skip to Main Content

Jak vybrat batoh pro malého školáka, aby se líbil a byl užitečný nejen v první třídě

Batohy Pro školáky

Vybírat batoh pro malého školáčka je pro rodiče starostí a radostí zároveň. Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší, ať už se jedná o rodinné zázemí, výchovu, vzdělání, tak i výběr kvalitních školních pomůcek. Zdravá záda dětí jsou nejdůležitější, proto je potřeba vybírat anatomicky tvarované, kvalitní a lehké batohy.

Nástup do první třídy je důležitým milníkem pro dítě i jeho rodiče. Právě proto bychom měli dětem tento krok plný strachu, nadšení, nejistoty i očekávání co nejvíce usnadnit. Pravděpodobně si kladete otázku, jak vybrat ten správný školní batoh? Jaká musí splňovat kritéria a který bude ten nejlepší? Chystáte-li se pomalu na přípravu vaší ratolesti na nástup do školy, pak se vám bude pár rad ohledně nákupu školního batohu hodit. Podíváme se společně co při výběru batohu pro prvňáčka sledovat a jaká kritéria se nevyplácí opomíjet.

Kritéria pro výběr školního batohu

Většina dětí se na nákup školních pomůcek velmi těší, batoh do této kategorie patří také. Asistence dítěte u nákupu je důležitá, protože nakoupené pomůcky se musí líbit především jemu. Ovšem nikdy se nenechte přemluvit ke koupi nekvalitního zboží jen proto, že je na něm obrázek oblíbené pohádkové postavičky. Design je sice velmi důležitý, ovšem prvořadá je především kvalita. Co tedy mimo designu při výběru školního batohu sledovat? Je to především:

  • Tvar batohu
  • Vnitřní členění
  • Hmotnost
  • Doplňky
  • Vzhled

Tvar Batohu

Dobře zvolený tvar batohu zaručuje anatomické držení těla a zabraňuje tomu, aby se dítě naklánělo dopředu. Měl by umožňovat pohodlné nošení, mít polstrování, které se přizpůsobí dětským zádům. Jedině tak zajistí správné držení těla a dítko nebude mít tendence se naklánět dopředu. Dále sledujte i libovolně nastavitelné popruhy, kde rovněž nesmí chybět měkké polstrování.

Vnitřní členění

Nástup do školy můžete dítěti usnadnit právě díky výběru kvalitních pomůcek, pořiďte mu batoh, ve kterém se snadno zorientuje. V tomto směru jsou praktické i školní aktovky, které mívají průhledný vnitřní systém a nabízejí tak skutečně rychlou a snadnou orientaci. U batohu klaďte důraz na to, aby měl dostatek kapes a přihrádek. Ať už na desky se sešity, pouzdro, svačinku, klíče, mobilní telefon a další nezbytnosti.

Hmotnost

Čím méně bude batoh i s obsahem vážit, tím lépe. Dětská zádíčka stále nejsou připravená na velkou zátěž, proto jim nenakládejte zbytečně kila navíc nevhodným školním batohem. Pro prvňáky jsou vhodné batohy do maximálně 1,2 kg. Sehnat se však dají i odlehčené modely s pouhými 800 g. Přičtete-li k tomu desky, sešity, učebnice, pouzdro, papuče, svačinku, pak váha logicky stoupne.

Doplňky

Doplňky mají nejen estetickou, ale i praktickou funkci. Za zmínku stojí například reflexní prvky, které by vybranému modelu neměly rozhodně chybět. Zajistí dítěti jednak viditelnost, a pak dnes už jsou reflexní prvky povinností.

Vzhled

A nakonec přichází na řadu vzhled batohu. Batoh se musí dětem i líbit, proto vyberte nejdříve několik batohů podle popsaných kritérií a nakonec nechte dítě, aby si vybralo ten, který ho nejvíce osloví. Ať už jde o barvy, obrázky postaviček z filmů a pohádek nebo zajímavé vzory.

E.V.A. Školní batoh – Disney Violetta

školní batoh - Disney Violetta

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Co je to Keto dieta

Ketodieta se stala hitem posledních let. Zatímco před dvaceti lety se výrobci předháněli v tom, kdo více omezí obsah tuku ve svých jogurtech, strašákem dnešních dnů se stal cukr. Ketodieta…

Může vás zajímat

Šunka Jamon

Sušená šunka jamón je zcela jistě jednou z nejoblíbenějších španělských pochutin. Jamón ale není jenom jeden, vaše chuťové pohárky můžete provést celou degustací, stejně jako u vína, které by k této lahůdce…

Dítě si hraje s Legem

Hračky jsou pro děti naprostou nezbytností, podporují jejich zdravý vývoj. Prostřednictvím her se děti učí poznávat jak sebe samého, tak okolní svět. Hračky poskytují dítěti možnost objevit, jak věci fungují.…

Muffiny z banánů - Milka muffíny - nebo jogurtové muffíny, zdravá svačinka - foto muffínů

Muffiny jsou velmi univerzální typ moučníku. Recepty mohou být rychlé a snadné, což uvítá patrně každá hospodyňka. Tato laskomina je v dnešní době velmi populární, záleží jen na chuti a kreativitě,…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat