skip to Main Content

Jak shodit poporodní kila?

Poporodní Kila

Cítila jste se před porodem jako hroch a měla jste strach i z toho, že když si vlezete do vany, prošlápnete ji? A přetrvává u vás tento pocit i nyní, když již máte po porodu a v postýlce se vám choulí malý uzlíček štěstí? V tom případě nevěste hlavu, neboť se jedná o absolutně normální stav. Poporodní kila nezmizí jako mávnutí kouzelného proutku ihned, co opustíte oddělení šestinedělí v nemocnici, ba naopak, na svou původní váhu se můžete dostat až klidně i o dalších devět měsíců později. Nevěste tak hlavu a nechte se inspirovat radami, které vás k vaší původní váze opět dovedou.

Nepřipravte se zbytečně o možnost kojit své dítě

Kojící začátky nejsou pro žádnou matku jednoduché, obzvláště pro matky, které mají své první dítě. Poté, co se ovšem vše dostane do téměř zajetých kolejí a začnete kojit na jedničku, může přijít zlom a velmi náročný proces celé tvorby mateřského mléka může být ta tam. Pokud se totiž rozhodnete, že začnete hubnout ihned, co vás propustí z porodnice a nebudete jíst vyváženě, potažmo vůbec a namísto toho budete drhnout pot při aerobiku, může se stát, že noci s vaším děťátkem budou ještě náročnější, jelikož dítě bude vystresované stejně tak, jako maminka a tím pádem i více uplakané a vaše laktace se z ničeho nic nechtěně třeba i úplně zastaví, což je nesmírná škoda. Tudíž, není kam spěchat.

Jezte vyváženě a nezapomínejte na pravidelné procházky s kočárkem

Každý den, byste měla sníst minimálně tři porce jakýchkoliv obilovin, a to kupříkladu ve formě pečiva či příloh, dále tři porce kvalitní zeleniny, tedy kromě té, která vaše miminko může nadýmat, dvě porce ovoce a také mléčné výrobky, mléko jako takové, jednu porci masa a k tomu kupříkladu ještě nějaký ten sýr. K tomu všemu nezapomínejte na pravidelné procházky s kočárkem, díky kterým si uštědříte pohyb na čerstvém vzduchu a načerpáte tak novou energii.

Doporučené cvičení po porodu

Jóga a pilates

Tyto oblíbené aktivity, které naleznete téměř v každém fitness zařízení, vám pomohou kvalitně zpevnit pánevní dno a dokonale stáhnout vytahané poporodní bříško. Tyto aktivity navíc můžete navštěvovat i v těhotenství, při speciálních těhotenských kurzech jógy a pilates.

Posilování

Pokud jste byla před porodem zvyklá trénovat za pomoci osobního trenéra, můžete ho začít navštěvovat i po porodu. Poproste ho přitom, aby se zaměřil zejména na správné držení těla, posílil vaše mezilopatkové svaly, které trpí pod náporem větších prsou a opět procvičujte pánevní dno.

Chůze

Velmi vhodná je nejen v období těhotenství, nýbrž i po porodu. Řeč je o obyčejné chůzi, kterou můžete provozovat buď sama, anebo společně se svým partnerem a také narozeným miminkem v kočárku. Při chůzi totiž nelétá vaše tepová frekvence nahoru a dolu, nepřetěžujete jednostranně svůj organismus a také neděláte žádné zbrklé pohyby.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Šunka Jamon

Sušená šunka jamón je zcela jistě jednou z nejoblíbenějších španělských pochutin. Jamón ale není jenom jeden, vaše chuťové pohárky můžete provést celou degustací, stejně jako u vína, které by k této lahůdce…

Jak originálně zabalit dárek

Dárky nedáváme pouze o Vánocích, ale i během roku. Ať už k narozeninám, výročí, svátku či jiným příležitostem nebo jen tak, pro radost. I ten nejpěknější dárek by nebyl tak úplně…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat