skip to Main Content

Zdravá strava jako prevence onemocnění + Kaloba jako přírodní lék

Sirup Na Kašel

Lidský organismus je dnes a denně vystaven mnoha útokům různých vetřelců, jako jsou viry, baktérie, paraziti a plísně. Primárním úkolem imunitního systému je rozeznat včas nebezpečí a reagovat. Základem všeho je posílit imunitu, aby se tělo dokázalo s těmito útoky vypořádat. Příroda je plná darů v podobě léčivých rostlin, (patří sem i Kaloba o které bude dnes řeč), proč tedy nehledat pomoc tam?

Posílení imunity přírodními prostředky

Základem všeho je zdravá strava. Mnohem lepší je zaměřit se na prevenci, než pak užívat hromadu léků. Cenným zdrojem pro posílení organismu jsou například dýňová semínka, která obsahují zinek, jež je nenahraditelný pro správnou funkci řady orgánů. Ovšem je přímo závislý na dostatku vitamínu A (zvaný také axeroftol), bez něj se totiž neaktivuje – platí to i v opačném případě. Jde o nerozlučnou dvojku.

V přírodě nalezneme dva druhy vitamínu A – jeden se nalézá v živočišných produktech (vejce, sýry, mléko, maso apod.), druhý je typ provitamínu a nalézá se především v zelených potravinách. Ovšem nejen vitamíny, ale i minerály, zdravé tuky, vláknina a další zdraví prospěšné látky potřebujeme k tomu, aby naše tělo dokázalo účinně bojovat s vetřelci. Pokud už se stane, že člověk onemocní i tehdy lze hledat účinnou pomoc v přírodě. Účinným přírodním lékem je třeba Kaloba.

Co je to Kaloba?

Kaloba představuje přírodní lék se speciálním patentovaným extraktem z kořene jihoafrické pelargónie. Užívá se ke zmírnění příznaků onemocnění dýchacích cest (akutní bronchitidě), kdy si léčba nevyžaduje ATB. Trápí-li vás kašel a zahlenění, škrábání v krku a dýchacích cestách, pak je Kaloba mocným přírodním lékem.

Jak Kaloba účinkuje?

Chrání sliznici dýchacích cest před atakem bakterií a virů, pomáhá zvýšit obranyschopnost organismu a uvolnit hlen z dýchacích cest. Až 90 procent infekcí dýchacích cest způsobují viry, proti kterým antibiotika nemají žádnou šanci. Léčba těchto zdánlivě běžných infekcí bývá nezřídka podceňována, začne-li člověk s léčbou zavčasu, lze zabránit jejímu zhoršení. Vhodným pomocníkem v těchto případech je právě Kaloba, kterou seženete volně v prodeji.

Kdy Kalobu neužívat?

Nesmí se však užívat v těhotenství ani v době kojení.

Mimo antibakteriálních a antivirových účinků má Kaloba pozitivní vliv na aktivaci imunity, takže se nemocnému uleví dříve. Jestliže začnete užívat Kalobu již od prvních příznaků nemoci, dopřejete si klidový režim na lůžku, pak průběh onemocnění výrazně ulehčíte a zkrátíte. V případě kojení a těhotenství se o vhodné léčbě poraďte s ošetřujícím lékařem.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Jak na vrásky - krém nebo botulotoxin - ilustrační foto

Jak stárneme, objevují se na pleti první vrásky. Většina žen je začíná pozorovat již po třicítce. Ale už od 25 let se vyplatí pleť dostatečně hydratovat, vyživovat a starat se…

Zdravé fitness kuličky - ilustrační foto

Fitness kuličky patří k mým oblíbeným laskominám. Jedná se o chutnou a zdravou pochoutku, která pokud ji budete konzumovat v rozumné míře, neohrozí vaši štíhlou linii. Skladovat se mohou v…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat