skip to Main Content

Sex během těhotenství

Těhotenství A Sex, Ano či Ne - Ilustrační Foto

Nastávající maminky se potýkají během těhotenství s celou řadou různých omezení. Ať už se to týče jídla, léků, kávy, alkoholu byť by se jednalo jen o příležitostní přípitek, sportovní aktivity a další. Nezřídka se to týká i sexu.

Jak je to se sexuálními radovánkami v době těhotenství? Je možné provozovat sexuální radovánky nebo by se měl sex pro pár měsíců stát tabu? Právě o tom bude dnešní článek.

Sex v těhotenství – ano či ne?

K partnerskému životu sex neodmyslitelně patří. Díky němu jsou ženy i těhotné. Mnoho nastávajících maminek si klade otázku, jak bude jejich milostný život vypadat v době těhotenství. Bude možné si i nadále užívat milostných okamžiků se svým partnerem, nebo pro ně tohle nejkrásnější životní období bude zároveň i plné odříkání?

Kdy sex není problém?

Jestliže těhotenství probíhá bez komplikací a vše se zdá být v naprostém pořádku, pak není důvod k obavám a odříkání si slastných okamžiků s tatínkem. Ne nadarmo kolují legrácky typu, že rodiče ještě musí dodělat dírky na vlásky apod. Jestliže žena necítí žádnou bolest, není ji sex nepříjemný, dodržují hygienická pravidla, není důvod se sexu zříkat. Pouze se vyplatí vybírat pohodlnější polohy, které nebudou pro těhotnou ženu náročné. Na experimenty v tomto období určitě zapomeňte. Rovněž ohleduplnost partnera je na místě.

Kdy raději sex vynechat?

Došlo-li by v průběhu těhotenství k nějakým zdravotním problémům, jako je krvácení, hematom, předčasné otevírání, pak v zájmu svého zdraví a zdraví děťátka sám lékař doporučí sex vynechat. Nicméně pokud to mamince nebude nepříjemné, protože hormony dokážou různé věci, mohou se s partnerem uspokojovat navzájem i jinak než čistě pohlavním stykem. Vše vždy záleží na lékaři a domluvě partnerů.

Sex a babské rady

Patrně vám neunikla babská rada, že sex může vyvolat i porod, blíží-li se rodička k termínu, případně má-li již po něm. Rozhodně nejde o divoký sex, který by měl porod vyvolat, ale o mužské sperma – respektive látky v něm obsažené, které mohou vyvolat kontrakce a děložní činnost.

Jaký je sex v těhotenství?

Sexuální život v době těhotenství je odlišný, neznamená to však, že je horší. Jen je prostě jiný. Podílejí se na tom jednak anatomické, ale i hormonální změny, kterými nastávající maminka prochází. Je zcela normální a vhodné, aby si sexuální život v těhotenství žena realizovala sama dle svého přání – tedy ona volí frekvenci i polohu, která ji vyhovuje a chápavý partner to bezpochyby respektuje.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat