skip to Main Content

Jak využít jedlou sodu v oblasti krásy

Jedlá Soda Na Bělení Zubů - Ilustrační Foto

Jedlou sodu má v kuchyni patrně každá hospodyňka. Je všeobecně známo, že má všestranné využití nejen coby přísada do pečení a vaření. Využívá se rovněž jako čisticí prostředek a pomůcka k odstraňování zápachu. Mimo to však lze sodu bikarbonu použít také v oblasti krásy. Soda vám vyčistí pokožku, změkčí mozoly, vybělí zuby nebo pomůže s manikúrou a pedikúrou. Přečtěte si, jak využít sodu i coby kosmetický přípravek.

Jemný peeling na tělo

Použít lze jen sodu, ale i směs sody a ovesných vloček. Získáte tak skvělý tělový peeling pro každodenní použití. Pomocí vody se soda krouživými pohyby aplikuje na celé tělo. Díky tomu se zbavíte odumřelých kožních buněk a získáte svěží a hebkou pokožku.

Šetrný peeling na obličej

Peeling z vody a sody nemusíte aplikovat pouze na tělo, výtečně se hodí i na obličej. Přidat můžete i med, který je rovněž výtečnou pomůckou v kosmetice. Zatímco na těle se nemusíte bát přitlačit, obličej masírujte velmi jemně. Po této proceduře budete mít hladký, vyčištěný a svěží obličej. Pak už stačí jen umýt a ošetřit vašim oblíbeným krémem.

Jedlá soda i na akné

Smíchejte jedlou sodu s vodou a vytvořte hustou kašičku, kterou nanesete na problematické místo. Soda akné vysuší a tím jej odstraní.

Detoxikační koupel ze sody

Díky sody bikarbony lze připravit i detoxikační koupel. Soda pomáhá z těla odstranit škodlivé látky, mimo jiné neutralizuje pachy, tudíž je vhodná pro lidi, kteří trpí nadměrným pocením. Po této koupeli pocítíte, že máte jemnější a vláčnější pokožku. Stačí si jen napustit vanu teplé vody a přidat půl hrníčku jedlé sody.

Soda změkčí mozoly

Díky sody lze změkčit mozoly a zrohovatělou kůži na patách. Přidejte dvě polévkové lžíce jedlé sody a několik kapek levandulového oleje (může být i kokosový či jiný) do lavoru s teplou vodou. Namáčejte ruce nebo nohy po dobu cca 15 minut. Poté naneste do dlaní na mozoly nebo chodila pastu z hnědého cukru, sody, vody a třete. Pak opláchněte a naneste hydratační krém.

Bělení zubů

  • Smíchejte jedlou sodu s kokosovým olejem a vytvořte kašičku. Pak už stačí jen namočit kartáček s jemnými štětinkami a čistit touto pastou zuby.
  • Místo kokosového oleje lze vytvořit čisticí směs z běžně používané zubní pasty a jedlé sody. Opět stačí jen nanést na kartáček a čistit si zuby.
  • Do třetice lze čistící pastu vytvořit pouze z vody a jedlé sody. Umyjte si běžným způsobem zuby, pak pomocí vatové tyčinky naneste kaši na zuby a třete zuby prstem. Kaši nechte na zubech působit alespoň 3 minuty. Pak si vypláchněte ústa.
Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat