skip to Main Content

5 triků na zvýšení produktivity

Pozitivní Energie - Zvýšená Produktivita - Ilustrační Foto

Máte pocit, že nic nestíháte a přesto potřebujete být více produktivní? Nejdříve je potřeba si uvědomit, že zvýšení produktivity je otázka duševního rozpoložení. Bez toku pozitivní energie toho moc nezvládneme. K tomu, abychom byli více produktivní, potřebujeme být tak nějak v pohodě sami se sebou i okolím.

Život šitý na míru nemusí být pouhý sen. Metod jak produktivitu zvýšit existuje nespočet, ale na každého může platit něco jiného. Je potřeba nastolit ve svém životě řád, protože chaos ještě nikomu neprospěl. Rovněž zkoušet, co je pro vás to nejlepší.

1. Vstávejte brzy

Brzké vstávání není sice zrovna nejpříjemnější, ale chcete-li skutečně zvýšit svou produktivitu, pak časné vstávání patří k trikům ze všech nejosvědčenějších. Samozřejmě to platí jen tehdy, pokud budete odpočatí. Jestliže půjdete spát po půlnoci a vstávat budete za 5 hodin, ranní vstávání moc nepomůže. Stanovte si tedy pevný řád, kdy budete chodit spát a kdy vstávat tak, abyste spali 8 hodin.

2. Plánujte

Svůj pracovní den a veškeré úkoly si naplánujte večer předem. Předejdete tak zmatkům, stresu a chaosu. Ty nejnepříjemnější aktivity udělejte jako první a postupujte k těm nejlehčím úkolům. Nebudete tak myslet na to, co složitého vás ještě čeká.

3. Jeden těžký úkol za den

Mělo by platit pravidlo, že uděláte jeden, maximálně dva těžké úkoly za den. Neberte si toho na sebe příliš. Pokud tak učiníte, bude půlka týdne a vy budete postrádat potřebnou energii pro zbývající dny.

4. Nenechte se rušit

Je-li něco, co vás ruší a odvádí od práce, pak se toho zbavte. Vypněte zvuky na telefonu, buďte v režimu offline na sociálních sítích apod. Jestliže vám něco přetrhne nit, pak se těžko vrací k započaté práci, ztratíte čas i energii, což se promítne v produktivitě.

5. I počasí hraje roli

Ačkoliv má každý člověk pocit, že slunečný den je plný energie a dobré nálady, tudíž bude více produktivní, opak je pravdou. Ukázalo se, že v pochmurné a deštivé počasí dokáže až 80 % populace udělat více práce. Je to proto, že se necháme svést tím, jak by bylo dobře někde na pláži apod. Pokud potřebujete tedy udělat hromadu práce, udělejte ji v deštivé dny. V ty slunečné vám potom zbude více času i pro zábavu, která je k nabrání nové životní energie důležitá.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat