Hezké bílé zuby z pohodlí domovaHezké bílé zuby svépomoci
Bělení zubů doma snadno a rychle

Zuby se dají vybělit hned několika způsoby, proto je možnost vybrat si dle vlastní volby. Od ordinačního bělení zubů, přes volně prodejné prostředky, po bělení domácími produkty. Zuby celebrit bývají často předmětem mnohých témat, protože nikdo přesně neví, zda si je nechávají vybělit profesionálně nebo zkouší domácí metody. Každopádně, ať je to tak či onak, na místě je opatrnost, protože neodborným zásahem si můžete poškodit zubní sklovinu.

Domácí bělení zubů není dnes už nemožné, jelikož trh nabízí velké množství různých bělících přípravků, jež slibují zářivě bílý úsměv. Samozřejmě nejlepší je vždy prevence, to znamená omezit potraviny, které způsobují žluté či hnědé skvrny na zubech (čaj, káva, víno, cigarety). Ne každý je však ochoten se díky krásně bílému chrupu vzdát například ranní kávy. Proto si nezapomeňte opatřit k běžné zubní hygieně, jako je zubní pasta, kartáček, dentální nitě i ústní vodu – zbavuje zuby nánosů, fleků, zubního kamene. Tedy přesněji bakterií, které mají tento proces na svědomí.


Správné čištění zubů

Dívka si čistí zuby před umývadlem
Správné čištění zubů

Pozornost si zaslouží i způsob čištění zubů, rozhodně by nemělo jít o bezduché šmidlání trvající několik sekund. Toužíme-li po pěkných zubech, hraje prim jednak samotný zubní kartáček a styl čištění i doba, kterou tím strávíme. Nicméně dnes vás nebudeme učit, jak správně čistit chrup, ale jak docílit až o několik odstínů bělejších zubů.

Způsoby bělení zubů doma

Výsledek po domácím bělení zubů
Domácí bělení zubů Před a Po

Hřebíčkový olej – Do své zubní pasty, kterou běžně používáte, přidejte pár kapek hřebíčkového oleje. Takto si zuby čistěte 2 x do týdně. Je to spíš běh na dlouhou trať. Na výsledek si budete muset počkat, ale působí i jako prevence.

Sůl a citronová šťáva – Do mističky nasypte kuchyňskou sůl a zakápněte šťávou z citronu. Touto pastou si zuby čistěte 2x do týdne. Už po prvním čištění lze zaznamenat mírnou změnu k lepšímu, záleží, jak moc máte zuby zažloutlé či flekaté.

Jedlá soda a sůl – Smíchejte v misce opět sodu a sůl s trochou vody. Vytvořte kašovitou hmotu a vyčistěte si tímto zuby. Při použití těchto domácích bělidel, kde je sůl či soda příliš u čištění netlačte, ať si neodřete dásně. Máte-li odhalené a citlivé krčky, pak naneste hmotu na tyčinku, pro čištění uší a snažte se čistit vždy jen zub, vyhněte se dásním. Opět dodržujte čištění 2 x v týdnu.

Mleté citrusové plody – přesněji jde o jejich bílou část, kterou si pomelete v mlýnečku a tuto směs jednoduše přidáte do zubní pasty. Tato metoda je vhodná pro každodenní použití, jelikož pomáhá v boji proti mikroorganizmům vytvářejících povlak v ústní dutině a zároveň jde o levný způsob, jak vybělit nažloutlou sklovinu. Výsledky se dostaví až po nějaké době.
Volžte komentář

Diskuse

Your email address will not be published.


*