skip to Main Content

Brambory proti šedinám a pro pěknější pleť

Žena Si Prohlíží Svou Pleť V Zrcadle

Brambory jsou nejen náš druhý chléb, ale i velmi zdravá a léčivá zelenina, která dokáže udělat s tělem zázraky. Mají všestranné využití. Pomohou zasytit bříško, zbavit nás šedin a bojují s akné. U někoho se šediny projeví dříve u jiného později, až v pokročilém věku. Ovšem většina žen s nimi bojuje a používá barvy, pro jejich krytí. Pomoc přitom existuje i v něčem na pohled tak fádním, jako jsou bramborové slupky.

Ano – zdánlivě obyčejné brambory jsou schopné pomoci tmavovláskám, které šediny trápí a navrátit vlasům jejich sytou barvu. Stejně tak mohou pomáhat lidem, kteří mají akné. Více se dozvíte v následujících řádcích.

Bramborové slupky proti šedinám

  • Důkladně umyjte a oškrábejte přibližně pět brambor střední velikosti. Ideálně pokaždé, když je budete vařit na oběd. Slupky zalijte vodou tak, aby byly zcela ponořeny. Kastrol s tímto obsahem umístěte na plotýnku a přiveďte k varu.
  • Jakmile začne voda vřít, slijte vodu a nalijte do kastrolu opět čistou studenou vodu – asi půl litru. Přiveďte znovu k varu a povařte dvě minutky.
  • Tento odvar sceďte a nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Vlasy si umyjte běžným způsobem a použijte i kondicionér, pokud jste zvyklé. Vymačkejte vodu z vlasů pomocí ručníku a poté si nalijte odvar z bramborových slupek na hlavu, vlasy zabalte do potravinové folie a obalte ručníkem.
  • Zábal ponechte na hlavě zhruba 20 minut, poté si vlasy opláchněte proudem teplé (ne horké) vody. Pak už jen stačí vychutnávat si pěknou a přirozenou barvu vašich vlasů.

Další trik na šediny – ořechové slupky

Grafická ukázka obsahu vitamínů v bramborách
Jaké jsou minerály a vitamíny v bramborách

Dalším trikem, jak bojovat s šedinami je ořechový zábal. K tomu budete potřebovat slupky z ořechů, které se smíchají s vodou a povaří. Poměr je dva hrnky slupek a půl litru vody. Do této směsi se ještě přidá lžíce panenského olivového oleje. Slupky je dobré rozmixovat, aby vznikla hustší a hladší kaše, která půjde snadno roztírat. Tato směs se vetře do vlasů a nechá 30 minut působit. Díky této proceduře šedivé vlasy ztmavnou – s oblibou tuto metodu používaly již naše babičky. Ve finále už jen stačí vlasy důkladně umýt čistou vodou.

Brambory v kosmetice

Díky brambor lze docílit pěknější a tónované pleti. Syrové brambory se v minulosti hojně používaly k léčbě různých kožních neduhů, včetně v boji s bradavicemi. Patří ke škrobové plodině bohaté na vitamín C, právě ten je pro pokožku více než prospěšný. Dále jsou bohaté na vitamíny B, minerály, síru, fosfor a draslík – tento koktejl zdraví je vynikající pomůckou v péči o pokožku. Mimo jiné mají brambory také antibakteriální účinky. V bramborové šťávě jsou k dispozici mimo vitamínů a minerálů i antioxidační sloučeniny. Bramborová pleťová maska je výtečným pomocníkem v boji s akné.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat