skip to Main Content

Těchto 6 kroků vás přiměje začít konečně cvičit

Mladý Pár Se Chystá Na Běh

Už jste se možná rozhodli, že konečně začnete se změnou životního stylu, kde patří zdravé stravování a pravidelný tréninkový program. Pravdou zůstává, že nejde o lehký krok, ale přece to nevzdáte. Začít sportovat patří k jednomu z nejčastěji porušovaných předsevzetí. Nicméně s námi se vám to tentokrát určitě podaří.

Stanovte si cíl

Každý cíl by měl být dosažitelný. Tudíž volte opravdu reálně, ne přemrštěně. Pamatujte, že cíle si můžete vždy posouvat, jakmile jednoho dosáhnete. Zapište si svou představu, jak by měla vaše postava vypadat. Zvažte se, změřte tělesný tuk i své proporce. Dopřejte si čas. Spíš než váhu dejte přednost krejčovskému metru a měřte se. Ovšem ne každý den, ani každý týden. Tak rychle to nepůjde a jen by vás to drtilo. Stanovte si, že se budete kontrolovat třeba co tři týdny.

Udělejte to pro své zdraví

Člověk to mnohdy vzdá, protože si řekne, ale tak není to úplně nejhorší. Lenost a pasivita jsou skuteční nepřátelé. Ovšem zkuste se na to podívat z druhé strany. Už to, že nemáte srdeční potíže či cukrovku nebo jiné zdravotní omezení a můžete ráno vstát z postele, je dar. Řekněte si, že to děláte pro své zdraví, protože jakmile ho člověk podcení, problémy na sebe nenechají dlouho čekat.

Najděte to, co vás baví

Crossfit
Crossfit

Cvičení se závažím je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak podstatně změnit své tělo. Ovšem ne každý má posilování rád. Naštěstí není potřeba omezovat se dnes už jen na klasické posilování v sériích. Existuje cvičení s kettlebell, crossfit a jiná cvičení, kde nejste nucení dělat klasické série. Programů, kde se cvičí, ale třeba i tančí se závažím, existuje dnes pestrá škála. Zkuste klidně i vícero programů a najděte takový, který vás bude fakt bavit.

Najděte si parťáka

Sparing partner
Sparing partner

Pokud se dokážete donutit cvičit i sami, klobouk dolů a velká pochvala. Nicméně není nad to najít si sparing partnera, se kterým se budete vzájemně motivovat a hecovat. Mnohdy je to u některých cviků i lepší.

Obklopte se lidmi s podobnými cíli

Najděte si parťáka
Najděte si parťáka

Zapomeňte na kamarády, kteří budou mít řeči typu, ale však co bys tam chodil/chodila, nevypadáš tak zle. Stojí to peníze a čas. Naopak si najděte nové přátelé, kteří jsou zavázání zdraví a cvičení. Nic lepšího pro sebe udělat nemůžete, garantuji vám, že je to velmi účinné. Létat se má člověk učit od orlů – nikoliv od slepic.

Nikdy se nesrovnávejte s druhými

Neměli byste se nikdy srovnávat s ostatními. Každý člověk je originál. Každý se může zaměřovat na jiný typ tréninku, může mít jiný cíl, cvičit delší či kratší dobu, má jinou anatomii těla apod. Mějte se rádi, cvičte s láskou a výsledky se dostaví. Užívejte si to a buďte originál, ne něčí kopie.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Ukázka barevných upravených nehtů

Jaro a léto přeje odvážným barvám nejen co se oděvů a obuvi týče. Zdobení nehtů díky dnešním metodám láká k různým experimentům s barvami a nehtovými dekoracemi. Stále oblíbené jsou gelové nehty,…

Mladý pár se chystá na běh

Už jste se možná rozhodli, že konečně začnete se změnou životního stylu, kde patří zdravé stravování a pravidelný tréninkový program. Pravdou zůstává, že nejde o lehký krok, ale přece to…

Nespokojenost v práci - ilustrační fofo

Člověk mnohdy vydrží opravdu hodně a na některých by se dalo i dříví štípat. Ovšem vše má své meze. Člověk tiše trpí, protože se nechce hádat a dělat ještě větší…

Diskuze

1 komentář k zobrazení

  1. Tak to sedí. Hodně dlouho jsem se dokopávala ke cvičení, nebo aspoň k trochu víc pohybu. Moje kámošky moc na to nejsou… Našla jsem si nového přítele a je to paráda. Už měsíc a půl spolu chodíme pravidelně běhat a sem tam i zkoušíme různá cvičení z Youtube. Teď už si neumím představit se na to vykašlat. Už by mi to chybělo. Doporučuji každému, kdo chce začít s cvičením, najít si k sobě někoho a udělat si z toho prostě zábavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat