skip to Main Content

5 pádných důvodů, proč začít cvičit

Energie - Sebevědomí - Rychlejší Metabolismus - Disciplína - Mentální Síla - Jsou Důvody Proč Cvičit - Ilustrační Foto

K spokojenému životu patří mimo psychické pohody i dobrá fyzická stránka. Jenže ta je bohužel nejčastěji opomíjená a na jejím zlepšování se většině lidem makat nechce. Možná si řeknete, že někdo má zkrátka ten dar a cvičení jej baví, proto je pro některé snadné začít cvičit a nepřestat. Pravda je však úplně jiná.

Sport je přirozený pohyb a na člověka má blahodárný vliv. To, že někteří cvičí je proto, že mají v sobě určitý druh sebeovládání (mentální síly) a dokážou sami sobě poručit – ostatním lidem bohužel v životě poroučí ostatní. Přinášíme vám 5 důvodů, které vás možná konečně zvednou ze židle.

Nový příval energie

Paradoxně, cvičení se postará o nový příval energie. Určitě už jste sami na vlastní kůži zažili, kdy se v den volna válíte bez jakékoliv motivace a cítíte se ještě více rozlámaní a unavení. Zkuste tabatu, jít si zaběhat, projet se na kole nebo navštívit fitko a uvidíte, kolik energie najednou budete mít. Mezi únavou a vyčerpáním totiž existuje zásadní rozdíl. Únava je pouze dočasný stav, který se dá změnit pohybem.

Větší sebevědomí

Rozhodnete-li se pravidelně cvičit, zvýší vám to sebevědomí. Nemáme na mysli nemachrované ego. Za touto proměnou hledejte endorfiny – hormony štěstí. Vyčistíte si hlavu, sníží se úzkost a z neřešitelných problémů se stanou řešitelné. Nehovoře o dobrých pocitech ze sebe sama, až zaznamenáte první cvičební výsledky. Není to jen o vzhledu, ale překračování limitů, o kterých se vám do teď jen zdálo.

3 bonusy rychlejšího metabolismu

Slovo metabolismus vám patrně není tak úplně cizí. Ano, bývá spojováno s hubnutím. Díky němu můžete spálit více kalorií i v době, kdy zrovna cvičit nebudete. Zvlášť zaměříte-li se na dynamické cvičení se zapojením svalových skupin. Tedy cvičení s činkami. Je to proto, že cvičení navyšuje množství mitochondrií v trénovaném svalstvu. Znamená to tedy, že spálíte více kalorií i v klidu. Hubnutí však není jediným bonusem rychlejšího metabolismu.

Bylo prokázáno, že lidé s rychlejším metabolismem mají menší pravděpodobnost onemocnění srdce, protože si logicky udržují optimální váhu. A do třetice rychlejší metabolismus má kladný vliv na imunitu. Budete mnohem méně nemocní. Studie dokázala, že při cvičení objeví lidské tělo onemocnění dřív, protože bílé krvinky v organismu putují rychleji, což umožňuje zbavit se nalezených bakterií.

Disciplína a mentální síla

Cvičení je jakýmsi ukazatelem osobních priorit člověka. Donutit se cvičit vyžaduje notnou dávku sebedisciplíny. Tato mentální síla se projevuje také v jiných oblastech života. Například ve zdravém stravování, schopnosti čelit novým výzvám a organizování života. Když přijde na pořádný trénink a posouvání vlastních hranic, nevytváří se jen lepší vhled, mentální síla, kterou součastně budujeme se svalovou hmotou, už nám zůstane navždy.

Delší život

Není žádných pochyb o tom, že cvičení prodlužuje život a už mockrát byly prováděny různé studie a potvrzují to i někteří sportovci senioři. Bohužel těch starších a cvičících není zase tak moc, jako těch, kteří sedí na gauči, ale nakonec každý máme možnost vzít svůj život do vlastních rukou. Cvičení je pohyb, který je pro člověka přirozený a odebereme-li jej, zákonitě se to projeví na zdraví. Sportující člověk (bavíme-li se o normálním sportu ne vrcholovém), protože všeho moc zase škodí, vypadá mladistvě, tělo má pevné a pěkné a zkrátka se dožívá vyššího věku. Ovšem pamatujte, že i sport se má dělat s rozumem.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Co je to Keto dieta

Ketodieta se stala hitem posledních let. Zatímco před dvaceti lety se výrobci předháněli v tom, kdo více omezí obsah tuku ve svých jogurtech, strašákem dnešních dnů se stal cukr. Ketodieta…

Může vás zajímat

Jak zabalit dárky

Dárky nedáváme pouze o Vánocích, ale i během roku. Ať už k narozeninám, výročí, svátku či jiným příležitostem nebo jen tak, pro radost. I ten nejpěknější dárek by nebyl tak úplně…

Jaro je známé svým nestálým počasím. Jednou lákají sluneční paprsky ven pouze v tričku, za chvíli fouká studený vítr nebo se spustí déšť. Právě jaro se nese v duchu pokašlávání, rýmy a…

Zdravé fitness kuličky - ilustrační foto

Fitness kuličky patří k mým oblíbeným laskominám. Jedná se o chutnou a zdravou pochoutku, která pokud ji budete konzumovat v rozumné míře, neohrozí vaši štíhlou linii. Skladovat se mohou v…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat