skip to Main Content

Brambory proti šedinám a pro pěknější pleť

Žena Si Prohlíží Svou Pleť V Zrcadle

Brambory jsou nejen náš druhý chléb, ale i velmi zdravá a léčivá zelenina, která dokáže udělat s tělem zázraky. Mají všestranné využití. Pomohou zasytit bříško, zbavit nás šedin a bojují s akné. U někoho se šediny projeví dříve u jiného později, až v pokročilém věku. Ovšem většina žen s nimi bojuje a používá barvy, pro jejich krytí. Pomoc přitom existuje i v něčem na pohled tak fádním, jako jsou bramborové slupky.

Ano – zdánlivě obyčejné brambory jsou schopné pomoci tmavovláskám, které šediny trápí a navrátit vlasům jejich sytou barvu. Stejně tak mohou pomáhat lidem, kteří mají akné. Více se dozvíte v následujících řádcích.

Bramborové slupky proti šedinám

  • Důkladně umyjte a oškrábejte přibližně pět brambor střední velikosti. Ideálně pokaždé, když je budete vařit na oběd. Slupky zalijte vodou tak, aby byly zcela ponořeny. Kastrol s tímto obsahem umístěte na plotýnku a přiveďte k varu.
  • Jakmile začne voda vřít, slijte vodu a nalijte do kastrolu opět čistou studenou vodu – asi půl litru. Přiveďte znovu k varu a povařte dvě minutky.
  • Tento odvar sceďte a nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Vlasy si umyjte běžným způsobem a použijte i kondicionér, pokud jste zvyklé. Vymačkejte vodu z vlasů pomocí ručníku a poté si nalijte odvar z bramborových slupek na hlavu, vlasy zabalte do potravinové folie a obalte ručníkem.
  • Zábal ponechte na hlavě zhruba 20 minut, poté si vlasy opláchněte proudem teplé (ne horké) vody. Pak už jen stačí vychutnávat si pěknou a přirozenou barvu vašich vlasů.

Další trik na šediny – ořechové slupky

Grafická ukázka obsahu vitamínů v bramborách
Jaké jsou minerály a vitamíny v bramborách

Dalším trikem, jak bojovat s šedinami je ořechový zábal. K tomu budete potřebovat slupky z ořechů, které se smíchají s vodou a povaří. Poměr je dva hrnky slupek a půl litru vody. Do této směsi se ještě přidá lžíce panenského olivového oleje. Slupky je dobré rozmixovat, aby vznikla hustší a hladší kaše, která půjde snadno roztírat. Tato směs se vetře do vlasů a nechá 30 minut působit. Díky této proceduře šedivé vlasy ztmavnou – s oblibou tuto metodu používaly již naše babičky. Ve finále už jen stačí vlasy důkladně umýt čistou vodou.

Brambory v kosmetice

Díky brambor lze docílit pěknější a tónované pleti. Syrové brambory se v minulosti hojně používaly k léčbě různých kožních neduhů, včetně v boji s bradavicemi. Patří ke škrobové plodině bohaté na vitamín C, právě ten je pro pokožku více než prospěšný. Dále jsou bohaté na vitamíny B, minerály, síru, fosfor a draslík – tento koktejl zdraví je vynikající pomůckou v péči o pokožku. Mimo jiné mají brambory také antibakteriální účinky. V bramborové šťávě jsou k dispozici mimo vitamínů a minerálů i antioxidační sloučeniny. Bramborová pleťová maska je výtečným pomocníkem v boji s akné.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Zlomené srdce u ženy - ilustrační foto

Každý konec vztahu bolí a člověk má dojem, že se mu srdce roztříštilo na tisíce malinkatých kousíčků. A čím déle vztah trvá, tím je pochopitelně rána hlubší. Rozchod dokáže srazit…

Barvení Hennou

Možná i vám přijde tento problém povědomý. Proto si, stejně jako i mnoho dalších žen, kladete otázku, jak z této lapálie ven? Dejte sbohem roztřepeným konečkům a vyměňte chemické barvy…

Zdravý životní styl - pomalejší stárnutí

Stárnutí je proces, kterému se nevyhne nikdo z nás. Nicméně už jste si možná všimli, že každý stárne jinak. Jsou lidé, kteří ve svých padesáti letech vypadají minimálně o deset, možná…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat