skip to Main Content

Proč mají některé ženy na muže smůlu?

Zlomené Srdce - Ilustrační Foto

Některé ženy si stěžují, že mají na chlapy stále smůlu. Najdou si zdánlivě perfektního chlapa, ale bohužel ten zmizí tak rychle, jak přišel. Oči pro pláč, srdce na kousíčky a nedůvěra v další případný vztah. Vztah v tom lepším případě, protože hodně mužů se neozve už po prvním rande. Kde může být zakopaný pes?

Laciné svádění

Nejen mladé slečny dělají tuto chybu, opakují ji i starší ženy. Snaží se být pro opačné pohlaví žádoucí tím, že muže svádějí lacinými triky. Což o to, chlapi mají rádi, když si s nimi žena hraje, svádí je a dává najevo, že jsou pro ni atraktivní. Komu by to také nelichotilo, i chlapi jsou lidé. Tudíž nejen ženě zvedá zájem muže sebevědomí, platí to i opačně. Jenže obrácené role příliš nefungují. Lovit a usilovat by měl muž.

To on by se měl snažit ženu přesvědčit, že by stál za hřích. Pokud je to obráceně a ženy ze sebe dělají snadný cíl, není se čemu divit, že toho chlap využije, ale patrně mu nejde o to, aby poznal její další přednosti. Je to totéž, jako by se pečené selátko samo napíchlo na rožeň, okořenilo a upeklo, aniž by muž musel vyvinout snahu selátko ulovit. On se nají a pokračuje v cestě. Když bylo selátko tak snadný cíl, teď zkusí něco většího. Třeba to půjde také tak snadno.

Nízké sebevědomí

Nízké sebevědomí vlastně souvisí s laciným sváděním, protože skutečně sebevědomá žena tohle nemá zapotřebí. Pravdou je, že každá žena se chce líbit, každá chce zaujmout, každá miluje, když jí muž skloní poklonu. Ale sebevědomá žena zná moc dobře své kvality a nemá zapotřebí své sebevědomí zvedat tím, že bude vyvíjet přehršel iniciativy a podbízet se. Nezřídka se ženy tváří, že jsou silné, suverénní a sebevědomé. Ve skutečnosti je to převlek. Popírání ženskosti a předstírání síly není rozhodně to, co by muže zaujalo. Možná na první dojem, ale už na druhý odhalí většinou pravdu. Není žádná ostuda přiznat, že máme svá bolavá místa a ženský pláč není známkou slabosti, ba naopak, mnohdy je to právě to, co chlapa dostane na kolena. Mít a prožívat city není ostuda.

Špatný názor na muže

Mnoho žen hlásá svůj nepěkný názor na muže po několika zklamáních docela nahlas. To, co se často vyslovuje, s tím se také ztotožňujeme. Tudíž jít na rande s tím, že dotyčný je stejně jen další bezvýznamný chlap, který patří do jednoho pytle s ostatními ubožáky a určitě to zase nemyslí vážně, je předem fiasko. Ten muž tento názor ani znát nemusí, ale neverbální komunikace a energie, která z takové ženy vyzařuje, okamžitě utvrdí chlapa, že tato žena možná stojí za hřích, ale ne za problémy v životě. Tudíž pasuje takovou ženu do role sexuálního objektu, nikoliv žena do pohody i nepohody.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat