skip to Main Content

4 tipy – Jak oživit sex v dlouhodobém vztahu

Milující Se Pár

Na počátku každého vztahu je vše nové, zajímavé a partneři se spolu milují často. Dlouhá léta se na sexu podepíšou, chtě nechtě. Muž i žena se již dokonale znají, vyzkoušeli různé hrátky, do života se jim pozvolna vkradli každodenní problémy, stres, únava. Je tedy logické, že vášeň pozvolna uhasíná a klesá i sexuální frekvence. Věřte však, že sexuálního koření není nikdy dost. Dva lidé spolu nemusejí spát tak často, ale jeden kvalitní sex tu a tam určitě oživí váš vztah. Jak vrátit vášeň a touhu do ložnice si prozradíme v dnešním příspěvku.

Vymaňte se ze stereotypu

Rodina, povinnosti, starosti, práce – na společné zážitky už pak nezbývá mnoho času. Zkuste se s partnerem domluvit, že minimálně jeden den v měsíci si uděláte čas jeden na druhého. Podnikněte piknik v přírodě, vyzkoušejte adrenalinové sporty, oslovte firmu na zážitky, choďte spolu běhat nebo zkrátka cokoliv, co by jen vás dva spojovalo dohromady. Sex není jen otázkou postele a fyzického uspokojení. Pro kvalitní sex musí být vztah celkově v rovnováze.

Komunikace a smích

Komunikace je naprostý základ a bez ní nemůže pořádně fungovat žádný vztah. Povídejte si. Prostě si hodně a často povídejte o čemkoliv. Najděte společná témata, která vás zajímají. Ale taková, kde víte, že se vaše názory nebudou rozcházet a nehrozí rozepře. Povídejte si vtipy, vzpomínejte na legrační historky, rozeberte spolu nějakou komedii. Základem je mluvit a cítit se šťastně. Časem se naučíte komunikovat o čemkoliv a bude vás to bavit.

Investuje peníze

Vsaďte na hry – sex je zábava, můžete v něm být, kdo chcete a s kým chcete. Váš partner může být v daný okamžik mafián nebo romantická filmová postava (co si jen budete přát). Kupte si sexuální hračky, oblečky a jiné „ptákoviny“, které vám umožňují zkusit něco nového. Vneste do vašeho sexu trochu peprného koření. Hrajte svlékací hry, převlékněte se za naivní školačku, dominu, asistentku nadrženého ředitele. Fantazii se meze nekladou. Nebojte se vyzkoušet něco nového. Ovšem oba musíte chtít a musí vás to bavit.

Překvapujte se

Kdo by nemiloval překvapení a dárečky? Neznám snad jediného takového člověka, kterému by drobný dárek či překvapení, nevyčarovalo na rtech úsměv. Právě ta pohoda vnáší do vztahu pozitivní energii. Překvapujte se navzájem nějakými drobnosti. Nemusí to být každý den ani každý týden. Stačí jednou či dvakrát za měsíc udělat něco nečekaného. Oblíbená bonboniéra pod polštářem, oblíbený parfém v šuplíku s ponožkami, lízátko v kelímku na hřebeny s přáníčkem dobrého rána apod. Určitě vás napadne nespočet hloupostí, jak jeden druhého překvapit a potěšit.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat