skip to Main Content

Jak využít jedlou sodu v oblasti krásy

Jedlá Soda Na Bělení Zubů - Ilustrační Foto

Jedlou sodu má v kuchyni patrně každá hospodyňka. Je všeobecně známo, že má všestranné využití nejen coby přísada do pečení a vaření. Využívá se rovněž jako čisticí prostředek a pomůcka k odstraňování zápachu. Mimo to však lze sodu bikarbonu použít také v oblasti krásy. Soda vám vyčistí pokožku, změkčí mozoly, vybělí zuby nebo pomůže s manikúrou a pedikúrou. Přečtěte si, jak využít sodu i coby kosmetický přípravek.

Jemný peeling na tělo

Použít lze jen sodu, ale i směs sody a ovesných vloček. Získáte tak skvělý tělový peeling pro každodenní použití. Pomocí vody se soda krouživými pohyby aplikuje na celé tělo. Díky tomu se zbavíte odumřelých kožních buněk a získáte svěží a hebkou pokožku.

Šetrný peeling na obličej

Peeling z vody a sody nemusíte aplikovat pouze na tělo, výtečně se hodí i na obličej. Přidat můžete i med, který je rovněž výtečnou pomůckou v kosmetice. Zatímco na těle se nemusíte bát přitlačit, obličej masírujte velmi jemně. Po této proceduře budete mít hladký, vyčištěný a svěží obličej. Pak už stačí jen umýt a ošetřit vašim oblíbeným krémem.

Jedlá soda i na akné

Smíchejte jedlou sodu s vodou a vytvořte hustou kašičku, kterou nanesete na problematické místo. Soda akné vysuší a tím jej odstraní.

Detoxikační koupel ze sody

Díky sody bikarbony lze připravit i detoxikační koupel. Soda pomáhá z těla odstranit škodlivé látky, mimo jiné neutralizuje pachy, tudíž je vhodná pro lidi, kteří trpí nadměrným pocením. Po této koupeli pocítíte, že máte jemnější a vláčnější pokožku. Stačí si jen napustit vanu teplé vody a přidat půl hrníčku jedlé sody.

Soda změkčí mozoly

Díky sody lze změkčit mozoly a zrohovatělou kůži na patách. Přidejte dvě polévkové lžíce jedlé sody a několik kapek levandulového oleje (může být i kokosový či jiný) do lavoru s teplou vodou. Namáčejte ruce nebo nohy po dobu cca 15 minut. Poté naneste do dlaní na mozoly nebo chodila pastu z hnědého cukru, sody, vody a třete. Pak opláchněte a naneste hydratační krém.

Bělení zubů

  • Smíchejte jedlou sodu s kokosovým olejem a vytvořte kašičku. Pak už stačí jen namočit kartáček s jemnými štětinkami a čistit touto pastou zuby.
  • Místo kokosového oleje lze vytvořit čisticí směs z běžně používané zubní pasty a jedlé sody. Opět stačí jen nanést na kartáček a čistit si zuby.
  • Do třetice lze čistící pastu vytvořit pouze z vody a jedlé sody. Umyjte si běžným způsobem zuby, pak pomocí vatové tyčinky naneste kaši na zuby a třete zuby prstem. Kaši nechte na zubech působit alespoň 3 minuty. Pak si vypláchněte ústa.
Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Zdravá pokožka znamená krásná pokožka - ilustrační foto

Hezkou pěstěnou pokožku touží mít každá žena. Nejde pouze o zdraví pokožky, které je bezpochyby prvořadé, ale také o její celkový vzhled. A zdravá pokožka znamená - krásná pokožka. Je-li…

Seznámení po internetu - foto

Je pravda, že internetová síť nám dává dosud netušené možnosti. Ještě v minulé generaci bylo zcela normální nosit psaní na poštu, faxovat nebo používat pevnou telefonní linku. Dnes už jsou standardem…

Jak na domácí marmeládu - ilustrační foto

Nastává ideální doma na výrobu domácích zavařenin. Pokud plánujete přípravu džemu či marmelády, možná vám přijde vhod náš aktuální článek, díky kterému bude vaření mnohem jednodušší. Domácí marmeláda je mnohem…

Odpočinek masáží - ilustrační foto

Ženy toho dokáží zvládnout neskutečně moc. Jsou to zkrátka obdivuhodné bytosti. Zvládnou skloubit péči o rodinu s kariérou, ale v tom shonu nezřídka zapomínají samy na sebe. Manželky, partnerky, matky,…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat