skip to Main Content

4 jednoduché recepty na fitness kuličky

Zdravé Fitness Kuličky - Ilustrační Foto

Fitness kuličky patří k mým oblíbeným laskominám. Jedná se o chutnou a zdravou pochoutku, která pokud ji budete konzumovat v rozumné míře, neohrozí vaši štíhlou linii. Skladovat se mohou v lednici, ale i v mrazničce.

Když vás začne honit mlsná, můžete sáhnout po fitness kuličkách namísto přecukrovaných a nezdravých dobrotách z obchodu. Mimo jiné se jedná o rychlé občerstvení ke kávě, když vám nečekaně přijde návštěva. Zkrátka každý si musí najít svůj důvod, proč se do výroby kuliček pustit. Ale garantuji vám, že jakmile je jednou zkusíte, budete na nich ujíždět už pořád.

Čokoládové fitness kuličky

  • Potřebovat budete odměrku čokoládového proteinu, ¼ odměrky ovesných vloček, 1 kávovou lžíci peprmintového extraktu, ½ odměrky kešu másla, 2 kávové lžíce medu nebo jiné sladidlo (agave, javorový sirup).
  • Z uvedených ingrediencí vytvořte husté těsto a tvarujte v dlaních kuličky. Ty následně obalte do strouhané čokolády (ideálně vysokoprocentní hořká čokoláda). Z uvedeného množství vyjde přibližně 9 kuliček.

Citrono-kokosové kuličky

  • Na tento recept je potřeba: 1 odměrka vanilkového proteinu, ½ odměrky strouhaného kokosu, 2 kávové lžičky citronové šťávy, citronová kůra, 2 kávové lžičky medu nebo opět jiné sladidlo.
  • Všechny suroviny smíchejte a vytvořte hutné těsto. Z uvedeného množství vyjde cca 6 kuliček. Ono vždy záleží, jak velké kuličky děláte.

Ořecho-banánové kuličky

  • U tohoto receptu bude potřeba kuchyňský pomocník – mixér. Pokud ovšem nekoupíte přímo mleté ořechy. Na tento recept budete potřebovat půl šálku lískových oříšků, jednu plnou kávovou lžičku kokosového oleje, 3 kávové lžičky kakaa, 1 odměrku čokoládového proteinu, ½ rozmačkaného banánu, 1 kávovou lžičku medu (či jiné sladidlo).
  • Ořechy rozmixujte, přidejte kokosový olej a hmotu přemístěte do misky, kde přidáte i ostatní ingredience. Vše společně vymíchejte na těsto. Bude-li se vám těsto lepit, vložte jej na 15 minut do lednice, bude se s ním lépe pracovat. Opět vytvořte kuličky a obalujte v jemně sekaných ořeších. Opět by mělo vyjít 6 až 8 kuliček, podle toho, jak velké je budete dělat.

Dýňové fitness kuličky

  • Připravte si tyto ingredience: 1 odměrku vanilkového proteinu, ¼ odměrky sekaných dýňových semínek, ¼ odměrky ovesných vloček, ½ kávové lžičky skořice, ½ kávové lžičky koření na pečení dýňového koláče (může být koření na perník), ½ odměrky dýňového pyré, 1 kávová lžička javorového sirupu (případně jiné sladidlo).
  • Jako u předešlých receptů na fitness kuličky i zde smíchejte veškeré ingredience a vytvořte hutné těsto. Vytvarujte kuličky a obalte v semínkách nebo oříškách. Opět by mělo vyjít přibližně 6 kuliček.

Náš tip: Budete-li chtít kuličky ještě nějak ozvláštnit, můžete do jejich středu vždy zatlačit ještě oříšek nebo kousek hořké čokolády, případně ovoce. Pokud budete doprostřed vkládat nějaké ovoce, skladujte v mrazničce. V lednici by kuličky vydržely maximálně do druhého dne.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat