skip to Main Content

Kterou vlasovou kosmetiku musíte nutně mít v koupelně?

Kvalitní Vlasová Kosmetika - Hřeben - Oleje - Masky Na Vlasy - Ilustrační Foto

Každé vlasy vyžadují speciální péči. Ať už vaše vlasy mají spíše jemnou nebo naopak hrubou strukturu, investujte do kvalitní vlasové kosmetiky, díky níž z jejich vzhledu vytěžíte maximum. Vlasy jsou naším tělem vyživované od kořínků. Dlouhé vlasy pak mají konečky už často oslabené a lámavé. Jestliže nechcete chodit se zplihlým účesem a mít roztřepené konečky, které každý měsíc vyžadují návštěvu kadeřnice, přečtěte si naše tipy.

Jak pečovat o vlasy

Péče o vlasy se odvíjí od typu vašich vlasů. Sama si musíte vyzkoušet, co jim nejlépe vyhovuje. Základem je kvalitní šampon spolu s kvalitním kartáčem či hřebenem. Určitě pro péči o vlasy nedoporučujeme obyčejné levné plastové hřebeny. Mnohem lepší jsou kartáče a hřebeny ze dřeva, z kančích štětin a z dalších speciálních materiálů.

Vyrábějí se též kartáče na vlasy, které jsou vhodné pro jejich mokrou úpravou – jinak se mokré vlasy nedoporučuje vůbec česat, protože jsou lámavější. Pravidelným kartáčováním budou vaše vlasy mnohem lesklejší. Pravidelně si tak vlasy česejte, myjte, dopřávejte jim extra péči v podobě masek a kúr. Pro styling používejte šetrné a ochranné prostředky.

Vyberte si kvalitní šampon a kondicionér

Své vlasy byste měla mýt tak nejméně, jak to jen jde – ideálně pouze jednou až dvakrát týdně. Některé ženy mají však rychle se mastící vlasy, každodenně sportují nebo mají náročnou práci a takový komfort si nemohou dovolit.

Pro každodenní mytí vlasů volte šetrné šampony a jejich druhy pravidelně střídejte. Zvolte si šampon, který je vhodný na váš typ vlasů – mastné, suché, bez lesku, poškozené, barvené atd. K němu obvykle je i kondicionér. Pokud máte pocit, že vám kondicionéry rychle mastí vlasy, můžete vyzkoušet variantu ve spreji, kterou po umytí do vlasů nastříkáte a už nesmýváte.

Extra péče v podobě masek a rostlinných olejů

Abyste zabránili poškození vlasů a zároveň podpořili jejich růst, doporučujeme pořídit si masku, kúru nebo jen obyčejný rostlinný olej (ideální je olej kokosový, arganový či mandlový). Olej nanesete do vlasů před umytím (můžete nechat působit i déle, klidně přes celou noc), a pak ho šamponem důkladně vymyjete. Totéž platí o masce na vlasy a kůře. Tyto přípravky používejte přibližně každé druhé mytí.

Jak na rychlý styling bez poškození

Jestliže vlasy vysoušíte horkým vzduchem, žehlíte je nebo natáčíte kulmou, měla byste používat speciální ochranné přípravky ve spreji. Sprej na vlasy na stříkáte a ony budou po dobu působení horka dobře chráněné. I tak se ale pravděpodobně nevyhnete rozdvojení konečků, které přesoušení vlasů způsobuje.

Objem vašim vlasům dodá tužidlo nebo speciální sprej. V drogeriích zakoupíte celou škálu přípravků. Zvolit můžete také gel, vosk nebo lak, případně své vlasy na závěr uhladit několika kapkami oblíbeného rostlinného oleje. Stylingových přípravků na vlasy nepoužívejte příliš mnoho. Jinak riskujete, že rychle podlehnou mastnotě a budete je muset brzo umýt.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Zdravé hubnutí

Existují potraviny, které jsou vhodné jako prevence chronických onemocnění, zlepšují zrak, pro pevnější kosti, pro bystré myšlení, pěknější pokožku. Ovšem jsou také potraviny, které při zařazení do svého jídelníčku nejenže…

Jak na týdenní detoxikační kůru - ilustrační foto

Čas od času není vůbec na škodu podstoupit očistu organismu. Pečlivě provedenou a správně zvolenou detoxikační kúrou se vyčistí nejen tělo, ale poděkuje vám i vaše pleť a mysl. Zbavení…

Sirup na kašel

Lidský organismus je dnes a denně vystaven mnoha útokům různých vetřelců, jako jsou viry, baktérie, paraziti a plísně. Primárním úkolem imunitního systému je rozeznat včas nebezpečí a reagovat. Základem všeho…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat