Bezpečné seznamování ve světě internetu aneb na co si dát pozor?

Seznámení po internetu - foto

Je pravda, že internetová síť nám dává dosud netušené možnosti. Ještě v minulé generaci bylo zcela normální nosit psaní na poštu, faxovat nebo používat pevnou telefonní linku. Dnes už jsou standardem smartphony připojené na internet doslova kdekoliv, které umožní surfovat i během jízdy autobusem, metrem nebo vlakem. Ovšem pozor, pokud chodíte často na seznamky, musíte být také opatrní – a to samozřejmě preventivně, protože nikdy nevíte, kde je potenciální nebezpečí…

Neodhalujte ze svého soukromí příliš, mohlo by to znamenat problém

Pokud jde o seznamkový profil, určitě bude dobře, když o sobě něco napíšete. A jak známo, bez odpovídající (decentní!) fotografie se šance na seznámení výrazně snižují. Jistě, na sebeprezentaci si dejte záležet, ale vše má své meze. Osobní údaje, jako je telefon nebo adresa bydliště, určitě nepatří na veřejnost. Vždyť vlastně postačí uvést, z jakého okresu nebo města pocházíte, nic více. Data, která může vidět prakticky každý, a to nejen uživatel seznamky, jsou snadno zneužitelná. Pokud si budete s někým dobře rozumět a domluvíte se poté na schůzce, telefonní číslo určitě bude snadno k mání – ale není tu přeci pro každého, že?

Pozor také na výmluvy. Pokud protějšek opakovaně odloží setkání, může to být vážný problém. Nemusí jít prvoplánově o stydlína, třeba se jen dotyčný vydává za někoho jiného a nejraději by o vás věděl, co možná nejvíce. Z jakého důvodu to dělá, už nechme na vaší fantazii, každopádně podobná věc neznamená žádné pozitivum. Utněte konverzaci co nejdříve, pokud nejde odpovídajícím způsobem ověřit identitu. Vždyť profil na sociálních sítích má dnes prakticky každý, o libovolném člověku lze dohledat alespoň nějaká data, internetová stopa je někdy dost silná. Popřemýšlejte i o dalších dobře míněných radách, například…

  • Nenechte se do ničeho tlačit. Když nechcete, tak prostě nechcete. A přes podobnou věc nejede vlak. Nemluvte raději vůbec o osobních věcech, jako je stav finančního konta.
  • O prvním rande řekněte alespoň jednomu člověku. Opatrnosti tu totiž není nikdy nazbyt. Nakonec, s nejlepším kamarádem či kamarádkou určitě budete podobnou věc probírat.
  • Pozor na ideály. Každý má tendenci trochu přehánět, někdo je až Baron Prášil. Internet je světem, kde se může přikrášlit každá povaha, nezapomínejte na to, že osobní setkání napoví.
  • První schůzka na veřejnosti. Určitě nebude od věci, když se napoprvé sejdete někde, kde bude více lidí – nejlépe trochu rušnější místo. Roh ulice, ale klidně také nákupní centrum.

A závěrem – nebojte se, seznamky jsou dnes bezpečné! Musíte jen vědět, jak je využívat ke svému prospěchu. Ne každý profil, který vám napíše a bude bez fotky, je potenciální kriminálník. Při nejnutnější dávce obezřetnosti se určitě problémům vyhnete a možná potkáte někoho skutečně zajímavého, že?

Volžte komentář

Diskuse

Your email address will not be published.


*