skip to Main Content

Jak shodit poporodní kila?

Poporodní Kila

Cítila jste se před porodem jako hroch a měla jste strach i z toho, že když si vlezete do vany, prošlápnete ji? A přetrvává u vás tento pocit i nyní, když již máte po porodu a v postýlce se vám choulí malý uzlíček štěstí? V tom případě nevěste hlavu, neboť se jedná o absolutně normální stav. Poporodní kila nezmizí jako mávnutí kouzelného proutku ihned, co opustíte oddělení šestinedělí v nemocnici, ba naopak, na svou původní váhu se můžete dostat až klidně i o dalších devět měsíců později. Nevěste tak hlavu a nechte se inspirovat radami, které vás k vaší původní váze opět dovedou.

Nepřipravte se zbytečně o možnost kojit své dítě

Kojící začátky nejsou pro žádnou matku jednoduché, obzvláště pro matky, které mají své první dítě. Poté, co se ovšem vše dostane do téměř zajetých kolejí a začnete kojit na jedničku, může přijít zlom a velmi náročný proces celé tvorby mateřského mléka může být ta tam. Pokud se totiž rozhodnete, že začnete hubnout ihned, co vás propustí z porodnice a nebudete jíst vyváženě, potažmo vůbec a namísto toho budete drhnout pot při aerobiku, může se stát, že noci s vaším děťátkem budou ještě náročnější, jelikož dítě bude vystresované stejně tak, jako maminka a tím pádem i více uplakané a vaše laktace se z ničeho nic nechtěně třeba i úplně zastaví, což je nesmírná škoda. Tudíž, není kam spěchat.

Jezte vyváženě a nezapomínejte na pravidelné procházky s kočárkem

Každý den, byste měla sníst minimálně tři porce jakýchkoliv obilovin, a to kupříkladu ve formě pečiva či příloh, dále tři porce kvalitní zeleniny, tedy kromě té, která vaše miminko může nadýmat, dvě porce ovoce a také mléčné výrobky, mléko jako takové, jednu porci masa a k tomu kupříkladu ještě nějaký ten sýr. K tomu všemu nezapomínejte na pravidelné procházky s kočárkem, díky kterým si uštědříte pohyb na čerstvém vzduchu a načerpáte tak novou energii.

Doporučené cvičení po porodu

Jóga a pilates

Tyto oblíbené aktivity, které naleznete téměř v každém fitness zařízení, vám pomohou kvalitně zpevnit pánevní dno a dokonale stáhnout vytahané poporodní bříško. Tyto aktivity navíc můžete navštěvovat i v těhotenství, při speciálních těhotenských kurzech jógy a pilates.

Posilování

Pokud jste byla před porodem zvyklá trénovat za pomoci osobního trenéra, můžete ho začít navštěvovat i po porodu. Poproste ho přitom, aby se zaměřil zejména na správné držení těla, posílil vaše mezilopatkové svaly, které trpí pod náporem větších prsou a opět procvičujte pánevní dno.

Chůze

Velmi vhodná je nejen v období těhotenství, nýbrž i po porodu. Řeč je o obyčejné chůzi, kterou můžete provozovat buď sama, anebo společně se svým partnerem a také narozeným miminkem v kočárku. Při chůzi totiž nelétá vaše tepová frekvence nahoru a dolu, nepřetěžujete jednostranně svůj organismus a také neděláte žádné zbrklé pohyby.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Zdravé fitness kuličky - ilustrační foto

Fitness kuličky patří k mým oblíbeným laskominám. Jedná se o chutnou a zdravou pochoutku, která pokud ji budete konzumovat v rozumné míře, neohrozí vaši štíhlou linii. Skladovat se mohou v…

Posílení imunity za 15 vteřin - ilustrační foto

Časté onemocnění, celková únava, nálada nic moc, úbytek energie – to vše může signalizovat oslabenou imunitu. Ta se dá zvýšit mnoha způsoby. Od superpotravin, přes potravinové doplňky, doporučované medikamenty, až…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat