skip to Main Content

Časté chyby při používání opalovacích přípravků

Chyby Při Používání Opalovacích Přípravků - Ilustrační Foto

Opalovací přípravky patří k létu stejně jako grilovací večírky s rodinou a přáteli či osvěžující drinky a koupání. Chcete-li si užít léto plnými doušky, pak se nevyplatí podceňovat používání opalovacích přípravků.

Mnoho lidí se domnívá, že stačí koupit nějaký opalovací krém a tím to hasne. Pak se stává, že přípravek nefunguje dle očekávání a končí to citlivou na dotek a zarudlou pokožkou. Pak vinu přisuzují samozřejmě onomu krému, pěně či oleji na opalování. Chyby, kterých se řada lidí dopouští, totiž snižují jejich účinnost. Které chyby to jsou, vám dnes prozradíme.

Špatně zvolený faktor

Nejčastější chybou, kterou dělá patrně nejvíce lidí, je nevhodná volba opalovacího přípravku. Je jedno, zda jde o mléko, pěnu, olej či krém. Na mysli máme ochranný faktor SPF. Často se stává, že zvolíte buď velmi nízký – nebo naopak velmi vysoký ochranný faktor. Obojí je bezpochyby špatně. Faktor volte podle místa pobytu (hory, přehrada v ČR, moře). V České republice není potřeba sahat po zbytečně vysokém faktoru, tak jako u moře. Samozřejmě i intenzitu ochrany opalovacího přípravku je nutné volit dle svého fototypu.

Prošlý kosmetický produkt

Nebudeme si nic nalhávat. Češi patří mezi spořílky a většinou jakmile skončí léto, uloží se opalovací přípravek do skřínky v koupelně a vytáhne se zase napřesrok. Zbude-li vám opalovací přípravek, nemá smysl jej skladovat, lépe je darovat ho kamarádce, která ještě plánuje pobyt u moře nebo vyhodit. Prošlý opalovací přípravek může nadělat více škody než užitku. Jednak nezajistí patřičnou a očekávanou ochranu, navíc může v kontaktu se sluníčkem zareagovat. Výsledkem je pak alergická reakce.

Aplikace opalovacího přípravku

Další častou chybou, kterou určitě mnozí z vás dělají je pozdní aplikace krému či oleje. Natřít se přímo na pláži, kdy už jste vystaveni slunečním paprskům, není správně. Za prvé je v tuto chvíli vaše pokožka bez ochrany a za druhé chvíli trvá, než se přípravek vsákne do pokožky. Opalovací přípravek by se měl nanášet na celé tělo, nechat krém vpít, teprve pak si obléci plavky a vyrazit na sluníčko.

Koupání a neopětovné namazání

A poslední chybou, kterou dnes uvádíme je, že mnoho lidí věří tomu, že voděodolný přípravek stačí nanést jednou a dost. To je samozřejmě nesmysl. Koupání snižuje účinnost opalovacího přípravku a je nutné, pokud se koupete, přípravek znovu aplikovat. Ne tak často, jako ten obyčejný, ale rozhodně jedna aplikace krému za den nestačí.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat