skip to Main Content

Jak načerpat opět ztracenou energii

Ranní Rozcvička

Toto téma se týká úplně každého bez rozdílu věku či pohlaví. K tomu, abychom mohli podávat výkony jak v osobním, tak pracovním životě, potřebujeme dostatek energie. Nemáme-li energie dostatečné množství, je ohroženo naše fyzické i psychické zdraví.

Dlouhodobý úbytek energie může vést až k úzkosti nebo depresím. Bohužel většina lidí dnešní doby neumí odpočívat, považuje to za přepych, který si nemohou dovolit, což je celé špatně. V takových případech člověk přepíná na automatický režim a veškeré činnosti vykonává odevzdaně a rezignovaně bez jakéhokoliv potěšení. Pak už je jen krůček od totálního vyhoření. Vyhněte se problémům souvisejících s úbytkem energie a naučte se odpočívat – dobíjet své baterie. Přinášíme pár tipů, jak na to.

Vyčistěte tělo od jedů

Organismus zanesený nahromaděnými toxiny nemůže fungovat na plný výkon. Je nutné vyčistit své tělo, aby mohlo fungovat jak má. Pokud tak neučiníme, musí náš organismus vynaložit nemalé úsilí, aby mohl fungovat – není divů, že se to na nás projeví, jako totální úbytek energie. Jedy usazené v těle ze stravy, z ovzduší, ze stresu unavují naše tělo, které s nimi musí bojovat. Usnadněme mu práci tím, že podstoupíme očistu v podobě detoxikace.

Odpočinek a relaxace

Relaxace u čtení knihy
Energii získáte i díky relaxaci

Docela dává smysl, že člověk bez energie, potřebuje odpočívat, relaxovat a dobíjet baterie. Není nutné ihned zalehnout do postele a oddávat se snění, pokud vyloženě necítíme potřebu spánku. Relaxovat se dá několika způsoby: malováním, poslechem hudby, četbou, posloucháním ptáčků na zahradě apod. Je velmi důležité naučit se vypínat a věnovat jen sami sobě.

Výživa těla

Co přijmeme formou potravy, velmi ovlivňuje i to, jak se cítíme. Díky potravy je možné dobíjet energii dobíjet pravidelně. Vystačí jen přemýšlet nad jídlem a plánovat si jej. Konzervované jídlo a další polotovary patří k energetickým upírům. Zelenou mají čerstvé potraviny, ovoce, zelenina a pitný režim. Živiny lze do těla doplnit i díky superpotravinám, případně potravinovými doplňky. Ne vždy dostaneme do svého těla vše potřebné jen díky potravinám.

Pravidelný pohyb

Cvičení jógy
Cvičte i jógu

Přestože to může znít jakkoliv divně, pohyb skutečně vrací do těla energii. Ovšem jen pokud se na to člověk cítí po fyzické stránce. Mnohdy energii ubírají psychické problémy, pak může pomoci procházka na čerstvém vzduchu. Zkusit můžete ze sportovních aktivit cokoliv, co vás bude bavit. Tančete, skákejte, zpívejte, plavte – co vás jen napadne. Díky pohybu do vašeho mozku začne proudit kyslík a do pohybu se dají další chemické látky a hormony, jež zlepšují náladu a dodávají energii.

Kvalitní spánek

Kvalitní spánek dokáže divy. Ideální je, když člověk ulehne před desátou večerní, samozřejmě, že ne vždy je to možné. Nicméně učiňte si své rituály, které budete dodržovat a pokuste se chodit spát včas. Není lepšího způsobu na získání energie, než se pořádně vyspat.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Co je to Keto dieta

Ketodieta se stala hitem posledních let. Zatímco před dvaceti lety se výrobci předháněli v tom, kdo více omezí obsah tuku ve svých jogurtech, strašákem dnešních dnů se stal cukr. Ketodieta…

Může vás zajímat

Jaký účes je ten nejlepší?

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Řešíte každý den co si s vašimi vlasy počít? Chyba nemusí spočívat pouze v nesprávně zvolených kosmetických přípravcích a péči, ale rovněž v tom, že jste…

Výživa a regenerace nehtů - ilustrační foto

Nehty představují tvrdé zakončení našich prstů. Ve skutečnosti nás nebolí, ani je jinak necítíme, protože jsou dávno mrtvé. To však neznamená, že nepotřebují speciální péči. Podobně jako vlasy, tak ani…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat