skip to Main Content

Ženy a investování: Proč ženy dosahují lepších výsledků než muži

Investování Pro ženy

Pokud jde o investování, ženy byly dlouho považovány za slabší pohlaví. Rostoucí počet výzkumů však naznačuje, že ženy, které investují, ať už prostřednictvím makléřských účtů nebo svých penzijních plánů na pracovišti, získávají vyšší výnosy portfolia než jejich mužští vrstevníci.

Nedávná studie Fidelity ukazuje, že ženy předčí muže, pokud jde o investování. Studie se zabývala investičními portfolii a zjistila, že ženy mají vyšší výnosy než jejich mužské protějšky.

Proč tedy ženy v investování předčí muže?

Důvodů, proč tomu tak může být, je několik.  Ženy mají tendenci k investicím přistupovat z dlouhodobého hlediska a méně často se rozhodují impulzivně na základě emocí. To znamená, že ženy s větší pravděpodobností zůstanou u investice, i když se jim z krátkodobého hlediska nedaří. Tato dlouhodobá perspektiva může v průběhu času vést k vyšším výnosům.

Ženy lépe vybírají a jsou konzervativní

Dalším důvodem, proč ženy mohou být lepší než muži, je to, že jsou diverzifikovanějšími investorkami. Studie ukázaly, že ženy investují do širšího spektra tříd aktiv než muži. Tato diverzifikace může pomoci chránit se před ztrátami v jakékoli konkrétní investici. Pokud například akciový trh klesá, může se stále dobře dařit investicím do dluhopisů nebo nemovitostí.

Ženy se spíše před investičními rozhodnutími poradí s ostatními

To je další důvod, proč ženy mohou být lepší než muži. Ženy častěji vyhledávají radu finančních odborníků, jako jsou investiční poradci nebo finanční plánovači. Toto odborné vedení může ženám pomoci činit lepší investiční rozhodnutí.

Takže pokud jste žena, která hledá investice, nebojte se do toho jít! Můžete jen překonat své mužské protějšky. S dlouhodobou perspektivou a diverzifikací se můžete připravit na úspěch. A pokud potřebujete pomoc, nezapomeňte vyhledat radu!

Ženy si při investičních rozhodnutích dávají spíše na čas

To je jeden z hlavních důvodů, proč ženy v investování překonávají muže. Ženy mají při investičních rozhodnutích tendenci zaujmout dlouhodobý pohled, zatímco muži se častěji rozhodují impulzivně na základě emocí. Tato dlouhodobá perspektiva může v průběhu času vést k vyšším výnosům.

Ženy mají při investování větší averzi k riziku

To je další důvod, proč ženy mohou být lepší než muži, pokud jde o investování. Ženy mají tendenci být více averzní k riziku než muži, což znamená, že s větší pravděpodobností zůstanou u investice, i když se jim v krátkodobém horizontu nedaří. Tato dlouhodobá perspektiva může v průběhu času vést k vyšším výnosům.

Ženy jsou lepší v multitaskingu, což jim pomáhá lépe spravovat své investice

Ženy mohou efektivněji řídit své investice a další závazky. Ženy jsou lepší v multitaskingu než muži, což jim pomáhá řídit své investice efektivněji. Podle studie vědců z Kalifornské univerzity ženy překonávají muže, pokud jde o dovednosti, jako je organizace, plánování a stanovování priorit. Díky této schopnosti žonglovat s více úkoly současně jsou ženy lépe připraveny zvládat finanční nároky investování. Kromě toho ženy častěji investují do různorodého portfolia aktiv, což může pomoci zmírnit riziko a maximalizovat výnosy. V důsledku toho jsou ženy připraveny překonat muže, pokud jde o investování.

V posledních letech ženy překonaly muže, pokud jde o investování. Existuje pro to několik důvodů, ale velká část z toho souvisí s odlišným způsobem, jakým ženy a muži přistupují k investičním rozhodnutím. U žen je pravděpodobnější, že se před rozhodnutím konzultují s ostatními, je pravděpodobnější, že si dají na čas, než se rozhodnou, a je pravděpodobnější, že budou při investování averzní k riziku. Ženy jsou navíc lepší v multitaskingu, což jim pomáhá lépe spravovat své investice. Pokud jste žena, která chce začít investovat, nebo chcete, aby vaše dcera či vnučka začala investovat, existuje spousta dostupných zdrojů, které vám pomohou začít. Podívejte se na investování pro holky.  Takže pokud jste žena, která hledá investice, nebojte se do toho jít! Můžete jen překonat své mužské protějšky.

Vaše hodnocení:
5/5 - (2 hlasy)

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Mladý pár se chystá na běh

Už jste se možná rozhodli, že konečně začnete se změnou životního stylu, kde patří zdravé stravování a pravidelný tréninkový program. Pravdou zůstává, že nejde o lehký krok, ale přece to…

Matka a dítě -ilustrační foto

Dospělý člověk nese veškerou zodpovědnost za to, jaká slova volí, když hovoří s malými dětmi. To platí nejvíce o rodičích. Naučené fráze, které dospělí mnohdy ani nevnímají, mohou změnit dítěti…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat