skip to Main Content

Květiny vhodné na balkon

Květiny Na Balkóně

Květiny na balkoně zprostředkují kontakt s přírodou a pohled na krásně kvetoucí rostlinky člověka potěší. Výběr květin vhodných na balkon záleží nejen na vás, ale i poloze balkonu. Je-li balkon na slunném místě, pak máte výhodu, protože si můžete zvolit prakticky cokoliv. Ale ani balkony, které jsou většinu dne ve stínu, nepřijdou zkrátka. Na trhu existuje celá řada zajímavých rostlinek, které budou činit radost od jara do pozdního podzimu.

Ideální balkonové květiny jsou ty, které vypadají krásně a nejsou náročné na pěstování. Některé je lépe pěstovat v květináči jiné v truhlíku na okraji balkonu či košíku. Dnes vám představíme květiny, které můžete i vy pěstovat u vás na balkoně – věříme, že vás některé osloví.

Million Bells

Million bells - Calibrachoa

Million bells – Calibrachoa

Jedná se o překrásné drobné kytky mnoha barev: červená, růžová, žlutá, fialová. Kvetou od jara do pozdního podzimu a vytváří bohaté květenství. Tato kytička vyžaduje lehký rašelinový substrát, který je vhodné stále zvlhčovat a pravidelně přihnojovat.

Petúnie

Petúnie - Petunia
Petúnie – Petunia

Patří mezi nejpopulárnější balkonové květiny. Petúnie je rovněž mnoha barev. Od fialové, růžové, přes purpurovou, červenou či bílou. V noci se krásně rozvoní. Velmi dobře prospívají v kontejnerech či závěsných koších. Pro svůj růst potřebuje slunce a hnojivo – přelévání ji škodí, proto se zálivkou obezřetně.

Surfinie

Petúnie zahradní - Petunia
Petúnie zahradní – Petunia

Surfinie jsou de facto převislé petúnie. Vytváří dlouhé převisy barevných květů (vodopády). Jsou perfektní ozdobou balkonu, teras i okenních parapetů. Potřebují slunné nebo pohostinné místo. Nemají rády větrné polohy, kdy dochází k poškození rostlinek. Vyhovuje jim rašelinový substrát a pravidelné přihnojování.

Fuchsie

Fuchsie - Fuchsia

Fuchsie – Fuchsia

Opět může být mnoha barev, ale liší se i tvarem a velikostí květů. Fuchsie potřebuje vlhkou a úrodnou půdu. Tato kytka je vhodná spíš pro zběhlé pěstitele, je krapet náročnější na pěstování. Potřebuje vhodné umístění, substrát, rosení, hnojení, tvarování, každoroční přesazování a ochranu před škůdci.

Pelargonie

Pelargonie - Pelargonium
Pelargonie – Pelargonium

Potěší balkonové zahradníky tzv. začátečníky, protože je nenáročná na pěstování. Potřebuje slunné místo a dostatek vody. Odvděčí se krásnými barevnými květy. Pelargonií existuje vícero druhů – jednoleté i víceleté.

Begonie

Begonie - Begonia
Begonie – Begonia

Begonie má čarokrásné květy v růžové, červené, žluté či bílé barvě, ale i její listy ve tvaru srdce vypadají úchvatně. Vhodná je pro stinné balkony, jejími hlavními požadavky jsou úrodná půda a vlhkost.

Delosperma cooperi

Kosmatec - Delosperma cooperi
Kosmatec – Delosperma cooperi

Kytka s růžovofialovými květy, jež snese i větrná místa. Potřebuje písčitohlinitý substrát a sluníčko. Jde o polosukulentní rostlinu, která se zalévá jen dle potřeby, ovšem zapomínat by se nemělo na přihnojování.

Lobelka – Lobelia

Lobelka - Lobelia
Lobelka – Lobelia

Velmi krásná kytka s robustními modrými květy, ale rovněž existuje varianta v bílé a růžové. Na údržbu je nenáročná, má raději plné slunce, ale snese i polostín.

Verbena

Sporýš lékařský - Verbena officinalis
Sporýš lékařský – Verbena officinalis

Jedná se o kytičku, která snese slunce i polostín, avšak vyžaduje pravidelnou zálivku a hnojení. Květy jsou různobarevné – bílé, červené, růžové i barevné kombinace.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Co je to Keto dieta

Ketodieta se stala hitem posledních let. Zatímco před dvaceti lety se výrobci předháněli v tom, kdo více omezí obsah tuku ve svých jogurtech, strašákem dnešních dnů se stal cukr. Ketodieta…

Může vás zajímat

Zdravé hranolky - ilustrační foto

Hranolky jsou ať už k obědu či večeři chuťově hrozně fajn, horší je to však s jejich přínosem pro naše zdraví a především pak tedy nejsou příliš vhodné do diety.…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat