skip to Main Content

Meloun a jeho skvělé účinky

Meloun Prospěšný Zdraví - Ilustrační Foto

Léto přeje jednak krásně opálené pokožce, ale i pestré a zdravé stravě, plné čerstvého ovoce a zeleniny. K oblíbené letní zelenině patří i meloun, který dokáže osvěžit v horkých letních dnech.

Pyšní se nejen lahodnou chutí, ale i řadou příznivých účinků na lidské zdraví. Do svého jídelníčku ho mohou zařadit i lidé, kteří úpěnlivě dbají na svou figuru. 150 gramů melounu obsahuje pouze 43 kalorií, žádné tuky, 2 gramy sodíku, 11 gramů karbohydrátů. Mimo jiné je zdrojem vitamínu C, vitamínu B6, A, železa, zinku, draslíku, fosforu, magnézia a selenu a další zdraví prospěšné látky. Patří k silným antioxidantům a má schopnost bránit organismus před nádorovým onemocněním.

Pomáhá léčit ledviny

Meloun je tvořen více než 90 % vodou. Právě pro svůj vysoký obsah vody je vhodným prostředkem při léčení některých onemocnění (ledviny a močový měchýř).

Meloun na zácpu

Trpíte-li zácpou, pak je meloun skvělým pomocníkem. Lepší než léky z lékárny. Voda a vláknina v něm obsažená dokáže dát střeva do pohybu. Mějte však na paměti, že všeho moc škodí, proto se necpěte melounem zase nějak hodně. Místo zácpy by vás mohl přepadnout průjem.

Výtečný na bolest kloubů

Meloun je výtečným pomocníkem také na klouby. Kvůli vodnatosti a vysoké alkaličnosti dokáže rozpouštět a odplavovat z organismu krystalky kyseliny močové, která způsobuje bolest.

Pročistí organismus

Jelikož má meloun močopudné vlastnosti, dokáže pročistit organismus od nežádoucích látek. Mimo jiné má schopnost srovnat hladinu cukru i soli v těle.

Slupky nevyhazujte

Nejen dužina a voda obsažená v melounu prospívá lidskému zdraví. Užitečné jsou i slupky, kterými je vhodné potřít vyrážky, nechat chvíli působit a smýt. Zklidňuje, hydratuje a vyživuje pokožku.

Meloun jako afrodisiakum

Ještě jeden příjemný efekt má tato chutná zelenina – zvyšuje choutky na sexuální hrátky. Meloun obsahuje látky, jež rozšiřují cévy, čímž napomáhá erekci. Nikde se však neuvádí, jaké množství by se mělo zkonzumovat, tak ať nesedíte pak spíš na toaletě.

Zpomaluje stárnutí

Věk samozřejmě díky melounu nezastavíme, ale obsažený betakarotén ničí volné radikály, a tak zpomaluje stárnutí.

Zdravé kosti a zuby

V melounu se nachází důležité stopové prvky, jež posilují zuby a kosti. Jde především o mangan, vápník, železo, jód, draslík, hořčík, zinek.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Co je to Keto dieta

Ketodieta se stala hitem posledních let. Zatímco před dvaceti lety se výrobci předháněli v tom, kdo více omezí obsah tuku ve svých jogurtech, strašákem dnešních dnů se stal cukr. Ketodieta…

Může vás zajímat

Žena si čistí zuby dentální nití

Zubní nitě a mezizubní kartáčky nejsou žádnou novinkou v dentální hygieně, přesto na ně spousta lidí hřeší a nepoužívá ani jedno – ani druhé. Přitom archeologové zjistili, že čištění mezizubních prostor…

Rozhovor máma a dítě - ilustrační foto

Skákání do řeči není nic příjemného a ani slušného. Ono popravdě čekání patří k těm nejméně příjemným činnostem v našich životech. Z nudy převracíme oči, sledujeme co pět minut hodinky,…

Retro móda

Retro slaví návrat na scénu a rozhodně nejde jen o interiér, ale také o módní kousky. Květinové vzory, kostka, topy s odhalenými rameny, volné džíny do pasu, overaly, košile a mnoho…

Vydařené ráno - ilustrační foto

Mnohé výzkumy poukazují na fakt, že existují potraviny, které prospívají pánskému přirození. Pozitivní účinky sice neovlivní zásadním způsobem jeho dosavadní velikost, ale zato sexuální vytrvalost. Mimo jiné jsou tyto potraviny…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat