Typy prodlužování vlasů – krásná za 5 minut

Jak prodloužit vlasy

Tvrdí se, že krásné vlasy jsou korunou krásy. Z mužského pohledu krásné a zdravé vlasy u něžného pohlaví byly a patrně i podvědomě stále jsou znakem vitality a plodnosti. Snad i proto většina mužů dává přednost u žen delším kadeřím.

Nicméně dnes nebude řeč o vkusu a správné délce vlasů. Mít bujarou hřívu touží téměř každá žena. I když v dnešní době existuje mnoho bezvadných střihů pro krátké i extra krátké vlasy, odvážných žen, které volí krátké střihy, není tak moc, jako dlouhovlásek. Tak či onak k prodlužování vlasů se občas uchýlí dámy různého věku. Ať už jde o dlouhodobější záležitost či jednorázovou (plesy, svatby, společenské akce). Díky některým metodám lze mít dnes již vlasy dlouhé během okamžiku. U jiných metod to trvá chvíli déle, ale zato i déle vydrží na hlavě. Právě prodlužování a zahušťování vlasů se budeme dnes věnovat.

Vlasy lidské a umělé

Cena za prodloužení vlasů se různí. Nezáleží pouze na délce, počtu pramenů, ale i typu vlasů. Ty mohou být buď umělé, nebo lidské, které se dále dělí na – Asijské vlasy evropského typu (chemicky se ztenčují, aby vypadaly jako vlasy evropské. Patří k nejlevnějším typům na trhu), Asijské vlasy, Indické vlasy, Východoevropské vlasy, Středoevropské vlasy (zvané také vlasový klenot). Typ lidských vlasů rozhoduje tedy jednak o jejich ceně, ale i kvalitách. Některé se méně cuchají, jiné jsou přirozeně vlnité až krepaté. Některé vydrží 3 roky a jiné i 5 let.

Metoda micro ring

Jde o metodu, kterou šikovnější zvládnou i doma. Ovšem chcete-li mít jistotu dokonalého výsledku je lépe navštívit salón.

Výhody:

  • nevytrhává vlasy

Nevýhody:

  • zvlášť u jemných vlasů může být sjíždění kroužků

Metoda keratin

Pramínky vlasů jsou ukončeny keratinovým nánosem – obtočí se kolem pramínku vlastních vlasů a zataví se kleštěmi. Spoje jsou přirozenější oproti kroužkům a lépe splynou s vlasy. Pokud je nutné pramen vyměnit či sundat musí se keratin speciálními kleštičkami rozdrtit. Na aplikaci i výměnu je to náročnější metoda, zato lépe drží.

Bond plus

Vlasové pramínky se uchycují k vlastním vlasům za pomocí maličkých plastových pojítek, které se smrští po zahřátí. Jde o ekonomicky výhodnou metodu, protože vlasové pramínky lze použít i opakovaně. Nicméně na scéně se objevují novější, šetrnější a modernější metody, proto se od některých postupně upouští.

Metoda Tape in

Novější, šetrnější metoda prodlužování vlasů. Jedná se o vlasy, které jsou na konci opatřeny páskou (vypadá to podobně, jako nalepovací izolepa). Neničí a nezatěžuje to vlasy. Vlastní pramen vlasů vložíte mezi dva Tape in pásky a přilepíte k sobě. Opět šikovnější zvládnou svépomoci, ale pro zaručený výsledek je vhodnější svěřit tuto práci odborníkům se zkušenostmi. Na odstranění pásků se používá odstraňovač (vodička, která se kápne na lepicí pásku). Pro opětovné použití je zapotřebí nová lepicí páska – vlasy vydrží opět dle kvality od jednoho do pěti let.

Metoda Clip in

Jedná se o přechodnou metodu prodlužování, která umožňuje mít jeden den vlasy krátké, druhý třeba dlouhé. Jedná se o linii vlasů opatřenou sponkami, které se snadno zacvaknou do vašich vlasů. Umožňují skutečně kreativní tvoření a různé účesy. Můžete si je nechat sestříhat od kadeřnice sestupně apod. Na noc se sundávají.

Volžte komentář

Diskuse

Your email address will not be published.


*