Máte-li problémy ve vztazích nebo vám chybí v životě láska, měli byste zvážit nošení šperku s růženínem. Případně si růženín vystavit na nočním stolku. Tento kámen podporuje romantické vztahy a pomáhá se zotavením po nevydařeném vztahu. Odbourává bloky, které zabraňují v prociťování lásky a pomáhá budovat smysluplné vztahy, ať už partnerské, rodinné či přátelské. Když jej vystavíte v domácnosti, naplní ji harmonií a láskou. Při emocionálních těžkostech je dobré kámen držet v ruce – přinese klid a vyrovnanost.

Měsíční kámen

Měsíční kámen podporuje bohatství, štěstí, lásku a pomáhá být jak se praví „ ve správný okamžik na správném místě“. Patříte-li k citlivým osobám, pak vás tento kámen ochrání před negativní energií – naladí se na vaší osobnost a pomůže řešit nejhlubší potřeby. Měsíční kámen uvolňuje stres a úzkost. V rámci fyzického těla harmonizuje hormony, eliminuje toxiny, zajišťuje lepší vstřebatelnost živin, stimuluje funkce žláz v těle. Je vhodný pro ženy v období početí dítěte, těhotenství, porodu a kojení. Podporuje ženskou citlivost, intuici, fyzickou sílu a energii.

Modrý topas

Překrásný kámen s odstínem modré oblohy. Podporuje radost, příznivý osud a bohatství. Je to rovněž kámen komunikace, který umožňuje lépe se vyjadřovat – jak ústně, tak písemně. Ocení především ti, kteří píšou nebo přednášejí. Pomáhá s lepším soustředěním, přemýšlením a mírní nervozitu. Je známý i tím, že pomáhá v duchovním růstu. Mimo jiné zlepšuje trávení, posilňuje nervovou soustavu, harmonizuje emoce, zrychluje metabolismus, odbourává stres, pomáhá při relaxaci.

Rubín

Trpíte-li depresemi a nemáte dostatek motivace pro život, vyzkoušejte sílu rubínu – symbol vitality. Dodává potřebnou jiskru, zbavuje depresí a destruktivních emocionálních vzorců. Díky rubínu se naučíte sebelásce a pocítíte opět vášeň. Je to kámen motivace a inspirace. Rovněž pomáhá při detoxikaci, posiluje reprodukční orgány, lymfatický systém a srdce.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Bolest v zádech - Ilustrační foto

Bolesti zad patří k nejčastějším zdravotním potížím, jež přivádí řadu lidí do ordinace. Pravidelně je zakouší až pětadvacet procent lidí ve věku od třiceti do padesáti let. Lékaři však lamentují, protože…

Investování pro ženy

Pokud jde o investování, ženy byly dlouho považovány za slabší pohlaví. Rostoucí počet výzkumů však naznačuje, že ženy, které investují, ať už prostřednictvím makléřských účtů nebo svých penzijních plánů na…

Zdravé pomazánky

S jarem přichází do kuchyně konečně i čerstvé ovoce a zelenina. Nemusí se nutně jednat o tepelně zpracované pokrmy, ale i saláty či pomazánky. Připraveny jsou poměrně rychle a velmi dobře…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat