skip to Main Content

Perfektní účes snadno vytvoříte s žehličkou na vlasy

Žehlení Vlasů - Perfektní účesy - Ilustrační Foto

Žehlička na vlasy je moderním pomocníkem každé ženy. Ať už máte vlasy kudrnaté, lehce vlnité nebo rovné, žehlička vám zajistí perfektní účes, dodá vlasům lesk a hebkost. Je však potřeba si svého pomocníka umět vybrat. Protože vlasy během žehlení vystavujete vysokým teplotám, budou nekvalitní žehličkou a bez ochranných prostředků trpět. Jak tedy správně žehlit?

Jak si vybrat žehličku na vlasy

Nekupujte ten nejlevnější výrobek. Doporučujeme sáhnout po žehličce alespoň střední třídy, která je vybavená kvalitním keramickým nebo titanovým povrchem. Výhodou keramiky je, že dobře drží a rovnoměrně rozkládá vytvořené teplo. Titanové žehličky jsou zase často vybavené iontovou technologií, která z vlasů odstraňuje statickou energii a ty se pak snadněji upravují. Obecně je keramika vhodnější pro jemné vlasy, titan zase pro vlasy husté a hrubé. Vyrábějí se i žehličky ze směsi titanu a keramiky nebo keramiky a turmalínu.

Žehličku dále vybírejte podle šířky destiček. Obecně jsou užší destičky vhodnější pro kratší vlasy, protože je snáze uchopí a vám se s takovou žehličkou bude lépe pracovat. Ačkoliv je žehlička určená primárně k narovnávání vlasů, tak užší žehličku dobře použijete i na jejich zvlnění. Širší destičky doporučujeme především ženám, které mají dlouhé a husté vlasy, protože žehlení díky takto vybavené žehličce zvládnou mnohem rychleji.

Mezi další vítané funkce patří například rychlé zahřátí a možnost regulace teploty (možnost nastavit si teplotu mezi 100 a 230 stupni Celsia), zámek na nastavené teplotě nebo bezpečnostní ochrana, díky níž se žehlička po určité době sama vypne (zpravidla po 60 minutách).

Vyžehlete si vlasy jako zkušená kadeřnice

Vlasy vždy žehlete dokonale vysušené. Ačkoliv některé žehličky jsou určené i na mokré vlasy, hrozí, že si je takovým používáním poškodíte. Nejprve je tedy vysušte fénem a poté na ně naneste ochranný sprej, který sníží riziko jejich poškození. Nastavte si co nejnižší teplotu, která vám vytvoří očekávaný účes a začněte žehlit.

  • Vždy si vlasy rozdělte na několik částí.
  • Při žehlení postupujte zespodu nahoru.
  • Každý vlas přejeďte žehličkou pouze jednou, ať ho zbytečně nepoškozujete.
  • Nakonec účes zafixujte gelem, voskem nebo lakem na vlasy.

Na co si dát při žehlení vlasů pozor

Přesoušení vlasům rozhodně nesvědčí, proto žehličku rozhodně nepoužívejte každý den, ale spíše jen příležitostně. I když si koupíte tu nejkvalitnější na trhu, pro vaše vlasy určitě nebude prospěšná. Vždy vlasy žehlete suché a vždy na ně aplikujte ochranný přípravek. S žehličkou manipulujte opatrně – v dostatečné vzdálenosti od hořlavých předmětů. Stejně tak si dávejte pozor, ať se vy sami o horké plochy nepopálíte.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

kroužky pro děti

Mít nějaké hobby je velmi důležité, jelikož nám to dává pocit úspěchu, spokojenosti a podpoří pozitivní emoce. Zájmové kroužky mívají děti i dospělí. Zvlášť u dětí jsou pak volnočasové aktivity…

Retro móda

Retro slaví návrat na scénu a rozhodně nejde jen o interiér, ale také o módní kousky. Květinové vzory, kostka, topy s odhalenými rameny, volné džíny do pasu, overaly, košile a mnoho…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat