skip to Main Content

5 častých důvodů vedoucích k výpovědi ze zaměstnání

Nespokojenost V Práci - Ilustrační Fofo

Člověk mnohdy vydrží opravdu hodně a na některých by se dalo i dříví štípat. Ovšem vše má své meze. Člověk tiše trpí, protože se nechce hádat a dělat ještě větší dusno. Je rád, že má v dnešní době vůbec nějakou práci a má možnost poplatit veškeré složenky.

Ale jednoho dne pohár trpělivosti přeteče a vy se rozhodnete podat výpověď. Uvědomíte si, že takto už to prostě dál nejde. Změna a nejistota může být na počátku děsivá, ale jakmile si uvědomíte, že dáváte vale něčemu, co vás celou dobu deptalo – pocítíte úlevu.

Syndrom vařené žáby

Budete-li chtít uvařit žábu a vhodíte ji do kastrolu s vroucí vodou, vyskočí. Jestliže ji však vložíte do studené vody a budete pomalu zahřívat, pozvolna přivykne a nakonec se uvaří. Přesně takto se chová mnoho lidí v zaměstnání. Nechávají na sobě štípat dříví a hledají důvody, proč ještě vydržet a neodejít. Uplynou týdny, měsíce i roky. Pak člověku už ani nepřijde, že podrážejí nejen jeho potenciál, ale i hrdost a sebevědomí. Nenechte se uvařit!

Pohár trpělivosti

Jestliže je váš pohár trpělivosti naplněn, nemáte důvod setrvávat někde, kde se necítíte dobře. Způsobuje to úbytek energie, roztěkanost, špatnou náladu a místo, abyste rostli, klesáte do bahna. Přinášíme vám 5 důvodů, kdy je patrně nejvyšší čas zvednout kotvy.

1. Nerespektují váš osobní prostor

Stává se vám, že vedoucí píše SMS, máte 150 zmeškaných hovorů a ve vašem osobním volnu chce horentně něco řešit? Tak s tímto se bohužel setkává až 36 % pracujících Čechů. Téměř to vypadá, že vaše pracovní doba nikdy nekončí. Mimo jiné požaduje přesčasy či jiné úkoly v době, kdy máte vít volno? Pak je něco asi špatně. Každý člověk potřebuje svůj vlastní prostor pro odpočinek a relaxaci. Nejsou-li to v práci schopni akceptovat, pak je to varovný signál.

2. Tabulky, zákazy, příkazy a motivace žádná

Existuje velký rozdíl mezi rozumným systémem, který má člověku usnadnit práci/čas a mezi buzerací. Někdy je na postu vedoucího zkrátka nesprávná osoba a patrně se nudí. Hromada byrokracie člověku nepomůže, ale zdržuje jej. Znamená to stres navíc. Jste-li obklopeni lidmi, kteří si chtějí hrát na „manažery“, ale práci neusnadňují, ale zhoršují – utíkejte, jak můžete. Lepší to už pravděpodobně nebude. Zvlášť, je-li takový člověk rovnou i majitelem společnosti. Tady platí jediné: blb získal funkci a musí se vozit po lidech a ukázat, jak je chytrý.

3. Není to práce mých snů

Občas se stává, že člověk vezme první práci, která se namane. Stává se to především, když dlouho není žádná práce – jakmile se něco vyskytne, skočí po tom. Ze začátku můžete být nadšení – noví kolegové, nová práce, peníze na účtu jisté. Opět žijete a můžete si ledacos koupit. Časem vás to však začne nudit, protože se nejedná o práci snů, ale je vám hloupé odejít, cítíte vděk. Opět je to špatně. Ohledy berte jen sami na sebe, a pokud se necítíte šťastní, naplnění a neděláte to, co vás baví – je nejvyšší čas ohlížet se po práci, která vás bude bavit, a budete se moci dál rozvíjet. Takto byste ustrnuli na jenom místě. Nezřídka se také stává, že inzerát popisuje práci úplně jinak, než je pak realita.

4. Nedostačující ohodnocení

Mnoho firem uvádí ve svém inzerátu nabízený plat, ale ten může být zavádějící. Některé firmy plat neuvádí a ptát se potencionálních kolegů kolik berou, je v ČR stále tabu. Lehce se tak může stát, že práce je sice lákavá, nicméně nebudete se přece honit za pár kaček. Čím dál více Čechů se setkává i s tím, že na výplatní pásce je jiné číslo, než na účtu. Na tyto podvody si dejte pozor. Protože až budete chtít nedej bože žádat půjčku, posuzovat vás budou podle toho, co je uvedeno – ne podle toho, kolik vám cinklo na účet. Podle této částky vám pak vedoucí bude vypočítávat i dovolenou. Nepodporujte tyto zloděje a podvodníky.

5. Jsem člověk – nejsem robot

Slovní spojení „lidské zdroje“ zní ohavně, bohužel v mnohých firmách považují své zaměstnance za kolečka ve stroji. O lidském přístupu nemůže být řeč a zajímá je pouze výkon, výkon a opět jenom výkon. Neberou-li na vás ohledy jako na člověka, pak si rychle hledejte jinou práci. Protože vše má své hranice a každý člověk si zaslouží důstojné zacházení.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Šťastné miminko

Neplodnost trápí téměř 25 % párů a mnoho z nich se rozhodne řešit svůj problém prostřednictvím umělého oplodnění na klinice asistované reprodukce. Každý IVF cyklus je od začátku velmi složitý…

Zavazadla na dovolenou

Rozhodli jste se ušetřit při cestě letadlem a cestujete s dětmi pouze s příručním zavazadlem? Nebojte se, i malý kufr umístěný v přihrádce nad hlavou dokáže nabídnout dostatek prostoru pro…

Může vás zajímat

Domácí pleťové masky - ilustrační foto

Pleťové masky jsou oblíbenou kosmetikou, protože dokážou pleť vyčistit, vyživit či hydratovat. Záleží na tom, o jakou masku se jedná. Bohužel pleťové masky, které zakoupíte v obchodech, jsou často plné…

Život bez nadýmání - ilustrační foto

Nadýmání není nic příjemného a tu a tam potrápí každého. Potíž nastává v okamžiku, kdy nadýmání netrápí jen občas, ale v pravidelných intervalech. Nafouklé břicho není nic příjemného ani estetického. Příčin, které…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat