skip to Main Content

Dopřejte si alespoň jednodenní odpočinek a utečte z kola všedních starostí

Odpočinek Masáží - Ilustrační Foto

Ženy toho dokáží zvládnout neskutečně moc. Jsou to zkrátka obdivuhodné bytosti. Zvládnou skloubit péči o rodinu s kariérou, ale v tom shonu nezřídka zapomínají samy na sebe. Manželky, partnerky, matky, kolegyně, šéfové, uklízečky, kuchařky, pradlenky. Rolí, kterých mají je mnoho. A častou chybou bývá, že neumí odpočívat. Naučit se prostě vypnout a načerpat novou energii, dobít baterie.

Odpočinout si od všedních starostí, vaření, psaní úkolů s dětmi, nakupování a dalších nezbytných úkonů je zkrátka naprostá nutnost, nemá-li dojít k přetížení organismu. Stačí skočit jeden či dva dny na wellness, zajet si někam na hory relaxovat nebo jen zažít jediný den naprostého klidu a pohody. Přesně takový den by si žena točící se v kruhu pracovních povinností a starostí o členy rodiny měla dopřát. Žádná hromada nevyžehleného prádla, hladový partner, křik dětí, kupa nádobí. Zkrátka jen relaxace, příjemný odpočinek, zábavný program, hýčkání.

Kam vyrazit?

Záleží jen na vás, zda chcete odpočívat sama nebo po boku milovaných osob, kde ovšem nebudete muset vařit, prát, uklízet. Vyrazit můžete na víkend s celou rodinou na horskou chatu, do penzionu, hotelu. Ovšem s tím, že tam na vás čeká i nějaký ten rozmazlovací program a nebudete to vy, kdo se bude o vše starat.

Welness pobyty pro dva jsou také skvělou možností, jak načerpat nové síly. Regenerační procedury vám opět vrátí vitalitu a vženou novou krev do žil. Příjemná koupel, masáž, dobré jídlo a pití. Na výběr je dnes nespočet možností. Stačí si jen vybrat dle svého uvážení a nabízených služeb. Mimo jiné je důležité udělat si v tom shonu čas s partnerem jeden na druhého.

Proč je odpočinek tak důležitý?

Odpočinek umožňuje lidskému tělu regenerovat. Mnoho lidí odpočinek podceňuje, což je chyba. Dochází při něm k vylučování odpadních látek a doplňují se zásoby enzymů. Dochází k obnově životní síly. Mimo to podporuje proces hojení, posiluje imunitu, bojuje proti různým nemocem a navíc pomáhá lépe zvládat stresové situace. Odpočatá a spokojená žena je pro rodinu přínosem.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat