skip to Main Content

Jaký účes vybrat podle typu vašich vlasů?

Jaký účes Je Ten Nejlepší?

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Řešíte každý den co si s vašimi vlasy počít? Chyba nemusí spočívat pouze v nesprávně zvolených kosmetických přípravcích a péči, ale rovněž v tom, že jste nevybrali správný střih pro svůj typ vlasů. Dnes vám poradíme, jak to napravit. Uvidíte, že úprava vlasů s dobře zvoleným střihem je hračka.

Řídké vlasy

Řídké vlasy vyžadují pravidelnou péči odborníka. Ovšem nepleťte si vlasy jemné a řídké. Jsou to dva rozdílné problémy. Pro řídké vlasy je ideální kratší sestřih. Trváte-li na delších vlasech, pak je vhodná delší spodní strana a shora vlasy sestupně sestříhané. Díky tomu získají kadeře na objemu a zamaskují řídnoucí místa. Vhodným pomocníkem je ricinový olej, který se doporučuje před mytím vlasů jemně vmasírovat do pokožky hlavy. Pár kapek lze přidat i rovnou do šamponu. Co se týče vlasové kosmetiky, poohlédněte se po takové, která zvětšuje objem vlasů a má posilující účinky. Nevíte-li si rady, zamiřte do specializované prodejny či prodejny vlasových přípravků pro kadeřnice, kde vám poradí profesionální péči. Bohužel v klasické drogérii bývají mnohdy prodavačky nezasvěcené.

Jemné vlasy

Jemné vlasy postrádají objem a velmi rychle zplihnou, což je trápení, vezme-li si člověk v potaz, že trávil nemalou chvíli před zrcadlem. Podobně, jako u vlasů řídkých i zde je potřeba přidat objem. Vhodné jsou kratší sestřihy s délkou po ramena – podle tvaru obličeje pak buď ofinka, nebo patka. Účes se stane opticky plnější. Vyvarujte se různým asymetrickým střihům, jež vlasy opticky rozdělí. V důsledku toho pak vlasy vypadají ještě jemněji. Jemné vlasy není potřeba sestupně sestříhat, mohou mít totožnou délku po celé hlavě.

Kudrnaté vlasy

Kudrnaté vlasy bývají velmi často i suché, matné s porézní strukturou. Zde jsou vhodné delší a plnější účesy. Takové vlasy je potřeba také prostříhat a zbavit se nekvalitních a pocuchaných „chemlonů“. Prostříhané, ale delší kadeře nebudou mít tak velký objem a snadněji se budou upravovat. Tento typ vlasů se nedoporučuje fénovat, ale nechat vlasy po umytí přirozeně uschnout. Do suchých vlasů pak pravidelně aplikovat vlasovou masku, pro jemný a hebký vzhled – tyto masky mívají antistatický efekt, vyhlazují vlasové vlákno a činí česání jednodušším.

Vlnité vlasy

Ženy s rovnými vlasy touží po loknách a naopak, ženy s vlnitými vlasy rády sahají po žehličce a rovnají. Vlnité vlasy nebývají problém a hodí se pro ně jakýkoliv střih. Vhodnější jsou spíš delší účesy, protože kratší ačkoliv vypadají skvěle, vyžadují složitější údržbu. Důraz je ovšem kladen na postup střihu, kde je důležité držet se směru růstu vlasů a podle toho zvolit i střih. Jen tak se zamezí nekontrolovatelnému vlnění.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat