skip to Main Content

Jak zvládnout angínu bez antibiotik?

Klid Na Lůžku - Bylinky -pitný Režim -vitamín C - Voda Se Solí - Angína Bez ATB - Ilustrační Foto

Bolesti svalů, kloubů, horečka, úporná bolest při polykání – to jsou příznaky angíny. S tímto zánětlivým onemocněním postihující krční mandle má patrně každý svou zkušenost. Angína není nic příjemného a překvapí člověka, když to nejméně očekává. Většinou je to v době, kdy máme oslabený imunitní systém (přetížený lymfatický systém a zanesené tlusté střevo).

V minulosti se nezřídka toto opakující se onemocnění řešilo odstraněním krčních mandlí, v součastné době se již při prvních příznacích většina lidí ptá svého lékaře na antibiotika. Ty však nejsou zcela vždy nutné. Záleží na tom, zda jde o infekční či bakteriální onemocnění. Jakmile člověk zpozoruje výše uvedené příznaky, je vhodné vyhledat lékaře, který určí původce nemoci, a buď nasadí ATB či nikoliv.

Jak angína vzniká?

Přestože dokážou krční mandle odfiltrovat většinu virových i bakteriálních útoků, s oslabeným imunitním systémem a přetíženým lymfatickým systémem se jim to mnohdy nepodaří. Poté se dostanou viry do dýchacích cest, kde následně vyvolají zánět a ten se projeví oteklými a zarudlými mandlemi.

Jak léčit angínu bez ATB

Jestliže lékař rozhodl, že antibiotika nejsou nutná, nemusíte být hned naštvaní. Už jsme zmínili, že může jít o bakteriální či virový původ. Je-li angína virového původu, dá se zvládnout i bez použití antibiotik. Pravdou je, že člověku se uleví minimálně za 3 dny, ale zato nepodstupuje jeho organismus chemický útok ze strany medikamentů, což oceníme především v době, až půjde opravdu do tuhého. Ten, kdo baští ATB často, si odrovnává imunitu a riskuje, že mu v případě nouze pak léky nezaberou.

  • Klid na lůžku – to, co pro sebe můžeme udělat je klid na lůžku. Tělo potřebuje odpočívat, protože bojuje s viry.
  • Bylinky – skvělou metodou jak si pomoci i od bolesti, jsou bylinky. Výtečné je vyrobit si medo – zázvorový sirup. Zázvor nastrouhat najemno, přidat med a citronovou šťávu. Med léčí, citron dodá vitamín C na posílení imunity a zázvor desinfikuje. Někdy se doporučuje i kousky zázvoru žvýkat.
  • Pitný režim – ke klidovému režimu připojte ještě popíjení horkého čaje. Jednak tím dodržíte pitný režim, což v době nemoci obzvlášť důležité a navíc se díky horkému čaji budete potit a pomůžete tak zničit bakterie.
  • Vitamín C – v době nemoci je vhodné, dbát zvýšeného množství vitamínu C. Vymačkat si grapefruit, pomeranč, citron a podpořit nejen pitný režim, ale dostat tak do těla větší množství vitamínu C. Případně si kupit šumivý vitamín C do vody.
  • Voda se solí – voda se solí působí jako desinfekce a výtečně se hodí ke kloktání. Kloktadlo si rovněž můžete vyrobit z ústní vody, která obsahuje alkohol, smíchejte větší podíl ústní vody, menší podíl vlažné vody z kohoutku a kloktejte – uleví trochu od bolesti a likviduje neřády v krku.
Vaše hodnocení:
5/5 - (7 hlasů)

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Sportovní víkend pro celou rodinu

V dnešní uspěchané době je čas trávený s našimi milovanými docela vzácný. Přitom kvalitní rodinné zázemí a spokojená rodinka představuje životní základ. Jestliže ve svých nabitých programech objevíte chvilku volna,…

Ukázka barevných upravených nehtů

Jaro a léto přeje odvážným barvám nejen co se oděvů a obuvi týče. Zdobení nehtů díky dnešním metodám láká k různým experimentům s barvami a nehtovými dekoracemi. Stále oblíbené jsou gelové nehty,…

Zdravý životní styl - pomalejší stárnutí

Stárnutí je proces, kterému se nevyhne nikdo z nás. Nicméně už jste si možná všimli, že každý stárne jinak. Jsou lidé, kteří ve svých padesáti letech vypadají minimálně o deset, možná…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat