skip to Main Content

4 jednoduché recepty na fitness kuličky

Zdravé Fitness Kuličky - Ilustrační Foto

Fitness kuličky patří k mým oblíbeným laskominám. Jedná se o chutnou a zdravou pochoutku, která pokud ji budete konzumovat v rozumné míře, neohrozí vaši štíhlou linii. Skladovat se mohou v lednici, ale i v mrazničce.

Když vás začne honit mlsná, můžete sáhnout po fitness kuličkách namísto přecukrovaných a nezdravých dobrotách z obchodu. Mimo jiné se jedná o rychlé občerstvení ke kávě, když vám nečekaně přijde návštěva. Zkrátka každý si musí najít svůj důvod, proč se do výroby kuliček pustit. Ale garantuji vám, že jakmile je jednou zkusíte, budete na nich ujíždět už pořád.

Čokoládové fitness kuličky

  • Potřebovat budete odměrku čokoládového proteinu, ¼ odměrky ovesných vloček, 1 kávovou lžíci peprmintového extraktu, ½ odměrky kešu másla, 2 kávové lžíce medu nebo jiné sladidlo (agave, javorový sirup).
  • Z uvedených ingrediencí vytvořte husté těsto a tvarujte v dlaních kuličky. Ty následně obalte do strouhané čokolády (ideálně vysokoprocentní hořká čokoláda). Z uvedeného množství vyjde přibližně 9 kuliček.

Citrono-kokosové kuličky

  • Na tento recept je potřeba: 1 odměrka vanilkového proteinu, ½ odměrky strouhaného kokosu, 2 kávové lžičky citronové šťávy, citronová kůra, 2 kávové lžičky medu nebo opět jiné sladidlo.
  • Všechny suroviny smíchejte a vytvořte hutné těsto. Z uvedeného množství vyjde cca 6 kuliček. Ono vždy záleží, jak velké kuličky děláte.

Ořecho-banánové kuličky

  • U tohoto receptu bude potřeba kuchyňský pomocník – mixér. Pokud ovšem nekoupíte přímo mleté ořechy. Na tento recept budete potřebovat půl šálku lískových oříšků, jednu plnou kávovou lžičku kokosového oleje, 3 kávové lžičky kakaa, 1 odměrku čokoládového proteinu, ½ rozmačkaného banánu, 1 kávovou lžičku medu (či jiné sladidlo).
  • Ořechy rozmixujte, přidejte kokosový olej a hmotu přemístěte do misky, kde přidáte i ostatní ingredience. Vše společně vymíchejte na těsto. Bude-li se vám těsto lepit, vložte jej na 15 minut do lednice, bude se s ním lépe pracovat. Opět vytvořte kuličky a obalujte v jemně sekaných ořeších. Opět by mělo vyjít 6 až 8 kuliček, podle toho, jak velké je budete dělat.

Dýňové fitness kuličky

  • Připravte si tyto ingredience: 1 odměrku vanilkového proteinu, ¼ odměrky sekaných dýňových semínek, ¼ odměrky ovesných vloček, ½ kávové lžičky skořice, ½ kávové lžičky koření na pečení dýňového koláče (může být koření na perník), ½ odměrky dýňového pyré, 1 kávová lžička javorového sirupu (případně jiné sladidlo).
  • Jako u předešlých receptů na fitness kuličky i zde smíchejte veškeré ingredience a vytvořte hutné těsto. Vytvarujte kuličky a obalte v semínkách nebo oříškách. Opět by mělo vyjít přibližně 6 kuliček.

Náš tip: Budete-li chtít kuličky ještě nějak ozvláštnit, můžete do jejich středu vždy zatlačit ještě oříšek nebo kousek hořké čokolády, případně ovoce. Pokud budete doprostřed vkládat nějaké ovoce, skladujte v mrazničce. V lednici by kuličky vydržely maximálně do druhého dne.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Co je to Keto dieta

Ketodieta se stala hitem posledních let. Zatímco před dvaceti lety se výrobci předháněli v tom, kdo více omezí obsah tuku ve svých jogurtech, strašákem dnešních dnů se stal cukr. Ketodieta…

Může vás zajímat

Výživa a regenerace nehtů - ilustrační foto

Nehty představují tvrdé zakončení našich prstů. Ve skutečnosti nás nebolí, ani je jinak necítíme, protože jsou dávno mrtvé. To však neznamená, že nepotřebují speciální péči. Podobně jako vlasy, tak ani…

Žehlení vlasů - perfektní účesy - ilustrační foto

Žehlička na vlasy je moderním pomocníkem každé ženy. Ať už máte vlasy kudrnaté, lehce vlnité nebo rovné, žehlička vám zajistí perfektní účes, dodá vlasům lesk a hebkost. Je však potřeba…

Barvení Hennou

Možná i vám přijde tento problém povědomý. Proto si, stejně jako i mnoho dalších žen, kladete otázku, jak z této lapálie ven? Dejte sbohem roztřepeným konečkům a vyměňte chemické barvy…

Syndrom vyhoření - ilustrační obrázek

Burnout aneb syndrom vyhoření představuje totální citové a mentální vyčerpání. Týká se to zejména oblasti práce, ale zasahuje do mezilidských vztahů. Vyvolán je dlouhodobým stresem a od totální únavy se…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat