skip to Main Content

Koloběžka je ideálním pomocníkem při hubnutí a tvarování postavy. Zjistěte proč!

Jízda Na Koloběžce Hubnutí

Věděli jste, že jízdou na koloběžce posílíte mnohem více svalů, než při jízdě na kole nebo při běhu? Navíc můžete díky ní účinně bojovat proti faldíkům, které se vám během zimy objevily na těle. Koloběžkování se totiž energeticky vyrovná svižnému běhu nebo rychlému plavání. Vyrazte na koloběžku i vy!

Tajemství koloběžky odhaleno

Jak je možné, že má koloběžka tak blahodárný vliv na vaše tělo? Úspěch tkví v komplexním pohybu. Během jízdy totiž zapojíte a posílíte většinu svalů v celém těle.

Svaly v akci

Během jízdy zapojujete svaly doslova od hlavy až k patě. Prostor dostane:

 • páteř, ale také krční, hrudní a zádové svaly – na kolobce posílíte zejména zdvihač hlavy, pilovitý sval hrudní, deltový sval, velký prsní sval, kápový sval a široký sval zádový. Právě proto je koloběžka účinným bojovníkem proti bolesti zad.
 • Plíce a bránice – při správné jízdě jste po většinu času sklonění, což umožňuje hlubší a snadnější dýchání, než je tomu například při chůzi.
 • Horní končetiny – jízdou posilujete dvojhlavý sval pažní, sval deltový, ale také trojhlavý pažní sval.
 • Dolní končetiny – koloběžka se blahodárně podepisuje na zpevnění svalů pánevního dna, formuje zadeček, ale také lýtka i stehna. Počet svalů, které během jízdy po dobu jednoho kilometru zapojíte je srovnatelný s počtem svalů, které zapojíte při 200 dřepech. To je docela slušné, že?
 • Břišní svaly – jízdou na koloběžce posílíte i přímý a zevní šikmý břišní sval.

Stručně řečeno, na koloběžce dáte zabrat celému tělu. Jízdou na kolobce navíc netrpí klouby a páteř nárazy, jako je tomu například při běhu nebo chůzi na tvrdé podložce. Oproti kolu, kde dostanou zabrat jen dolní končetiny, posílíte své tělo komplexně. Výsledný efekt bude při pravidelných jízdách ještě lepší než ten, kterého byste dosáhli dřinou v posilovně, a navíc budete poznávat krásy přírody.

Jak na správnou techniku jízdy

Abyste jízdou na koloběžce účinně posílili celé tělo, je potřeba znát správnou techniku jízdy. Jak na to?

 1. V základním postoji by řidítka měla být ve výši kyčelního kloubu,
 2. při nápřahu odrazové nohy by mezi kolenem a řídítky měla být rezerva alespoň 3 cm,
 3. úchop řídítek by měl odpovídat šíři ramen,
 4. paže by při jízdě měly být jen mírně pokrčené,
 5. hlava při jízdě směřuje vpřed, kochejte se horizontem, za kterým míříte,
 6. odrážejte se prstovou částí chodidla, a nikoliv patou několik centimetrů před stojnou nohou,
 7. po 5–6 odrazech vystřídejte nohy.

Pamatujte, že učení dělá mistra. Techniku jízdy je potřeba pravidelně trénovat. Nezapomeňte, že se na ní podepisuje nejen prostředí, ve kterém jezdíte, ale také vaše kondička. Pro jízdu na koloběžce je ideální kondici trénovat například na bosu nebo jiných balančních plošinách.

Jakou koloběžku si vybrat?

Konstrukce, materiály, doplňky, ale i velikost kol odpovídají tomu, za jakým účelem koloběžku pořizujete. Sáhnout můžete po:

 • koloběžce do města – zpravidla je skládací, disponuje brzdami a kvalitními pneumatikami a jezdí po 12palcových kolech.
 • Koloběžka silniční – ideální na výlety, velikost kol může být 12, 20, 26, 28 palců.
 • Koloběžka do terénu – v tomto případě nesmí stupátko drhnout o zem, komfort při jízdě zaručí odpružená vidlice a bezpečnost kotoučové brzdy.
 • Dětská koloběžka – jak již název napovídá, je určena pro děti. Jako výrobní materiál se nejčastěji používá plast nebo ocel. Kolečka mohou být gumová a nafukovací. Některé modely jsou vhodné i pro dospěláky.

NÁŠ TIP: Podívejte se na kvalitní koloběžky za rozumné ceny zde!

U koloběžek pro dospělé se rámy většinou vyrábějí z oceli nebo slitin hliníku. K dostání jsou však i karbonové modely. Jste nároční a bez sedátka, vozítku nebo předního nosiče se neobejdete? I tyto doplňky si ke svojí královně koloběžce klidně můžete pořídit. Užijte si jízdu přesně podle sebe.

Vaše hodnocení:
5/5 - (11 hlasů)

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Šunka Jamon

Sušená šunka jamón je zcela jistě jednou z nejoblíbenějších španělských pochutin. Jamón ale není jenom jeden, vaše chuťové pohárky můžete provést celou degustací, stejně jako u vína, které by k této lahůdce…

Jak originálně zabalit dárek

Dárky nedáváme pouze o Vánocích, ale i během roku. Ať už k narozeninám, výročí, svátku či jiným příležitostem nebo jen tak, pro radost. I ten nejpěknější dárek by nebyl tak úplně…

Diskuze

Back To Top
Vyhledat