skip to Main Content

5 pádných důvodů, proč začít cvičit

Energie - Sebevědomí - Rychlejší Metabolismus - Disciplína - Mentální Síla - Jsou Důvody Proč Cvičit - Ilustrační Foto

K spokojenému životu patří mimo psychické pohody i dobrá fyzická stránka. Jenže ta je bohužel nejčastěji opomíjená a na jejím zlepšování se většině lidem makat nechce. Možná si řeknete, že někdo má zkrátka ten dar a cvičení jej baví, proto je pro některé snadné začít cvičit a nepřestat. Pravda je však úplně jiná.

Sport je přirozený pohyb a na člověka má blahodárný vliv. To, že někteří cvičí je proto, že mají v sobě určitý druh sebeovládání (mentální síly) a dokážou sami sobě poručit – ostatním lidem bohužel v životě poroučí ostatní. Přinášíme vám 5 důvodů, které vás možná konečně zvednou ze židle.

Nový příval energie

Paradoxně, cvičení se postará o nový příval energie. Určitě už jste sami na vlastní kůži zažili, kdy se v den volna válíte bez jakékoliv motivace a cítíte se ještě více rozlámaní a unavení. Zkuste tabatu, jít si zaběhat, projet se na kole nebo navštívit fitko a uvidíte, kolik energie najednou budete mít. Mezi únavou a vyčerpáním totiž existuje zásadní rozdíl. Únava je pouze dočasný stav, který se dá změnit pohybem.

Větší sebevědomí

Rozhodnete-li se pravidelně cvičit, zvýší vám to sebevědomí. Nemáme na mysli nemachrované ego. Za touto proměnou hledejte endorfiny – hormony štěstí. Vyčistíte si hlavu, sníží se úzkost a z neřešitelných problémů se stanou řešitelné. Nehovoře o dobrých pocitech ze sebe sama, až zaznamenáte první cvičební výsledky. Není to jen o vzhledu, ale překračování limitů, o kterých se vám do teď jen zdálo.

3 bonusy rychlejšího metabolismu

Slovo metabolismus vám patrně není tak úplně cizí. Ano, bývá spojováno s hubnutím. Díky němu můžete spálit více kalorií i v době, kdy zrovna cvičit nebudete. Zvlášť zaměříte-li se na dynamické cvičení se zapojením svalových skupin. Tedy cvičení s činkami. Je to proto, že cvičení navyšuje množství mitochondrií v trénovaném svalstvu. Znamená to tedy, že spálíte více kalorií i v klidu. Hubnutí však není jediným bonusem rychlejšího metabolismu.

Bylo prokázáno, že lidé s rychlejším metabolismem mají menší pravděpodobnost onemocnění srdce, protože si logicky udržují optimální váhu. A do třetice rychlejší metabolismus má kladný vliv na imunitu. Budete mnohem méně nemocní. Studie dokázala, že při cvičení objeví lidské tělo onemocnění dřív, protože bílé krvinky v organismu putují rychleji, což umožňuje zbavit se nalezených bakterií.

Disciplína a mentální síla

Cvičení je jakýmsi ukazatelem osobních priorit člověka. Donutit se cvičit vyžaduje notnou dávku sebedisciplíny. Tato mentální síla se projevuje také v jiných oblastech života. Například ve zdravém stravování, schopnosti čelit novým výzvám a organizování života. Když přijde na pořádný trénink a posouvání vlastních hranic, nevytváří se jen lepší vhled, mentální síla, kterou součastně budujeme se svalovou hmotou, už nám zůstane navždy.

Delší život

Není žádných pochyb o tom, že cvičení prodlužuje život a už mockrát byly prováděny různé studie a potvrzují to i někteří sportovci senioři. Bohužel těch starších a cvičících není zase tak moc, jako těch, kteří sedí na gauči, ale nakonec každý máme možnost vzít svůj život do vlastních rukou. Cvičení je pohyb, který je pro člověka přirozený a odebereme-li jej, zákonitě se to projeví na zdraví. Sportující člověk (bavíme-li se o normálním sportu ne vrcholovém), protože všeho moc zase škodí, vypadá mladistvě, tělo má pevné a pěkné a zkrátka se dožívá vyššího věku. Ovšem pamatujte, že i sport se má dělat s rozumem.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

čokoláda v misce - ilustrační foto

Máte rádi čokoládu? Čokoládové tyčinky vás nenechají v klidu, pokud zrovna nakupujete, vždy nějaká skončí ve vašem košíku? Ať kupujete čokoládové pochoutky sobě nebo dětem, vždy existuje možnost vyrobit si domácí…

Ukázka barevných upravených nehtů

Jaro a léto přeje odvážným barvám nejen co se oděvů a obuvi týče. Zdobení nehtů díky dnešním metodám láká k různým experimentům s barvami a nehtovými dekoracemi. Stále oblíbené jsou gelové nehty,…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat