Jak se, co možná nejlépe vyrovnat s rozvodem?

Těžký rozvod manželů

Vyrovnat se s koncem manželství, není nikdy jednoduché a porozvodové šrámy dokáže zahojit pouze a jen čas. Pokud za sebou již máte kupříkladu právní rozvod, kdy vás tedy soud po nějaké době z právního hlediska rozvede, přichází na řadu také rozvod emocionální, tedy ten, který si musíme vyřešit sami v sobě.

Jak se emocionálně osvobodit?

Emocionálně se osvobodit od svého právě skončeného vztahu, je velmi složité. Záleží také na tom, zda po svém rozvodu začínáte již vztah nový či zda zůstáváte sami a čekáte, až na nový vztah budete skutečně připraveni. Až teprve poté může váš nový vztah být zcela svobodným rozhodnutí, a nikoliv náplastí za nepovedené manželství. Ať již toto období prožíváte sami či po boku nového partnera, nezůstávejte v tomto přechodném období příliš dlouhou. Zařiďte si, co možná nejdříve veškeré praktické věci, mezi které patří zejména přestěhování se do nového bydlení, zařízení finanční stránky, práce, a především oznámení konce vašeho vztahu širokému okolí. Věřte, že se vám uleví.

Lék na samotu

V první řadě musíte překonat všudypřítomnou nejistotu a také strach ze samoty, jako takové. Pokud svou samotu budete vnímat jako zcela pozitivní stav, který vám dodává novou energii, tím dříve se z rozvodových machinací vrátíte zpět do normálního života. Začněte rovněž dělat také věci, na které vám doposud nezbýval čas. Váš život může totiž fungovat naprosto normálně i do doby, než si naleznete nového životního partnera.

Čtěte také: Jak se přimět cvičit a hlavně vydržet

Podpora okolí je důležitá

Abyste se s koncem vašeho, v některých případech i dlouholetého vztahu, mohli skutečně úspěšně vyrovnat, je třeba mít vedle sebe lidi, na které se můžete spolehnout. Mohou to být vaši přátelé, rodina, kolegové v práci, popřípadě někteří odborníci, jako například psychologové či lékaři. Pokud navíc nebudete své okolí zahlcovat pouze a jen svými problémy, a naopak budete uměti naslouchat i těm jejich, pomoc ze strany okolí bude ještě intenzivnější. Poté se budete moci soustředit pouze a jen na budoucnost, ve které se budete moci úspěšně vyvarovat chybám, které mohli kupříkladu i vést k rozpadu vašeho vztahu.

5/5 - (1 hlas)

Volžte komentář

Diskuse

Your email address will not be published.


*