skip to Main Content

Aromatické oleje povzbudí mysl a vytvoří příjemnou atmosféru

Esenciální Oleje - Aromaterapie - Ilustrační Foto

Aromatické oleje se pojí s celou řadou výjimečných účinků. Jestliže milujete vonné svíčky a tyčinky, tak i oleje si oblíbíte. Jsou vhodné nejen do aromalampy, ale ve své domácnosti je využijete i k mnoha dalším účelům. Můžete je přidávat do koupele nebo do vlastních vyrobených čistících prostředků. Provoní váš šatník a vyřeší kožní a pleťové problémy.

Aromaterapie řeší problémy přírodní cestou

Aromatické a vonné oleje mají mnoho příznivých účinků v různých oblastech. My vás seznámíme alespoň s některými z nich. Jejich vonné složky se získávají z kořenů, kůry, listů, květů či plodů – záleží na konkrétním druhu esenciálního oleje.

Nacházejí pak široké využití v kosmetice, protože se jimi přírodní cestou parfemují čistící, pečující i další přípravky pro péči o pleť. Esenciální oleje dále příznivě působí na celý nervový systém, podporují relaxaci a uvolnění organismu.

Dále pomáhají posilovat imunitu, některé z nich působí antivirově či antibakteriálně. Uleví vám tedy i při spoustě zdravotních obtíží. Esenciální oleje dále přímo ovlivňují náladu a vnitřní rozpoložení. Mohou podporovat pocity štěstí i radosti nebo naopak smutku a hněvu. Některé z nich mají i afrodiziakální účinky.

Jak používat esenciální oleje

V první řadě můžete esenciální oleje inhalovat. Aromalampu naplníte vodou, přidáte pár kapek oleje a pak už si budete užívat příjemnou atmosféru. Inhalovat také můžete nad hrncem s párou nebo si v aromatickém nálevu namočit ručník, nahřát ho a pak si ho přiložit na obličej.

Esenciální oleje se dále využívají do koupelí, kdy několik kapek (dle intenzity oleje) přidáte do vody o teplotě 35 až 37 °C. Přidat můžete také kokosový olej, med nebo mléko a vytvořit si tak relaxační lázeň. Aromatická koupel by měla trvat v rozmezí od 15 do 30 minut.

Esenciální oleje můžete také použít přímo na pokožku. Doporučují se však v ředěném stavu, ideálně smíchané s květinovými vodami nebo s rostlinnými oleji. Jestliže svůj oblíbený rostlinný olej smícháte s pár kapkami esenciálního oleje, můžete ho využít například pro masáž zad a šíje. Taková masáž vám uvolní celé těla díky nevtíravé vůni se postará i o úplné uvolnění a zmírnění svalového napětí.

Nejoblíbenější esenciální oleje

  • borovice – tento olejíček je ideální při rýmě a nachlazení, protože má antiseptické účinky,
  • citronela – jemná citronová vůně, která podporuje koncentraci a funguje i jako repelent,
  • eukalyptus – osvěžující vůně, která uvolňuje dýchací cesty, olej také pomáhá při hojení ran,
  • heřmánek – esenciální olej, který upravuje trávení a posiluje obranyschopnost organismu,
  • levandule – jemná a nevtíravá vůně, olej lze používat i na ošetření problematické pokožky,
  • meduňka – uklidňuje a podporuje usínání, je vhodná i při zažívacích potížích,
  • skořice – svěží vůně, která prokrvuje pokožku.
Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Co je to Keto dieta

Ketodieta se stala hitem posledních let. Zatímco před dvaceti lety se výrobci předháněli v tom, kdo více omezí obsah tuku ve svých jogurtech, strašákem dnešních dnů se stal cukr. Ketodieta…

Relaxace a odpočinek v soukromí

Zapomeňte na únavu všedních dní a vydejte s námi se do wellness Infinit Na zámku, kde si můžete vychutnat relaxaci v soukromí a mít saunu, whirlpool či masáže jen sami pro sebe.…

Může vás zajímat

Ukázka barevných upravených nehtů

Jaro a léto přeje odvážným barvám nejen co se oděvů a obuvi týče. Zdobení nehtů díky dnešním metodám láká k různým experimentům s barvami a nehtovými dekoracemi. Stále oblíbené jsou gelové nehty,…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat