skip to Main Content

Co k obědu, když spěcháte?

Rychlý Oběd - Foto Kuřecí Maso A Kuskus

Stává se, že máme času opravdu jen poskrovnu, ale rodinku nemůžeme nechat o hladu. Tudíž přemýšlíme, co rychle uvařit, nestát v kuchyni dvě hodiny u sporáku a ještě se blýsknout nějakou dobrotou. Ideální jsou k tomuto účelu minutky, saláty, ale i sladké recepty, jako palačinky či různé kaše.

Máte-li opravdu velmi málo času než vyrazíte z domu pro dítko do školy nebo na odpolední do práce a nechcete se připravit o cenné minuty, nechte se inspirovat našimi bleskovými recepty.

Kuřecí maso s kuskusem

Kuřecí maso je připravené rychle a navíc jde o vydatné, zdravé jídlo. Tudíž vás nemusí kousat svědomí, že jste rodinku odbyla rychlým jídlem na úkor kvality. Kuřecí nakrájejte na menší kousky (kostičky) vložte na vyšší pánvičku a posypte kořením, které obvykle na kuře používáte (paprika, sůl, pepř, kari nebo rovnou směs na kuře). Polijte olivovým nebo slunečnicovým olejem, zalijte vodou a dejte na plotýnku. Přidat můžete i zeleninu, máte-li ji předem připravenou v mrazničce. Maso je do deseti minut měkké. Pak už stačí jen připravit kuskus, který je rovněž rychlovka. Podávat lze se zeleninou či nějakým kompotem.

Krůtí nudličky

Krůtí maso je rovněž zdravé a na přípravu nenáročné. Připravit jej můžete stejně, jako kuřecí maso výše, ale i jako steak. Tentokrát zvolte jinou velmi zdravou, vydatnou a rychlou přílohu – quinou. Uvařená je do 15 minut. Než připravíte maso, uvaří se jedním vrzem i quinoa. Přidejte čerstvou zeleninu jako přílohu a máte nutričně bohaté a přitom velmi rychlé jídlo na světě.

Sladká kaše

Opět bude v hlavní roli quinoa. Je výtečná nejen jako příloha k masu, ale hodí se i na přípravu sladkých receptů. Povařte quinou a jakmile se voda vyvaří, přilijte mléko a společně chvíli povařte. Oslaďte medem, přisypte kokos, vlijte do talíře a následně ještě ochuťte. Přidejte kakao, skořici a na kolečka nakrájený banán. Jde o syté a výživné jídlo, které bude chutnat všem mlsounům.

Losos v alobalu

Losos je velmi zdravá ryba a na přípravu velmi vděčné jídlo. Stačí plátky lososa okořenit, pokapat citronem, poklást kolečky rajčátek, zabalit do alobalu a upéci. Během 15 až 20 minut je hotov. Podávejte s listovou zeleninou a na kolečka nakrájenou bagetou, případně brambory, budete-li mít čas je uvařit.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat