Jak zhubnout zdravě i trvale a udržet si váhu

Jak zhubnout zdravě i trvale a udržet si váhu

Mnoho lidí se snaží ze všech sil zhubnout, když se jim to podaří, neradují se z dosažených výsledků dlouho. Zhubnout není až tak složité, mnohem těžší je váhu si udržet. Co byste měli dělat, aby vám po zhubnutí váha vydržela a ztracená kila se nevrátila zpět, jako věrný společník?

Trápení, hladovění a omezování se bývá při hubnutí běžné s vidinou, že jakmile docílíte vysněné váhy, veškerá tato muka skončí. Konečně si pak budete moci dát opět tu výtečnou pizzu, řízek od maminky v neděli, až tam půjdete na oběd, k tomu dvě sklenky vína večer u televize, kafe a zákusek v sobotu po obědě. Tato vidina je sice velmi lákavá, ale špatná. U takovéhoto hubnutí se dočkáte jedině toho, že se kilogramy vrátí opět zpátky, možná i něco navíc. Myslet si, že jakmile zhubnete, můžete slupnout opět všechno, je velice scestné. Je potřeba už při hubnutí myslet na to, jak si svou vysněnou váhu poté i udržet.

Hladovky a omezování se nefunguje…

Jestliže hubnutí u vás spočívá v tom, že se omezujete, téměř nejíte a držíte „zázračné diety“, pak je to celé špatně. V okamžiku, kdy přestanete s tímto krutým hubnutím a začnete jíst jako dříve, shozené kilogramy se postupně vrátí. Již samotné hubnutí nebylo promyšleno, od čehož se odvíjí i následné udržení optimální váhy.

Zdravé hubnutí má zelenou…

Budete-li však hubnout zdravým a vyváženým stylem, jenž spočívá ve zdravém stravování, osvojíte kladné návyky, tak si vysněnou váhu zachováte. Oslovit buď můžete výživového poradce, který vám sestaví jídelníček na míru nebo nějakého trenéra, který mimo jídelníčku sestaví i cvičební plán. Nebudeme si nic nalhávat, pohyb je velmi prospěšná činnost, která hubnutí umocní. Pravdou je, že zhubnout se dá i úpravou jídelníčku. Chceme-li se však bavit o kompletním zdravém životním stylu, pak tam pohyb neodmyslitelně patří také. Takže si odpovězte, zda chcete huntovat své tělo nesmyslnými dietami, brzdit si tak metabolismus nebo jestli to vezmete za správný konec a začnete konečně hubnout zdravě a trvale.

Proč diety nefungují…

Jakékoliv diety působí přesně opačně. Jsou totiž jednostranné, nízkokalorické a omezující. Ve finále se upínáte jen k danému jídelníčku, který je charakteristický pro určitý typ diety. V mnoha případech lidé hubnou jen tím, že se zkrátka omezují. Sníst jeden smažený řízek namísto dvou není klíčem k úspěchu. Hladovění a konzumace nevhodných potravin nezaručují úspěch. Tedy alespoň ne trvalého rázu. Způsob hubnutí, který je založen na nízkokalorickém příjmu, je cestou do pekel. Mnoho lidí, kteří to vyzkoušeli, se přesvědčili o jojo efektu.

Jak hubnout zdravě a trvale?

Správné hubnutí se zakládá na totální změně dosavadních stravovacích návyků, které je potřeba dodržovat i po skončení „hubnutí“. To, že se dostanete na vysněnou váhu, neznamená, že se vrátíte ke starým zlozvykům. Vsaďte na zdravý životní styl, vyváženou, výživnou stravu a už žádné hladovění. Porce by měly být tak akorát, kalorie si určitě počítat nemusíte. Bohatě stačí začít jíst a vařit zdravě.

Volžte komentář

Diskuse

Your email address will not be published.


*