5 způsobů jak blokovat negativní energii druhých

Sluce v dlani - ilustrační obrázek

Patrně každý z nás má ve svém okolí člověka, který je chronicky negativní a pesimistický. Není vůbec dobře a vlastně se ani nedoporučuje, si takovou osobu pustit k tělu. Jen těžko se pak budeme zbavovat negativní aury. Dnes vám přinášíme 5 užitečných rad, jak blokovat absorbování této negativní energie.

Převezměme za sebe zodpovědnost

To jak se cítíme, co děláme, závisí jen na nás. Možná budeme testovat některé lidi, kteří vstoupí do našich životů, ale nakonec jsme to my, kdo rozhodne, zda tam i zůstanou. Jednoduše musíme udělat vědomé rozhodnutí, že se nenecháme ovlivňovat negativními lidmi. Ti, kteří nám budou tvrdit, že je něco nemožné, téměř vždy patří k neúspěšným a svými výkony odpovídají průměru, oni se totiž svých snů už dávno vzdali.

Udělejme si čas na odpočinek

Pokud jsme obklopení negativními vibracemi, není nic lepšího než se zvednout a odejít. Ideálně někde do přírody načerpat pozitivní energii a negace ze sebe setřást. Trávíme-li nějaký čas v přírodě, cítíme se čistě, uvolněně a svobodně. Zhluboka se nadechneme a vnímáme pozitivní a čistou energii. Je to skvělá terapie. Nemůžeme-li se do přírody odebrat ihned, což se podaří asi jen zřídkakdy, naplánujeme si výlet do přírody na co nejdříve.

Ignorujme negativitu

Tak, jako parazit potřebuje svého hostitele, aby mohl žít, potřebuje negativní osoba někoho, z koho může čerpat energii. Občas se takovým lidem přezdívá „energetičtí upíři“. Jakmile začneme tyto energetické upíry ignorovat, vezmeme jim vítr z plachet. Nemůžeme jim říci, jací by měli být, ale můžeme se rozhodnout, zda jim budeme či nikoliv věnovat svou pozornost.

Nemůžeme vyhovět všem

Pokud máme ve svých životech kolem sebe lidi, kteří si neustále na něco stěžují, stačí si uvědomit, že není možné učinit všechny šťastnými a vyhovět jim. Negativní energie nás chce srazit ještě níže, ale pamatujme, že není v našich silách učinit všechny lidi ve svém okolí šťastnými. Místo toho se snažme udržet svou radostnou energii a pozitivní úroveň.

Vůní proti negativitě

Asi to zní hodně divně, ale funguje to! O aromaterapii už jste patrně slyšeli. Jde o velmi příjemnou záležitost, která dokáže změnit špatné pocity na dobré a příjemné. Mnohdy není nutné kupovat určitou vonnou esenci, olejíček či pačuli, někdy stačí oblíbený parfém. Jakmile cítíme nepohodu, stačí se navonět a začneme se cítit lépe. Nicméně ve světě aromaterapie má každá vůně jasný úkol. Borovicová zahání deprese, stres a snižuje úzkost. Citrusová zlepšuje náladu, zvyšuje koncentraci a dodává energii. Jasmínová a levandulová zklidňují, odbourávají nespavost a zlepšují náladu. Rozmarýn zlepšuje paměť a zvýší soustředění. Máta je ikonou svěžesti, lepší nálady a radosti.

Volžte komentář

Diskuse

Your email address will not be published.


*