skip to Main Content

Henna – přírodní barva na vlasy, na nehty, na kůži

Obarvené Vlasy

Nejste se svou přirozenou barvou vlasů spokojená? Chcete zakrýt šediny? Nebo snad toužíte po změně? Bojíte se ale poškozených, suchých a lámavých vlasů, které dokážou chemické barvy způsobit? Právě kvůli tomu si řada žen barví vlasy Hennou. O tom, co je to Henna a co od ní můžete očekávat, si můžete přečíst v tomto článku.

Henna není jen tetování 

Určitě jste slyšeli o dočasném tetování, kterým si svá těla zdobí hlavně obyvatelé Indie a Egypta. Henna je prášek, který se mele z listů rostliny Lawsonia inermis. Kromě kůže dokáže perfektně zabarvit vlasy, nehty i vlnu.  

Blahodárné účinky Henny 

Kromě toho, že Henna dokáže vlasy zabarvit, působí blahodárně na vlasy i vlasovou pokožku. Na rozdíl od chemických barev Henna vlasy obaluje, neproniká dovnitř vlasu. Kvůli tomu nemůžete s Hennou docílit světlejších odstínů, nicméně vlasy zůstanou zdravé a bez jakéhokoliv příznaku poškození. Kromě toho dodává Henna vlasům větší lesk, objem, zabraňuje tvorbě lupů a vlasy regeneruje.  

Odstíny henny 

S Hennou můžete docílit několika odlišných odstínů. Čistá Henna barví vlasy červeně. S přidáním některých ingrediencí se ale výsledný odstín může proměnit v zrzavou, světle hnědou, mahagonovou, tmavě hnědou nebo černou. Dnes je na trhu spousta značek, která nabízí směsi v různorodých odstínech, ze kterých si vybere úplně každý. Výsledný odstín ale závisí na Vaší původní barvě vlasů. Henna v zrzavém odstínu se na blond vlasech promění ve výraznou oranžovou, ale na tmavých vlasech vykouzlí jen oranžový odlesk. Poškozené, vysoce pórézní vlasy barvivo vstřebávají rychleji, proto se často stává, že se konečky zabarví intenzivněji než kořínky. 

Přechod z chemických barev  

Hennou si můžete barvit i vlasy, které byly v minulosti barveny chemickou barvou. Při takové změně je ale nutno dodržet toto pravidlo – mezi posledním chemickým barvením a hennou mají uplynout 2-3 měsíce. Henna totiž může na amoniak v chemických barvách reagovat prudce a výsledný odstín může získat zelený nádech. 

Vlasová péče 

Na vlasy barvené Hennou není vhodné používat vlasovou kosmetiku, která obsahuje silikony. Silikony se totiž na vlasech vrství a právě tato vrstva zabraňuje Henně obarvit vlasové vlákno. Sulfáty obsažené v některých šamponech vymývají Hennu z vlasů rychleji, pokud tedy chcete, aby Vám barva vydržela co nejdéle, používejte šampony bez sulfátů.

Vaše hodnocení:

Nejnovější příspěvky

Sedavý způsob u počítače

Co vše může způsobovat sedavý způsob života a nedostatek pohybu

Moderní technologie usnadňují lidem v mnoha směrech život, i ten pracovní. Drtivá většina z nás tráví většinu pracovního dne usazená do křesla či kancelářské židle před monitorem PC, odkud řeší všechny pracovní…

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat